Zamienniki tuszów do drukarki - używacie?

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
UserFriendly
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 maja 2009, 17:03

Zamienniki tuszów do drukarki - używacie?

Post autor: UserFriendly »

Witajcie, mam pytanie dotyczące zamienników tuszów do drukarek. Mam Lexmarka Z42 i dotąd zwykle kupowałam oryginalny tusz do niego. Ostatnio natknęłam się jednak na sklep e-atramenty.pl i zauważyłam, że zamienniki ruszy są wiele wiele tańsze - dotąd nie wiedziałam nawet, że cos takiego istnieje. Czy używacie takich zamienników? Jak ma się sprawa z ich jakością? Czy tańszy = gorszy, czy jednak warto je kupić? Bardzo proszę o opinie
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Zamienniki tuszów do drukarki - używacie?

Post autor: Kpc21 »

Zamienniki takich firm jak ActiveJet czy EasyTouch można kupować. Na pewno jest to oszczędność. Lepiej za to unikać tzw. tuszy regenerowanych.

Jeszcze istnieje coś takiego jak zestawy do napełniania (regeneracji) kartridży. Polega to na tym, że do pojemnika dolewasz po prostu tuszu (zazwyczaj za pomocą strzykawki). Jest to jeszcze tańsze, ale na jednym kartridżu możliwe do wykonania zazwyczaj do kilku razy.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
michal
VIP Expert
Posty: 3100
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Zamienniki tuszów do drukarki - używacie?

Post autor: michal »

Ja od jakiegoś czasu do drukarki HP 1510 używam tuszu zarówno jak i kolorowego jak i czarno białego firmy "Printe" i jak narazie nie mam żadnych zastrzeżeń i nie widze różnicy pomiędzy tuszem HP a Printe dlatego mogę je polecić.
Kwiatek23
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2009, 16:24

Zamienniki tuszów do drukarki - używacie?

Post autor: Kwiatek23 »

Ja nie używam zamienników. Rzeczywiście są dużo tańsze, jednak mi zależy na jakości druku i sprawdzonej marce. Słyszałam takie sytuacje, że zamienniki lubią się wylać w drukarce i wtedy ma się po sprzęcie. Oczywiście są to skrajne przypadki, ale ja wole być przezorna:)
dif
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2009, 10:47

Zamienniki tuszów do drukarki - używacie?

Post autor: dif »

Ja znalazłam promocję na regenerację zbiorników w sklepie doktortusz.pl. Sama używam drukarki laserowej, wiec zamawiam nowe tonery, ale promocja jest dość znaczna i sklep ma spory asortyment związany drukiem: tusze, tonery, zamienniki, drukarki, pieczątki. Wygodnie jest mi tak zamawiać, bo nie muszę za tym biegać po mieście a drukuję bardzo dużo, czasem nawet dwa razy w roku zdarza mi się, że kończy się toner.
świstak
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 wrz 2009, 1:00

Zamienniki tuszów do drukarki - używacie?

Post autor: świstak »

Ja też wolę kupować zamienniki. Fakt, że można się naciąć i stracić kasę na zamiennik niskiej jakości, ale jak się już ma zaufany sklep, to warto z niego korzystać. Ja kupuję w wymienionym już drtusz.pl - uczciwe ceny i nie miałem jeszcze problemów z towarem, który u nich zamówiłem. to czysta oszczędność
Awatar użytkownika
Nomik
Użytkownik
Posty: 190
Rejestracja: 17 sty 2007, 15:09

Zamienniki tuszów do drukarki - używacie?

Post autor: Nomik »

Ja nie używam,przyznam ze kiedys tak,ale jak to zawsze bywa,jesli chce sie na czyśm przyoszczędzić to dwa razy sie na tym straci.Dlatego wole oryginały.
bey
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2010, 23:33

Zamienniki tuszów do drukarki - używacie?

Post autor: bey »

A po co regenerowac czy dopelniac, nie ma to jak laserowki ;)
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Zamienniki tuszów do drukarki - używacie?

Post autor: Kpc21 »

Kolorowej laserówki za rozsądną cenę nie kupisz :)
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Nomik
Użytkownik
Posty: 190
Rejestracja: 17 sty 2007, 15:09

Zamienniki tuszów do drukarki - używacie?

Post autor: Nomik »

No w sumie dobra leserówka nie jest zła.
A w jakiej cenie sa laserowe HPki?
albymyself
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:39

Zamienniki tuszów do drukarki - używacie?

Post autor: albymyself »

Ja tez używam zamienników po prostu bardziej mi sie to kalkuluje, ilość ta sama się drukuje, jakość bez zarzutów i ja zawsze szukam na http://sklep.doktortusz.pl bo tam przynajmniej jak dotychczas sprawdzałam maja tanie i szeroka ofertę więc można znaleźć do swojej drukarki.
DPoter
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 26 kwie 2016, 10:39

Zamienniki tuszów do drukarki - używacie?

Post autor: DPoter »

Ja także zamienników używam a mam drukarkę fotograficzną. Powiem wam, że nie widzę różnicy. A pojemniki po tuszach, oddaje do skupu [wymoderowano].
MichalKopa
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2017, 11:15
Kontakt:

Zamienniki tuszów do drukarki - używacie?

Post autor: MichalKopa »

DPoter pisze:Ja także zamienników używam a mam drukarkę fotograficzną. Powiem wam, że nie widzę różnicy. A pojemniki po tuszach, oddaje do skupu [wymoderowano].
Faktycznie drukarka fotograficzna super sprawa ale są bardzo drogie tusze :) :afro:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości