Paczka kanałów ATV (1993-1999)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Kojarzę z występów w innej małej, ale bardzo ambitnej stacji telewizyjnej i na pewno wiesz, o co chodzi :D Ale to tak pomiędzy nami ;).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Chciałem zasięgnąć wiedzy w Google i przypadkiem na trafiłem na pewien wykaz kanałów dostępnych w sieciach kablowych przygotowany przez KRRiT.

Tu lista kanałów dystrybuowanych przez ATV - fakt, to pewnie informacje zbiorcze z iluś lat, bo to wszystko nie było nadawane jednocześnie - w ostatniej fazie cztery kanały współdzieliły dwa pasma.
atv_krrit.png
Ale okazuje się, że zarejestrowano jeszcze jeden kanał:
tyija_krrit.png
źródło: http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_pub ... u_caly.pdf

Czy ktoś o nim słyszał? :)

PS. Przy okazji: "Tylko dla ciebie" tak naprawdę nazywało się "Dla Ciebie" - produkowała go Multiwizja, spółka stworzona na bazie ATV.

Poniżej lista zarejestrowanych przez ATV znaków towarowych:
atv_patent.png
Według Krajowego Rejestru Sądowego, Krajowa Telewizja Kablowa ATV Sp. z o.o. istnieje nadal - zwyczajnie nie została wykreślona z ewidencji. Multiwizja według KRS została zarejestrowana dopiero w 2001 roku już w Warszawie przy Al. Stanów Zjednoczonych 53, a nie na Łąkowej 29 (także Łąkowej 11) tam, skąd gdzie produkowano i skąd nadawano programy ATV.

W ramach ciekawostki. 24 grudnia 2003 roku dokonano zmiany nazwy spółki z Multiwizja Sp. z o.o. na PM Sp. z o.o. i adresu na Ostrobramską 77. Kolejna zmiana nastąpiła 20 lipca 2007 roku, gdzie firma przybrała nazwę Polsat Media Sp. z o.o.. 5 kwietnia 2016 roku spółka przestała istnieć.
dlev
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2018, 20:25

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dlev »

Nadszedł najwyższy czas wgrać archiwa na YT. Polecam śledzić moje konto, bo przez najbliższe dni wgram następne nagrania :) Właśnie zapisuję Fort Boyard.

Wyprawa do Xapatanu: Pago Pago:
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Karol pisze:Chciałem zasięgnąć wiedzy w Google i przypadkiem na trafiłem na pewien wykaz kanałów dostępnych w sieciach kablowych przygotowany przez KRRiT.

Tu lista kanałów dystrybuowanych przez ATV - fakt, to pewnie informacje zbiorcze z iluś lat, bo to wszystko nie było nadawane jednocześnie - w ostatniej fazie cztery kanały współdzieliły dwa pasma.
atv_krrit.png
Ale okazuje się, że zarejestrowano jeszcze jeden kanał:
tyija_krrit.png
źródło: http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_pub ... u_caly.pdf

Czy ktoś o nim słyszał? :)

PS. Przy okazji: "Tylko dla ciebie" tak naprawdę nazywało się "Dla Ciebie" - produkowała go Multiwizja, spółka stworzona na bazie ATV.

Poniżej lista zarejestrowanych przez ATV znaków towarowych:
atv_patent.png

Według Krajowego Rejestru Sądowego, Krajowa Telewizja Kablowa ATV Sp. z o.o. istnieje nadal - zwyczajnie nie została wykreślona z ewidencji. Multiwizja według KRS została zarejestrowana dopiero w 2001 roku już w Warszawie przy Al. Stanów Zjednoczonych 53, a nie na Łąkowej 29 (także Łąkowej 11) tam, skąd gdzie produkowano i skąd nadawano programy ATV.

W ramach ciekawostki. 24 grudnia 2003 roku dokonano zmiany nazwy spółki z Multiwizja Sp. z o.o. na PM Sp. z o.o. i adresu na Ostrobramską 77. Kolejna zmiana nastąpiła 20 lipca 2007 roku, gdzie firma przybrała nazwę Polsat Media Sp. z o.o.. 5 kwietnia 2016 roku spółka przestała istnieć.
Przecież Polsat Media istnieje nadal jako broker reklamowy i ma się dobrze: http://www.polsatmedia.pl
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Zbieżność nazw spółek. Karol mówi o "Polsat Media Sp. z o.o.", a tobie chodzi chyba o "Polsat Media Biuro Reklamy Sp. z o.o.".

EDIT:

Zapomniałem napisać - Witamy dlev-a na forum :)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Dla miłośników starej telewizji. @DleV nie zawodzi i publikuje w YouTube kolejne ekskluzywne materiały z ATV Relaks:

"Klucze Fortu Boyard" - Dominik opisał odcinek jako 1. Nie wiem jednak, czy to faktycznie pierwszy odcinek, bowiem w napisach widnieje rok 1991, a program produkowany był już rok wcześniej. Chyba, że mowa o numeracji ATV. "Wyprawa do Xapatanu" - odcinek 2.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Paczka kanałów ATV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Tak, to drugi sezon z 1991 roku. W 1990 finał rozgrywano na innych zasadach, a zmieniono je po pewnym incydencie, który w myśl obecnych zasad oznacza utratę całej kwoty :):
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Paczka kanałów ATV (1993-1999)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Pytałem się czy ktoś kojarzy projekt "Ty i ja" od ATV, ale okazuje się, że w zasadzie nie ma o czym rozmawiać.

Według Sprawozdania KRRiT za 1999 rok nadawca złożył wniosek o przyznanie koncesji na nadawanie pięciu telewizyjnych - ATV Kino, ATV Smyk, ATV Super, ATV Relaks oraz... Ty i Ja.

Udostępnione dokumenty KRRiT nie mówią nic o tematyce kanału ani żadnych innych szczegółach. Warto dodać, że wniosek ATV został pozostawiony bez rozpatrzenia, ponieważ nadawca pominął w nim punkty mówiące o finansowaniu projektu. W tym miejscu warto się pochylić nad przytoczonym kilka lat temu przez @Maciek23 postem z forum tvnfakty.pl
Maciek23 pisze: 28 sty 2008, 20:52 Kiedyś był już o to spór na forum tvnfakty.pl. Oto jaką odpowiedź dostali użytkownicy od pracownika/współpracownika stacji:
Krzysiek (Super ATV) pisze:Oryginalna siedziba ATV znajdowala sie na Lakowej 29 - w budynku pomiedzy glownym gmachem WFF, a siedziba wydzialu udzwiekawian. tam produkowany byl program dla telewizji kablowych i przygotowywane polskie wersje jezykowe dla filmow dystrybuowanych przez polsko-francuska firme Arathos (glownie francuskie komedie, ale nie tylko). z Lakowej 29 rowniez nadawany byl sygnal saltelitarny od 1996.
ATV przenioslo sie do odremontowanych pofabrycznych wnetrz na Lakowej 11 po rozpoczeciu wspolpracy z Polsatem Cyfrowym. nowe wnetrza miescily m.in. profesjonalne studio telewizyjne i studio dzwiekowe do opracowan polskiej wersji jezykowej filmow fabularnych i programow TV. w tym czasie ATV Sp z oo przeksztacila sie w Multiwizje. byl projekt stworzenia wlasnej platformy cyfrowej, ale poszlo jak zwykle o pieniadze (i nieco amatorskie podejscie do calosci). pierwsze wnioski koncesyjne, ktore wspolprzygotowalem mialy wlasnie w zamysle wlasny blok cyforwych kanalow. nie wiem, co sie potem stalo, bo wyjechalem z Polski pod koniec 1999...
Myślę, że to wyjaśnia sprawę ;)
Wtedy co prawda chodziło o różnice w adresach ATV na długości ulicy Ląkowej w Łodzi, jednak w pewien sposób oddaje to plany nadawcy co do stworzenia pakietu kanałów cyfrowych. Być może ukrywano jakiś deal z Polsatem, bo dziwnym trafem także w 1999 roku KRRiT zezwoliła na uruchomienie kanałów tematycznych (wersji programowych) Polsatu 2 😉 Dziwne, że nawet nie walczyli o przetrwanie, tylko od razu wzięli się za produkcję kanałów Solorza jako Multiwizja.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Paczka kanałów ATV (1993-1999)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Natrafiłem na nagranie z ATV z 1996 roku, a w nim program satyryczny ''Z innej beczki'' tworzony przez Piotra Barełkowskiego (obecnie wPolsce.pl) i Kabaret Koń Polski. Co ciekawe, w jednym ze skeczy wystąpiła Ewa Wanat - późniejsza szefowa TOK FM i RDC, dziś felietonistka ''Wprostu'' ;)
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Paczka kanałów ATV (1993-1999)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ident ATV to coś, czego szukałem od lat. Super, że pojawił się na YouTube. Gdy powstało ATV2, id ATV1 zostało zmodyfikowane o dołożenie "1"do logo.

Taka ciekawostka. Program "Z innej beczki" jeszcze w 1994 roku pojawiał się w poznańskiej PTV3, natomiast potem trafił do ATV. Żeby było ciekawiej, w creditsach jest wzmianka, że wyprodukowano go dla Polsatu 🤣 WTF? Aż muszę zapytać Pana Piotra.

Brakuje mi @Majkella 😜 On by to wyjaśnił.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Paczka kanałów ATV (1993-1999)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Nawet pojawił się w ''Z innej beczki'' nikomu wtedy nieznany Robert Więckiewicz i Krzysztof Banaszyk, który kilka lat później zagra główną role w serialu TVP1 ''Przeprowadzki'' oraz będzie jednym z czołówych lektorów i aktorów dubbingowych ;)

Za to pojawiły się również inne nagrania z ATV.

''Z innej beczki'': ''Rock przez rok'': ''Elektroniczne życie'':
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
TV Trauma
Junior
Posty: 977
Rejestracja: 31 sie 2010, 11:05
x 10
x 10

Paczka kanałów ATV (1993-1999)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TV Trauma »

https://m.youtube.com/watch?v=T19ui-a63Ag

https://youtube.com/watch?v=9h6c-mX4ljk

tu zaś nagranie z prawdopodobnie pierwszym logotypem, duża litera A jakby przechylona" o 45 st., a pod nią prostokątny trójkąt...
...i jeszcze inny, nie wiem czy nie prowizoryczny logotyp - prosty napis drukowanymi literami ATV, ujęty w elipsę.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Paczka kanałów ATV (1993-1999)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Już mam wyjaśnienie dlaczego ATV pokazywało program wyprodukowany dla Polsatu. Zwyczajnie odkupiło go od producenta nie patrząc na to, że pokazywany był już w Polsacie. 😉 Z drugiej strony nie można stawiać wygórowanych wymagań telewizji kablowej.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Paczka kanałów ATV (1993-1999)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Znalezione w zappingu na YouTube 🙂
Screenshot_20191018_101226_com.google.android.youtube.jpg
Screenshot_20191018_101455_com.google.android.youtube.jpg
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2581
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1380
x 735

Paczka kanałów ATV (1993-1999)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Dasz linka do niego? ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości