Net się urywa po włączeniu głównego komputera

Czyli wszystko co z nimi związane, Hardware, Software, Gry, a także nowości na rynku IT - nowych technologii.
dvbtwidz

Net się urywa po włączeniu głównego komputera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dvbtwidz »

Koledzy, pomożecie? Mój problem polega na tym, że mam router gigaset 504 ag- jakoś tak. Nie mogłem go normalnie z płyty zainstalować na windows 7 i nie pamiętam już dokładnie jak, ale ręcznie go zainstalowałem. Bardzo długo mam ten router, a jest on wifi. Jak jest włączony, to normalnie mogę korzystać z internetu przez laptop wifi. Ale zawsze jak włączałem główny komputer, to internet się urywał na minutę, pięć minut. Ostatnio bardzo długo czekam, aż internet znów się włączy, a wczoraj w ogóle nie chciał się włączyć. Na początku to było tak, że jak wyłączałem ten główny komputer, do którego router jest podłączony kablem, to internet wracał. Lecz na wieczór to internetu nie było w ogóle. Koledzy, powiedzcie mi, co powoduje, że gdy włączam komputer, net się urywa?
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Net się urywa po włączeniu głównego komputera

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Ustaw na komputerach adresy IP na stałe. Przykładowo w routerze (w ustawieniach sieci lokalnej) adres IP dajesz na 192.168.1.1, wtedy maskę na 255.255.255.0, to na komputerach maska taka sama, brama domyślna to IP routera (192.168.1.1), a IP komputera to 192.168.1.x gdzie x należy do przedziału .
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery i nowe technologie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości