Brak obrazu i odgłosy na telewizorze kineskopowym

Gdy twoja domowa elektronika szwankuje poproś o pomoc w tym dziale
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Brak obrazu i odgłosy na telewizorze kineskopowym

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ostatnio na telewizorze kineskopowym marki Samsung (model CZ-F32T) zdarzyła mi się pewna awaria a mianowicie telewizor nie wyświetla obrazu a na dodatek z tylniej części wspomnianego odbiornika słychać dźwięk porównywalny do tykania zegara.
Telewizor wygląda mniej więcej tak:
Obrazek
Byłbym wdzięczny za waszą odpowiedź w tej sprawie.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Brak obrazu i odgłosy na telewizorze kineskopowym

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Musisz oddać go do mechanika, albo kupić sobie nowy. Ot, cały problem.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Brak obrazu i odgłosy na telewizorze kineskopowym

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Idealne miejsce dla tego sprzętu to śmietnik. Widać, że telewizor jest już wysłużony, a aktualnie mamy takie czasy, że nie opłaca się naprawiać w ogóle telewizorów, tym bardziej CRT, chociażby dlatego. Podstawową wersję nowego telewizora LED Samsunga kupisz już za 500-600zł. Wiem, że to wydatek, ale płacisz za nowy sprzęt, a nie dokładasz do czegoś, co w każdej chwili może się posypać znów.
Tradycjonalista

Brak obrazu i odgłosy na telewizorze kineskopowym

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Ja też bym pomyślał o kupnie nowego telewizora, ale w tradycyjnym sklepie, który jest na gwarancji. Teraz mechanicy już nie naprawiają starych kineskopowych telewizorów. Więcej, nie mają do nich nawet części zamiennych (przynajmniej w Katowicach tak jest).
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Brak obrazu i odgłosy na telewizorze kineskopowym

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Karol pisze:Idealne miejsce dla tego sprzętu to śmietnik. Widać, że telewizor jest już wysłużony, a aktualnie mamy takie czasy, że nie opłaca się naprawiać w ogóle telewizorów, tym bardziej CRT, chociażby dlatego. Podstawową wersję nowego telewizora LED Samsunga kupisz już za 500-600zł. Wiem, że to wydatek, ale płacisz za nowy sprzęt, a nie dokładasz do czegoś, co w każdej chwili może się posypać znów.
Ten telewizor który widoczny jest na zdjęciu to pokazówka znaleziona w internecie - mój z zewnątrz wygląda bardziej zadbanie :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Tradycjonalista

Brak obrazu i odgłosy na telewizorze kineskopowym

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Co nie zmienia faktu że już czas na kupno nowego telewizora. Ja też miałem stary kineskopowy, jeszcze w latach 90-tych kupiony, ale swoje wysłużył, oddałem go bratu i kupiłem sobie nowy cyfrowy. Niestety ten stary kineskopowy telewizor, który oddałem, też jest już zepsuty. Obraz biało-czarny, mimo że kolor załączony, możliwe że również tyka. Nie ma się co zastanawiać.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Brak obrazu i odgłosy na telewizorze kineskopowym

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

U mnie też na starym telewizorze obraz jest czarno-biały pomimo faktu że telewizor jest kolorowy. Może to być albo wina nie włączonej opcji CVBS w sprzęcie zewnętrznym (w moim przypadku jest to tuner do DVB-T) albo to wina jest kabla, który to nie puszcza sygnału z jednej z wiązek odpowiedzialnych za kolor, tzn. czerwonej, niebieskiej i zielonej.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Brak obrazu i odgłosy na telewizorze kineskopowym

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Przepraszam za post pod postem ale po sprawdzeniu sytuacji z czarno-białym obrazem (o którym to pisałem wcześniej i co dotyczy mojego rezerwowego odbiornika telewizyjnego) wyszło że za brak koloru była odpowiedzialna nie prawidłowe ustawienie ekranu po stronie dekodera naziemnego - w tym przypadku modelu Opticum STB HD N1.
Poland - Aktywnie najlepszy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt RTV - problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości