TVN 7 dawniej

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

TVN 7 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Ja mam taką małą prośbę o zidentyfikowanie dwóch amerykańskich sitcomów emitowanych na TVN7 około 2002-2003 roku. Są to produkcje prawdopodobnie anulowane w USA po niecałym jednym sezonie. Sama "siódemka" też chyba nigdy już ich nie powtórzyła (pewnie dostała jako bonus do innych seriali).

Pierwszy tytuł miał chyba z 6 odcinków i opowiadał o gościu, który opuścił rodziców, aby zrealizować swoje marzenia o zostaniu aktorem. Znajduje do zamieszkania typowe lokum z setek sitcomów, przy czym w trakcie okazuje się, że jego współlokator jest gejem (normalnie wyglądający chłop). Mniej więcej wokół tego faktu kręci się cały humor serialu.

Nie pamiętam czy to pierwszy odcinek, czy też nie, ale pamiętam scenę, w której rodzice dowiadują się, że jego współlokator jest homoseksualistom, więc myślą, że ich syn też jest i dlatego wyniósł się od nich, aby zamieszkać z facetem. Dochodzi do rozmowy z ojcem, w której główny bohater wyjaśnia, że chce zostać zostać aktorem, a po czym tatuś stwierdza "już wolałem, gdy byłeś gejem" :D.

Drugi serial opowiadał o familii do której przybywa jakaś emo/punk nastolatka-buntowniczka (ostro umalowana na ciemno), która bodajże okazywała się nieznaną córką ojca/matki. Potem chyba okazuje się, że wcale nie była z nikim spokrewniona, ale i tak zostaje "zaadaptowana", bo "pewnie smutno jej tak bez rodziny". Pamiętam, że w którymś z odcinków młodsza dziewczynka z rodzinki brała komunię świętą, ale laska namieszała jej w głowie tekstami w stylu "że boga nie ma, a to wszystko to jakaś próba indoktrynowania, zniewolenia przez rodziców" (troszkę to za poważnie brzmi w mojej wersji), na co dziecko zaczęło buntować się względem swoich rodziców.

Serial na pewno z lat 90, ten pierwszy nie jestem pewien.

Emisja w czasach, gdy TVN7 emitowała Alfa, Pełną Chatę, Bajer z Bel-Air i ten serial, gdzie młode małżeństwo mieszka z teściami (też można podać tytuł :D). Jeszcze nie nadeszła era takich produkcji jak Dwóch i Pół.

Żeby nie było nudno dla postronnych - nostalgiczna czołówka "Good Morning Miami" - sitcomu o codziennym życiu pracowników lokalnej telewizji amerykańskiej sieciówki ;). Miłostki i inne tego typu pierdoły. Tytuł składający się z dwóch sezonów, emitowany również na TVN 7, ale około 2006 roku.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

TVN 7 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

TVN 7 dawniej emitowało powtórki super programu Chwila prawdy. Ile bym dał, by znowu je pokazali...

No i nie obraziłbym się, gdyby wyemitowali Milionerów od 1 odcinka.
Iluzjonista
Junior
Posty: 1443
Rejestracja: 12 sty 2018, 17:39
x 101
x 165

TVN 7 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iluzjonista »

Ale czy Ty nie rozumiesz, że TVN nie puści Milionerów? Wolą wcisnąć gniota o nazwie "Szkoła" czy 19+ a nie porządny program. Poza tym, chyba prawa ma Endemol który realizował w latach 99-03 ten teleturniej.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

TVN 7 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

No to niech te prawa sobie zdobędą. Pieniądze mają? Mają. A z powtórek Milionerów jakiś zysk na pewno by był.

Ty mi piszesz o jakiejś Szkole, ale Siódemka Szkoły nie puszcza. Powtórki dawnych programów w Siódemce się nadają bardziej tam niż do dużego TVN-u.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2018, 12:02 przez kacper3100, łącznie zmieniany 1 raz.
Iluzjonista
Junior
Posty: 1443
Rejestracja: 12 sty 2018, 17:39
x 101
x 165

TVN 7 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iluzjonista »

A Ukryta Prawda, Szpital? Gnioty do potęgi. Już wolę "Gogglebox. Przed telewizorem" niż serial o miłości, zerwaniu i powrocie do siebie. No z tych paradoku to tylko Sekrety Rodziny da się oglądać.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

TVN 7 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Znalazłem pierwszy ze wypytywanych przeze mnie seriali emitowanych na TVN7 (dzięki użytkownicy forum media2 za nic ;)). Sitcom nazywa się "Some of My Best Friends" (Między nami facetami) i nawet posiada wpis na polskiej wikipedii.
Some of My Best Friends Między nami mężczyznami.jpg
Między nami facetami (ang. Some of My Best Friends) – amerykański serial telewizyjny (sitcom), nadawany przez stację CBS w roku 2001. Jednym z jego producentów wykonawczych była Bette Midler. Ku dezaprobacie wielbicieli, z powodu przeciętnej oglądalności serial doczekał się jedynie ośmiu wyemitowanych odcinków. W Polsce serial pokazał się na antenie kanału TVN Siedem.

Fabuła
Frankie Zito postanawia rozpocząć karierę aktorską. W tym celu szuka na Broadwayu mieszkania do wynajęcia. Znajduje idealne lokum w apartamencie sympatycznego trzydziestoletniego pisarza Warrena Fairbanksa. Świeżo po podpisaniu umowy o wynajem mieszkania, Frankie dowiaduje się, że jego nowy współlokator jest gejem. Okazuje się, że po rozstaniu z partnerem, Warren był zmuszony do poszukiwań współlokatora do spłacania czynszu za mieszkanie.
Źródło

Tutaj można zobaczyć pierwszy odcinek. Tutaj prawie wszystkie odcinki:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... RlKePXkiut
+ niewyemitowany pilot:
https://www.youtube.com/watch?v=dVDg1h31GqA

Wygląda na to, że z tymi sześcioma odcinkami wcale nie musiało mi się pomylić. Patrząc na opisy na youtube w amerykańskiej telewizji nie wyemitowano 2. i 3. epizodu, więc z tego względu część mogła też nie być nadawana w TVN7.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

TVN 7 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

kacper3100 pisze:No to niech te prawa sobie zdobędą. Pieniądze mają? Mają. A z powtórek Milionerów jakiś zysk na pewno by był.
To nie jest kwestia tylko pieniędzy.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

TVN 7 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

A kwestia jeszcze czego?
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

TVN 7 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

https://www.youtube.com/watch?v=j_BQBymkvFU

Tak wyglądało zakończenie programu w Siódemce za czasów oprawy z lat 2004-2008.
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2581
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1380
x 735

TVN 7 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

To jest wcześniejsza oprawa, z lat 2002-2004. Oprawa z lat 2004-2008 wyglądała zupełnie inaczej.
Awatar użytkownika
Blank
VIP Expert
Posty: 2392
Rejestracja: 05 lip 2008, 13:22
Lokalizacja: Kraj
x 1
x 352

TVN 7 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Blank »

Kilka zapowiedzi z początków emisji TVN7 (wtedy TVN Siedem). M.in. „Melrose Place”, film „Przed wschodem słońca”, program „Co za tydzień!”, „Tele Gra” czy „Big Brother: Bitwa”.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

TVN 7 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Mat.212346
Użytkownik
Posty: 137
Rejestracja: 17 kwie 2020, 8:44
x 4

TVN 7 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mat.212346 »

Cześć
Mam pytanie może ktoś z was zna programy które były w latach 2002-2010 produkowane tylko dla tvn_7 jako premiery. Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVN 7 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Wikipedia... 🙂
Mat.212346
Użytkownik
Posty: 137
Rejestracja: 17 kwie 2020, 8:44
x 4

TVN 7 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mat.212346 »

Znalazłem na Wikipedii informacje że w latach 2002-2005 na antenie @tvn.7 leciał program informacyjny pt Siedem newsów o godz 19.00 trwał 25 minut. Mogli by przywrócić go.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości