Program 3 Polskiego Radia - brak

Gdy twoja domowa elektronika szwankuje poproś o pomoc w tym dziale
rak34
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 22 gru 2008, 17:02

Program 3 Polskiego Radia - brak

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rak34 »

Czy ktos wie dlaczego nie odbiera u mnie w Wieruszowie (woj. lodzkie) na czestotliwosci 91,70 MHz (z Czestochowy)
Program 3 Polskiego Radia?
Jaka moze byc tego przyczyna?
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Program 3 Polskiego Radia - brak

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Przyczyną może być np. awaria nadajnika.

Napisz, na czym polega(ła) ta awaria. Słyszałeś szum (brak sygnału) czy ciszę (nadawana tylko fala nośna, czyli "pusty" sygnał)?

Jeśli był szum, tzn. że był wyłączony nadajnik. Jeśli natomiast była cisza, prawdopodobnie antena satelitarna w stacji nadawczej "zgubiła" sygnał np. z powodu burzy czy śnieżycy (śnieżycę podałem jako przyład teoretyczny, trudno o nią w środku lata).

Mogła być też konserwacja nadajnika - zobacz na www.radiopolska.pl.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
rak34
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 22 gru 2008, 17:02

Program 3 Polskiego Radia - brak

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rak34 »

Slyszalem cisze, w tej chwili kiedy pisze, to Program 3 Polskiego Radia juz nadaje, dokladnie nie pamietam o ktorej godzinie go przywrocili na czestotliwosci 91,70 MHz z Czestochowy, bo nie mialem przez caly czas wlaczonej wiezy ale moge Ci powiedziec ze ta ok. 20:00, 21:00 wczoraj (tj. 9 lipca) juz Program 3 Polskiego Radia nadawal.

Mam jeszcze takie pytanie ale tym razem jest ono zwiazane z odbiorem Programu 1 Polskiego Radia na FM (UKF).

Moze bedziesz wiedzial.

Moja wieza PHILIPS (rok prod. 1995) FW330 ma gniazdo antenowe z bolcem w srodku do ktorego mam podlaczony kabelek i po przez niego odbieram lepiej lub gorzej stacje radiowe ktore sa dostepne w Wieruszowie woj. lodzkim.

I teraz pytanie.

Mam jeszcze w kuchni taki odbiornik radiomagnetofon - GRUNDIG RR 276L Radio Cassette Recorder.

Dlaczego na wiezy PHILIPS w pokoju nie moge w ogole odbierac Programu 1 Polskiego Radia na tych dwoch czestoliwosciach: 100,00 MHz i na 87,50 MHz,
a na tym przenosnym radio-magnetofonie,ktory stoi w kuchni, to Program 1 Polskiego Radia na czestotliowosci 87,50 MHz odbiera idealnie, a na czestoliwosci 100,00 MHz tez odbiera prawie idealnie z tym ze jest troche lekko chraboczacy, ale na tej czestoliwosci (100,00 MHz) odbiera, a na radiu na wiezy kompletnie nie mozna odbierac Programu 1 Polskiego Radia na tych dwoch czestotliwosciach: 87,50 i 100,00 MHz. i wlaczony komputer nie ma z tym nic do czynienia, tj. nie zakloca kompletnie, bo nawet gdy go wylacze to na wiezy nie mozna odbierac na tych dwoch czestoliwiosciach Programu 1 Polskiego Radia. Wieza stoi w tym samym pokoju co komputer stacjonarny, bo ja do niego podlaczylem zeby moc sluchac piosenek z komputera, bo oprocz gniazda antenowego ma jeszcze dodatkowe dwa gniazda wejsciowe cincz - kanal Prawy i Lewy.

Dlaczego w kuchni na tym przenosnym radio-magnetofonie Program 1 Polskiego Radia odbiera, a na wiezy juz - nie?

Czy gdy bym do wiezy podlaczyl jakas antene do odbioru stacji radiowych, to czy Program 1 Polskiego Radia by odbieral?
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Program 3 Polskiego Radia - brak

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

wlaczony komputer nie ma z tym nic do czynienia, tj. nie zakloca kompletnie, bo nawet gdy go wylacze to na wiezy nie mozna odbierac na tych dwoch czestoliwiosciach Programu 1 Polskiego Radia.
Komputer musiałbyś wyłączyć zupełnie z prądu, bo zakłócenia zazwyczaj emituje zasilacz, który funkcjonuje nawet, jeśli komputer jest wyłączony.
Ponadto zakłócenia nie muszą być wcale od komputera.

Przenośny radiomagnetofon ma antenę teleskopową. Nie jest to zbyt dobra antena, ale spisuje się dużo lepiej niż kabelek dołączony do wieży. Proponuję, abyś do wieży dołączył jakąkolwiek antenę (nawet pokojową) albo długi przewód z jak najcieńszą izolacją (lub w ogóle bez niej). A najlepiej prawdziwą antenę.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Program 3 Polskiego Radia - brak

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Wygląda na to że to ogólnopolska awaria:
http://new.radiopolska.pl/forum/index.p ... opic=15474
ta ok. 20:00, 21:00 wczoraj (tj. 9 lipca) juz Program 3 Polskiego Radia nadawal.
Bo przełączyli sygnał na inny dosył (radiolinię, albo np. z transpondera Cyfry+).
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt RTV - problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości