Stare reklamy

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 180

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Karol pisze:Od 1:13 :) Reklama zapadła mi w pamięć za dzieciaka. Poza tym kilka innych spotów reklamowych, w których można rozróżnić "polską produkcję" od importowanej z USA :)
Czy pani z reklamy od 2:29 to nie czasem Beata Chmielowska?
urban1000
Obserwator
Posty: 449
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:41
Lokalizacja: warszawa
x 3
x 26

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: urban1000 »

Moja ulubiona i zarazem "Najśmieszniejsza" reklama jaką widziałem to drivemax.
Reklama o ile pamiętam leciała wieczorem ale widziałem ją kilka razy.
https://www.youtube.com/watch?v=KTmmtIUg9z0
Jedyny w swoim rodzaju.
tvferdex97
Poster
Posty: 1531
Rejestracja: 14 maja 2014, 6:59
x 311
x 25

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvferdex97 »

W 6:23-6:52 stara reklama McDonalda i reklamowany Big Mac z udziałem Zbigniewa Zamachowskiego ;D ;D
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2248
x 2434

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Słynna reklama z Bogusławem Lindą z 1996 roku:
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Blok reklamowy TVP1 z 2003 roku, w którym pojawia się na końcu reklama soku ''Cappy'' z 8-letnim wówczas Maciejem Musiałem:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nQ7-s4SZ5Hs&t=0s[/youtube]
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Widzowie łódzkiego ośrodka TVP na pewno pamiętają serię reklam sklepu ArtDom. Jakiś czas temu w Internecie pojawiło się nagranie jej świątecznej wersji:
Dzisiaj udało mi się trafić na innego klasyka reklamowego TVP Łódź:
Niestety dźwięk jest podmieniony. W oryginale była piosenka ze słowami: "U Boryny, u Boryny bawią się całe rodziny", a jako jeden z atutów reklamowanej sali bankietowej wymieniany był duży strzeżony parking (chyba, nie jestem pewien, czy ten parking, to nie z jakiejś innej reklamy).

Tych klasyków, które chętnie bym sobie przypomniał, jest trochę - np. "jeśli nie chcesz mieć ze ściekami problemu, skorzystaj z Wobet-Hybret systemu". Czego to reklama - to trochę śmierdząca sprawa.

Poza ArtDomem przez jakiś czas reklamowała się inna miejscowa sieć sklepów z elektroniką użytkową - W&W.

Za to reklamę ArtDomu, z ich nieśmiertelnym hasłem reklamowym, miałem ostatnio okazję usłyszeć ponownie - w radiu.

Reklamę W&W można zobaczyć tutaj:
A potem reklama sufitów napinanych - też klasyk. Czytana przez tę samą prezenterkę, która czyta też m.in. zapowiedzi audycji :) Takie rzeczy tylko w regionalnej.

I tu kilka reklam z łódzkiej regionalnej - ale nie aż tak klasycznych (choć i Pałac Piorunów, i Dom Mody Teresy Kopias kojarzę jako stałych reklamodawców), i niestety w tragicznej jakości:
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Oprawy Graficzne
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 30 gru 2017, 14:32

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Oprawy Graficzne »

A czy ktoś pamięta reklamy Discreet z 2005?
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Ciekaw jestem czy pamiętacie reklamę TP SA (obecnie Orange) z 2001 roku, w której Krystyna Loska informowała widzów o pojawieniu się prefiksu ''01033''?: W tym samym roku pojawiła się również inna reklama TP SA z prefiksem ''01033'', w której wystąpił Hubert Urbański (
[ Spoiler ]
):
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Krystyna Loska w reklamie Orange to jeszcze wystąpiła w 2011 lub 2012 roku.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Dokładniej w wakacje 2012 roku - chodziło o wymianę telefonów stacjonarnych na komórkowych po rebrandingu TP SA na Orange.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Iluzjonista
Junior
Posty: 1443
Rejestracja: 12 sty 2018, 17:39
x 101
x 165

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iluzjonista »

Stara reklama Heinz-Up z 2007-2008!!! Kto pamięta?
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Ja to pamiętam. Podobała mi się ta reklama. Z tego, co pamiętam, emitowano ją jeszcze po 2008 roku.
superFaustyna
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 14 gru 2016, 16:12

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: superFaustyna »

Faktycznie teraz jak się ogląda takie stare reklamy to potrafią one bardziej rozśmieszyć niż te obecne robione właśnie w formie żartobliwej. Cóż czasy się zmieniają, technologie też. Ja natomiast czasem lubię obejrzeć sobie takie starocie nawet tylko dla poprawy humoru, świetne są reklamy biedronki sprzed kilku lat.
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 584
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

superFaustyna pisze:Faktycznie teraz jak się ogląda takie stare reklamy to potrafią one bardziej rozśmieszyć niż te obecne robione właśnie w formie żartobliwej. Cóż czasy się zmieniają, technologie też. Ja natomiast czasem lubię obejrzeć sobie takie starocie nawet tylko dla poprawy humoru, świetne są reklamy biedronki sprzed kilku lat.
Reklamy Biedronki faktycznie mistrzowskie były. Trzeba sobie jasno powiedzieć że kiedyś dominowały reklamy produktów spożywczych a teraz reklamują głównie leki. Po za tym kiedyś przykładami się do jakości reklam. A teraz jak patrzę na 99% reklam leków to są to totalne buble na które nie da się patrzyć i mają one zachęcać do kupna??.

Banki jak na swoje możliwości finansowe też mają kiepskie reklamy. Zwłaszcza reklamy ING mi się nie podobają.

Ze starych czasów pamiętam reklamy serków hohland, ile tych epizodów było?? Ze 20? W większości udane były reklamy piwa.

Oczywiście reklamy Frugo, ale w latach 90 obowiązywały zupełnie inne reguły i gusta. Dziść taka pstrokacizna ucodziłby za kicz, do tego drogi w produkcji.

Ostatnio prawie nie widuję bardziej rozpoznawanych aktorów w reklamach. To też znak czasów.
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Faktycznie reklamy ''Biedronki'' z mówiącymi produktami były bardzo dobre - dzisiaj takich reklam to już raczej nie ma i nie będzie, jeszcze lepsze były także reklamy TP SA (obecnie Orange) z Sercem i Rozumem oraz wspomniane już reklamy Hochland z dzieciakami.

Swoją drogą Marek Kondrat to chyba jest już weteranem, jeśli chodzi o reklamę banku - od ponad 17 lat wciąż reklamuje ten sam ING Bank Śląski ;).
kolos pisze:Ostatnio prawie nie widuję bardziej rozpoznawanych aktorów w reklamach. To też znak czasów.
Rozpoznawalni aktorzy/celebryci/sportowcy/muzycy teraz wolą bardziej występować w reklamach ''Playa'', niż w innych reklamach ;).
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości