WOŚP dawniej

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

WOŚP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Dzisiaj mamy 26 Finał WOŚP, więc z tej okazji postanowiłem stworzyć wątek wspominający dawne finały WOŚP w telewizji. Tak wyglądał pierwszy finał WOŚP, który odbył się w niedziele, 3 stycznia 1993 roku. Oprócz Jurka Owsiaka, finał prowadzili także Agata Młynarska i Walter Chełstowski (Chełstowski jest także współtwórcą WOŚP-u), a transmisja odbyła się w TVP2 w następujących godzinach: 10:30-11:00, 12:45-13:00, 14:00-15:00, 17:10-18:30, 20:10-21:00 oraz 22:45-0:00.
Z dawnych finałów WOŚP pamiętam także wydania specjalne ''Panoramy'' TVP2 oraz takie wyjątkowe wydanie.
A wy jak wspominacie dawniejsze finały WOŚP w telewizji?
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

WOŚP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Wstyd się przyznać (lub nie :P), ale WOŚP-u w swoim życiu prawie nigdy nie oglądałem. Nie mam nic do samej inicjatywy, ale ta telewizyjna bełkotliwa podnieta Owsiaka była jak dla mnie zawsze nie do zniesienia, tak samo ryczenie zebranych kwot przez jakieś dziewczyny z puszkami, z drugiej strony poważne wypowiedzi strażaków czy burmistrzów. Uczucie oglądania biesiady na ostrym haju :D.

W zasadzie śledziłem transmisję z orkiestry tylko raz - akurat pamiętnego wieczora 2003 roku, gdy wybuchła afera z internautom Matrixem, który wylicytował serduszko numer 1 za 5 milionów złotych, nie mając na to pieniędzy.
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 57543.html
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
Posty: 2400
Rejestracja: 16 lut 2010, 10:52
Lokalizacja: Kalisz
x 1703
x 67

WOŚP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaciejOlek »

Kiedyś WOŚP potrafiła wypełniać niemalże cały dzień w Dwójce. Pamiętne relacje, światełka do nieba, koncerty... Na przełomie wieku miało to swój klimat, podobnie w kolejnych latach... No i oczywiście specjalne Panoramy w całości o WOŚP tylko...
Ponadto licytacje Złotych Serduszek póżnym wieczorem - oj, czekało się, a potem te emocje, kto da więcej...
Dzisiaj też jest OK, ale jednak nie aż tak jak dawniej.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

WOŚP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Jeszcze też pamiętam licytacje Złotych Kart Telefonicznych TP SA (obecnie Orange) oraz charakterystyczną chrypę Owsiaka na koniec finału WOŚP.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Telewizja2
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 17 mar 2015, 19:26
x 6

WOŚP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Telewizja2 »

Moim zdaniem jak była transmisja w TVP2 było lepiej niż w tej chwili na TVN-nie.
Moim zdaniem zmiana stacji może i trochę lepszego dała w zeszłym roku ale to już nie to samo gdyż transmisje straciły swój klimat.
mrc5
Obserwator
Posty: 570
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:46
Lokalizacja: Warszawa
x 5
x 41

WOŚP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mrc5 »

W którym roku Polsat po raz pierwszy w Informacjach/Wydarzeniach poinformował o WOŚP? Jeśli mnie pamięć nie myli, temat był mocno omijany przez słoneczną stację.
leszczak
Obserwator
Posty: 441
Rejestracja: 17 mar 2010, 15:33
x 57
x 292

WOŚP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: leszczak »

Pamiętam, że zawsze oglądałem transmisje z WOŚP. Był to niby zwykły dzień, ale trochę też i niezwykły. Dziś chyba trochę wyrosłem z tej magii, jednak uważam inicjatywę za bardzo słuszną w dalszym ciągu. Pamiętam, jak TVP pierwszy raz transmitowało finał WOŚP w 16:9. Główne studio szło w tym formacie, jednak ośrodki w większości w 4:3. W którym to mogło być roku? 2009-2010? Pamięta ktoś? To dobitnie pokazywało, jak ośrodki były zacofane technologicznie. Później w 2011-2012 już chyba wszystkie ośrodki pokazywały swoje relacje także w 16:9. :)
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Posty: 587
Rejestracja: 08 lut 2010, 16:05
Lokalizacja: Wołów
x 1070
x 27
Kontakt:

WOŚP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper »

mrc5 pisze:W którym roku Polsat po raz pierwszy w Informacjach/Wydarzeniach poinformował o WOŚP? Jeśli mnie pamięć nie myli, temat był mocno omijany przez słoneczną stację.
Przez wiele lat prezenterzy mieli przylepione "serduszka" podczas serwisów, a i pierwsze kilka minut też były o WOŚP.
Polsat | Puls | WP | MWE | Echo24 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | zwolennik reaktywacji sieci Odra
RIP Google+ | Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
superFaustyna
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 14 gru 2016, 16:12

WOŚP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: superFaustyna »

Na przełomie 26 lat sporo się zmieniło. Przybyło zwolenników i przeciwników tej akcji, ale na szczęście tych pierwszych jest dużo więcej. Akcja naprawdę świetnie się rozrosła, nie tylko an Polskę,a le na cały świat i wielki szacunek za to co udało się już osiągnąć, a podejrzewam, że z każdym kolejnym rokiem będzie dużo lepiej.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

WOŚP dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Mi finały WOŚP w TVP kojarzyły się nie tylko z relacjami na antenie Dwójki, TV Polonii czy ośrodków ale i pewną finezją twórczą tych ostatnich które na ekranie stosowały różne ozdobniki na czele z stworzonym przez siebie lokalnym logiem finału. Potem to niestety ujednolicono.
Pamiętam też te relacje z głównego sztabu na Woronicza z którego to łączono się z ośrodkami w całej Polsce.
Poland - Aktywnie najlepszy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość