Android

Rozmowy o telekomunikacji oraz operatorach telekomunikacyjnych, czyli Orange, Play, Plus, T-Mobile, Netia oraz wielu innych.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Android

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

W tym temacie chciałbym porozmawiać o urządzeniach (przede wszystkim smartfonach) posiadających system operacyjny Android.
Nie wiem jak według was ale moim zdaniem od strony aktualizacji nie wygląda on zbyt dobrze z racji zróżnicowania oprogramowania w urządzeniach bo o ile jedne urządzenia mają coraz to nowsze wersje o tyle inne (np: mój Samsung Galaxy Ch@t ) koczuje jeszcze na wersji 4.1.2 która to nie była już zmieniana od dwóch lat.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Android

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Dzisiaj do niektórych sprzętów Plusa a konkretniej mówiąc Samsungów J1 trafiło nowe oprogramowanie Androida - teraz jest ono z numerem 5.1.1. Wiem o tym ponieważ sam teraz mam ten telefon.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
Posty: 3147
Rejestracja: 29 kwie 2016, 20:18
x 861
x 1637

Android

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Manieq »

Android 5 był nowy... dwa lata temu. Teraz najnowsza wersja Androida to 7 z czymś ;)
Pozdrawiam, Manieq | 💙💛
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Android

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nie ma co się dziwić, że Galaxy Chat czy J1 tkwią w starych Androidach - raz, że to stare telefony, a dwa, że nie uciągną nowych systemów operacyjnych.

Tak na szybko:
Samsung Galaxy Chat: Broadcom BCM21654 850MHz (1 rdzeń), 512MB RAM... Tam nie ma prawa nic działać.
J1: Mali-400 1,2GHz (2 rdzenie), 512MB RAM... Tutaj także może być ciężko.

Dorzućmy do tego nakładki producentów oraz modyfikacje operatorów i wychodzą nam optymalizacja na poziomie lodówki.

Czemu tak uważam? Przez pół roku korzystałem z Xiaomi MI4C (który wczoraj programistycznie zabiłem :)) z procesorem Qualcomm Snapdragon 808 1,8 GHz (6 rdzeni), 2GB RAM na Androidzie 5.1. Radził sobie ale rewelacji nie było, można było go przymulić, chociaż bił na głowę inne sprzęty z tej samej półki. Jeśli chodzi o jego śmierć, to nie udało mi się zrobić downgrade oprogramowania ;) Gdy już naprawię go w serwisie, postaram się postawić na nim Androida 7.0, który już jest dostępny. Coraz większe problemy sprawiają kolejne aktualizacje systemu, które automatycznie blokują bootloader. Słodko było w tamtym roku, teraz do wgrania nowego softa trzeba się już przykładać :)

Aktualnie korzystam z Huawei P9 Lite, który mimo, że droższy od MI4C, technicznie jest bardzo porównywalny do chińskiego telefonu. I spokojnie hula na nim Android 6 z nakładką EMUI 4.1, a ponoć wkrótce ma otrzymać wersję z 5.0 z Androidem 7. System systemem, ale dla szarego użytkownika to niewiele zmienia - liczy się to, co zaoferuje nam producent w nakładce.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Android

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Karolu, nie wiem, co zepsułeś, ale złota zasada MIUI i Xiaomi mówi: jeśli działa, nie grzeb :).
2009-2021
Awatar użytkownika
sebastiannn
User of the Year 2023!
Posty: 5529
Rejestracja: 12 kwie 2017, 18:38
x 1191
x 1540

Android

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sebastiannn »

Mam nadzieję, że tutaj w tym temacie też są udzielane porady odnośnie telefonów, które nawaliły. Jeśli nie to usunę ten post.

Bootloop samsung galaxy j1

Telefon działał dobrze, na noc nie był podłączony do ładowarki, ale go wyłączyłem całkiem. Rano go podłączyłem i chciałem włączyć. ładuje normalnie, ale jak próbuję włączyć to jest tylko logo Samsunga po chwili znika, wibruje i tak w kółko. Czytałem na internecie, że można wgrać jakieś oprogramowanie, żeby poprzez volume up, przycisk wyłaczania i menu włączyć itd. Ale ja tego nie umiem. Da sie to jakoś naprawić inaczej tak żeby nie stracić plików i całej zawartości na telefonie?
Wyjmowałem też baterię, ale nic to nie daje.
Proszę o szybka odpowiedź!
Już od 6 lat na forum.media2.pl :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49676
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5350
x 3242

Android

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Mam nadzieję, że ten filmik okaże się pomocny. :):
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
sebastiannn
User of the Year 2023!
Posty: 5529
Rejestracja: 12 kwie 2017, 18:38
x 1191
x 1540

Android

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sebastiannn »

Oprogramowanie poszło. Musiałem oddać do naprawy, mam już telefon w domu, ale mam jeszcze jeden problem.
Osiągnięcia w grach.
Zalogowałem się na konto google. Wlaczyłem Gry Play. Musiałem się tam zalogować, no to wpisałem mój login zanim zmieniono mi oprogramowanie i zrobiono ustawienia fabryczne. No i ten login nie działał, bo był zajęty. Założyłem konto z losowym Nickiem, i wyszukałem w graczach mój nick "siaahey" no i był taki gracz (czyli ja przed ustawieniami fabrycznymi). No i są tam osiągnięcia z gier (Color Switch, Talking Tom, My Talking Angela) więc podejrzewam, że jakbym zalogował się na siaahey i zainstalował te gry to bym miał spowrotem te osiągnięcia i nie zaczynałbym od początku. (W grze Color Switch miałem wszystkie piłki odblokowane i ponad 2500 leveli zaliczonych).
Czy da się jakoś zalogować tam na siaahey? Zależy mi bardzo. :(
EDIT
Dodatkowo zalogowałem się na telefonie na konto gogle tylko na to, na którym jestem zalogowany na laptopie i komputerze (nazwa Sebastian S). Probem w tym, że na telefonie miałem inne konto, lecz też z taka nazwą (Sebastian S) tylko nie pamiętam tego maila.
Co ja mam zrobić?
Już od 6 lat na forum.media2.pl :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49676
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5350
x 3242

Android

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Próbowałeś opcji odzyskiwania hasła? Jeśli tak, to z problemem chyba trzeba się zwrócić do obsługi portalu.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
sebastiannn
User of the Year 2023!
Posty: 5529
Rejestracja: 12 kwie 2017, 18:38
x 1191
x 1540

Android

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sebastiannn »

Próbowałem.
Ale żeby nie wszystko na raz to Gry Play zaczekają, a najpierw zajmę się kontem Google.
Czy da się odzyskać nazwę emaila na gmailu skoro pamiętam na nie hasło i nazwę użytkownika jaka powstała na YouTube z tego konta?
Wiem, że zawsze przy zakładaniu konta, dodaje się też jakiś dodatkowy adres e-mail, przeszukałem wszystkie moje inne maile i nie ma na żadnym z nich coś o Gmailu.
Jest to w ogóle możliwe by odzyskać nazwę gmaila? A może masz Trzeciak emaila do Gmaila lub Google? To bym skontaktował się z nimi. :(
Już od 6 lat na forum.media2.pl :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Android

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Kontaktu z Google proponuję poszukać na stronach firmy :)
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

Android

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Czas na wejście w świat Androida. Wiem, że nie ma czegoś takiego jak "jeden system". Czym się kierować przy wyborze nakładek poszczególnych producentów? Które (dla wersji 6 i 7) oferują dobrą wydajność, nie zamulają sprzętu? Czy czymś się różnią?
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Android

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

3 GB RAM-u i żadna nakładka nie będzie Ci zamulać, a 2 GB to minimum na dziś. Wygląd systemu to kwestia gustu. Już prędzej można wybierać pod kątem konfigurowalności, np. w czystym Androidzie możliwość personalizacji jest znikoma, w przeciwieństwie do np. MIUI w Xiaomi, EMUI od Huawei czy ZenUI na Asusach. Przy okazji wymieniłem moje trzy ulubione :).
2009-2021
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

Android

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Dzięki za rady ;) Przesiadam się z Windows Mobile i tam był jeden system, żadnych nakładek i wszystko działało :P
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Android

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Miałem dwie Lumie. Najpierw MS mnie olał, bo nie dostałem WP8 na Lumii 800, ale niezrażony kupiłem drugą Lumię, już z fabrycznym WP8, na której z kolei MS mnie olał, bo nie dostałem Windows 10 Mobile. I tak zakończyła się moja przygoda z mobilnym Windowsem :).
2009-2021
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telekomunikacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości