Jak najlepiej podłączyć kino domowe z dekoderem?

Gdy twoja domowa elektronika szwankuje poproś o pomoc w tym dziale
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Posty: 1798
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:37
Lokalizacja: Tuchów (Małopolska)
x 1
Kontakt:

Jak najlepiej podłączyć kino domowe z dekoderem?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witu »

Witam! Dekoder to Nbox HDTV RECORDER a kino domowe to Sony DAV-DZ53 ( http://www.ceneo.pl/646214 ). Jak najlepiej podłączyć dekoder pod kino domowe by był najlepszy dźwięk? Aktualnie mam podłączony poprzez kabel chinch dekoder z kinem domowym. Chodzi mi o to, że jak oglądam na DVD film z dźwiękiem dolby digital to dźwięk jest o wiele lepszy niż na kanale w tv który jest nadawany w dolby digital. Proszę o doradzenie czy są jakieś lepsze kable do tego. pozdrawiam
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Artu
Junior
Posty: 917
Rejestracja: 05 lis 2007, 14:10
x 2

Jak najlepiej podłączyć kino domowe z dekoderem?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artu »

Wejście/wyjście optyczne:brak danych
Nie mogę na tej podstawie stwierdzić, czy moja porada okaże się możliwa do zrealizowania :P
Powinieneś mieć w Nboxie i kinie domowym gniazdo SPDIF (optyczne). Ponoć zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku.
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Posty: 1798
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:37
Lokalizacja: Tuchów (Małopolska)
x 1
Kontakt:

Jak najlepiej podłączyć kino domowe z dekoderem?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witu »

poszperałem po necie i dowiedziałem się że nie ma tego wejścia optycznego. Jak popatrzyłem na tył kina to też nie widzę go ;) No ale cóż. Szkoda bo kino nowe i nie najtańsze a nie ma takiego wejścia..
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Artu
Junior
Posty: 917
Rejestracja: 05 lis 2007, 14:10
x 2

Jak najlepiej podłączyć kino domowe z dekoderem?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artu »

A mógłbyś napisać / zrobić zdjęcie jakie złącza ma Twoje kino domowe?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Jak najlepiej podłączyć kino domowe z dekoderem?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Temat odświeżam, bo mam problem :-) Nie wiem jak sensownie podłączyć jednocześnie telewizor Samsung Ue40eh5300, dekoder Vectry ADB 5830CDX i zestaw Creative Inspire 5700. Kabel optyczny leci z telewizora wprost do amplitunera, z uwagi na to, żeby mieć dostęp do Netflixa w DD 5.1. Tu nie ma problemu, amplituner widzi sygnał dźwięku przestrzennego. Gorzej, gdy chcę obejrzeć coś z kablówki - dekoder wskazuje ścieżki DD przy kanałach telewizyjnych, jednak telewizor ich nie wychwytuje (łącze HDMI). Do amplitunera wysyła dźwięk PCM (stereo), bez aktywnego DD. Żeby nie było, w DVB-T tylko Polsat złapałem w DD+, co telewizor wychwycił, zestaw także.

Teraz myślę jakich połączeń cyfrowych mogę użyć, by mieć 5.1 zarówno z kablówki, jak i samego telewizora. Wiem, że dekoder mogę połączyć optykiem prosto do amplitunera, z pominięciem telewizora, jednak chciałbym też mieć Netflixa w 5.1 ze Smart TV. Jakiego połączenia użyć, by zachować odpowiednią ilość ścieżek? Kabel optyczny może być tylko jeden.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt RTV - problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości