Microsoft Windows

Czyli wszystko co z nimi związane, Hardware, Software, Gry, a także nowości na rynku IT - nowych technologii.
Awatar użytkownika
Artu
Junior
Posty: 917
Rejestracja: 05 lis 2007, 14:10
x 2

Microsoft Windows

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artu »

Publiczna beta Windows 7 tylko do 10 lutego
Po tym weekendzie, 27 stycznia Microsoft planuje uaktualnić witrynę, z której pobrać można testowe wersje Windows 7 o komunikat informujący o planowanym ograniczeniu publicznej dostępności wersji beta. Na blogu zespołu Windows przeczytać można, że program publicznych testów beta cieszył się ogromną popularnością i zespół zebrał już wymaganą grupę betatesterów.

Publiczna kompilacja numer 7000 systemu Windows 7 zniknie ze stron Microsoftu 10 lutego. Użytkownicy, którzy do tej daty rozpoczną pobieranie obrazu ISO będą mogli dokończyć je jeszcze do 12 lutego, którym to kod definitywnie przestanie być udostępniany.

Co ważne, nawet po 12 lutym ciągle dostępne będą publiczne klucze pozwalające aktywować siódemkę i cieszyć się nią do sierpnia tego roku. Najprawdopodobniej do tej daty pojawią się już nowsze kompilację z przedłużonym terminem użycia. Obrazy nie znikną także z centrów pobierania dla posiadaczy subskrypcji TechNet i MSDN.

Żródło: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... +10+lutego
A czy wy już ściągnęliście? ;)

Adres strony: http://www.microsoft.com/windows/window ... nload.aspx
Potrzebne jest konto Windows Live, można je założyć tutaj.


Jeśli ściągniecie Windows 7, ściągnijcie też poprawkę od Microsoftu - bez niej WMP 12 wycina pierwsze dwie sekundy każdego pliku MP3.
Miś Uszatek
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 03 mar 2008, 17:53

Windows 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś Uszatek »

Ściągnąłem, zainstalowałem na jakimś starszym Athlonie i działa. Szkoda tylko że nie jest po polsku. Można by mieć wtedy całkiem za darmo alternatywę dla Visty.
Awatar użytkownika
embi
Junior
Posty: 1006
Rejestracja: 07 paź 2007, 19:13
Lokalizacja: kuj.-pom.
x 1
Kontakt:

Windows 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: embi »

Z tego co czytam w internecie system ma dużo mniejsze wymagania niż vista, jest dużo mniej awaryjny. Po premierze chyba się na niego skuszę i pożegnam nadal wg mnie świetny XP.
Polsat-Włącz Emocje!
Tradycjonalista

Windows 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Na jesieni 2016 roku z nowych komputerów znikną Windows 7 i 8.1. Pozostanie dla nich wsparcie techniczne.
http://[link zakazany]/artykul/w- ... techniczne
Tradycjonalista

Windows 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

A ja pozostałem przy Windows 7 i nie żałuję. Przynajmniej dla mnie to jest najlepszy Windows.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Windows 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Tak sam mówiono i pisano o 98, gdy wchodził XP, a potem o XP, gdy wchodził 7 ;).
2009-2021
Tradycjonalista

Windows 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

To prawda. Ale XP też został zniszczony przez aktualizacje systemu Windows.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

Windows 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Była jakaś trefna aktualizacja do XP, ale serio tak ona psuje system? Ja nie wiem, bo mój komputer z tym systemem już od dawna nie ma Internetu :D XP na początku też nie był dobrym systemem i dopiero po Service Packu 2 zyskał na stabilności i bezpieczeństwie.

O gustach się nie dyskutuje, ale mi w "siódemce" brakuje np. wstążkowego menu Eksploratora Windows. Tak jak i kafelków wraz z Modern UI, ale to taka perwersja i jestem odosobniony w tej preferencji ;) Windows 7 uznaję za całkiem porządny system i ciekawa propozycja jako ostatni OS na starszym sprzęcie.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Windows 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Jeszcze pół roku temu miałem w domu stacjonarny komputer z XP z włączonymi automatycznymi aktualizacjami i z antywirusem od Microsoftu i wszystko śmigało bez zająknięcia. Piszę w czasie przeszłym, bo w maju padła płyta główna i komputer powędrował do szafy. Pamiętam, jak na innym, dużo starszym sprzęcie (128 MB RAM) zainstalowałem po raz pierwszy XP w 2002 albo 2003 roku. To była masakra :).
2009-2021
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Windows 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Ja na stacjonarnym nadal mam XP. Automatyczne aktualizacje wprawdzie od początku mam wyłączone, a te ważniejsze doinstalował informatyk, gdy się pojawiły. Komputer śmiga wraz z internetem, kilkoma paczkami kodeków do różnych typów plików video i sporą ilością innych programów. Na laptopie mama ma Windowsa 8.1 i klnie żywym ogniem - nie może się przestawić, ciągle ma jakieś problemy, a już te kafelki zamiast tradycyjnego menu programów są chyba jej największym koszmarem.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Windows 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Mogła zaktualizować za darmo do dziesiątki, której zdecydowanie bliżej do siódemki, niż ósemce.

XP pomału zaczyna być porzucany przez producentów przeglądarek (Chrome już w tej chwili, Firefox na wiosnę), co też stopi nieco jego udziały.
2009-2021
Tradycjonalista

Windows 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Także Opery nie da się już zainstalować na XP.

Program Windows Media Player na Windows 7 został pozbawiony bezpłatnego dostępu do Media Guide.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

Windows 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Ciężko wymagać od piętnastoletniego (!) systemu ciągłego utrzymania wsparcia. To tak, jakby w 2001 roku się smucić, że na XP nie uruchomimy natywnie programów z MS-DOS-u. Windows 7 ma się jeszcze dobrze, ale niedługo także się zacznie powolne odcinanie kompatybilności kolejnych wersji. Samemu Mikromiękkiemu na tym zależy, szczególnie, że ostatnio udziały Windows 10 stanęły w miejscu ;)
DPoter
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 26 kwie 2016, 10:39

Windows 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DPoter »

Windows 7 już powoli staje się reliktem. Windows 8.1 jest jeszcze wspierany i ma się dobrze. Jak miałbym zmieniać windowsa to właśnie na 8.1.
Tradycjonalista

Windows 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Windows 7 reliktem? Mało było tych aktualizacji, ale jednak były. Też uważam że 8.1 jest lepszy od 10-tki, ale ja pozostaję przy Windows 7.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery i nowe technologie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: AdsBot [Google] i 6 gości