RTL 7 (1996-2002)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

RTL 7 (1996-2002)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

Stacja TV wszystkim dobrze znana,została zamknięta w marcu 2002 roku.Nadawała w większości kablówek w Polsce.
Ciekawe filmy,seriale i kreskówki.Szkoda,że to wszystko już przeszłość.

Cytat z Wikipedii:

From Wikipedia
RTL 7
Data startu 6 grudnia 1996
godz. 19:00
Data zakończenia emisji 28 lutego 2002
Kraj Polska
Właściciel RTL Group
RTL 7 - Jedna z największych w latach 90-tych telewizji komercyjnych nadających w Polsce. Uruchomiono ją 6. grudnia 1996 roku. Jako pierwszą audycję wyemitowano serial dla dzieci z „Casper".




Nowe sposoby przekazywania informacji
RTL7 zasłynął na polskim rynku głównie z wprowadzania nowych formatów programowych. Jako pierwszy wprowadził program informacyjny „7 minut”, który w sposób krótki i treściwy przedstawiał aktualne wydarzenia w Polsce i na świecie. Nie zabrakło także magazynu sensacji i rozrywki „Zoom”, którego oglądalność z kilkudziesięciu widzów momentalnie wzrosła do kilkuset tysięcy.

Anime w RTL7
Należąca do niemieckiego koncernu RTL Group stacja jako pierwsza po Polonii 1 wprowadziła na polski rynek seriale anime. Znalazły się wśród nich:

„Dragon Ball”, „Dragon Ball Z’, „Dragon Ball GT”, (bijące rekordy popularności)
„Dr Slump”,
„Rycerze Zodiaku”,
„Magiczni Wojownicy”,
„Yaiba – legendarny samuraj”
„Wojowniczki z krainy marzeń”.
Na początku istnienia RTL7 emitowało wiele ambitniejszych seriali animowanych:

„Superpies”,
„Herkules”,
„Bolek i Lolek”.
„Reksio”

Seriale
Pośród seriali mogliśmy znaleźć także bijące rekordy popularności produkcje. Wśród nich znajdowały się m.in.

„Sliders” (aktualnie nadawany w AXN),
„Seaquest”, „Zagubiony w czasie”,
„Autostrada do nieba”,
„Siódme niebo”,
„Campbellowie”,
„Siódme poty”.
Trzeba przyznać, że w początkowym okresie działalności, przy tworzneiu programu ramowego, redakcja RTL7 szczególny nacisk nałożyła na programy oraz seriale, których nazwy w jakiś sposób kojarzą się z cyfrą „7”.

Produkcja własna
Prócz wymienionych wyżej programów „7 minut” i „Zoom”, RTL7 zajmowała się także produkcją wielu innych audycji:

52 minuty – magazyn reporterski
KOP – Komentarz Okropnie Poważny
Ulubione kawałki – Goście Marka Niedźwieckiego
Ukryta Kamera
Gram w Siódemkę – program Anny Fizek i Roberta Janowskiego
Beczka Śmiechu – program Pana Japy
Śmiechoteka – program Pana Japy
Podaj dalej – teleturniej
Gra w przeboje – teleturniej


RTL7 miała jedną podstawowy problem. Centrala w Luxemburgu wprowadziła znaczne cięcia budżetowe, przez co finansowanie stacji zostało ograniczone do minimum, mimo, że przez kilka lat istnienia popularność RTL7 wzrosła na szczyty – stacja mimo gorszego zasięgu (nadawała tylko satelitarnie oraz w sieciach kablowych) notowała często lepsze wyniki niż Polsat czy TVN. W roku 2001 zdecydowano się zdjąć z anteny program informacyjny „7 minut”, a kilka miesięcy później program „Zoom”. Jednocześnie zmieniono oprawę graficzną stacji oraz logo. Stacja chciała w ten sposób odciąć się od swojego starego wizerunku. Ostatecznie produkcja własna kanału została ograniczona do zera.

Ostatecznie pod koniec 2001 roku telewizja RTL7 została wykupiona przez polski kapitał – Grupę ITI. W marcu 2002 roku została zastąpiona telewizją TVN Siedem, nadającą głównie powtórki filmów i seriali z anteny głównej, czyli TVN.
Źródło: "http://pl.wikipedia.org/wiki/RTL_7"
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

RTL 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Sam napisałem tą historię na Wikipedii dzisiaj w nocy :)
Awatar użytkownika
chrisj
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 24 maja 2006, 20:17
Lokalizacja: Wałcz

RTL 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: chrisj »

RTL 7 jako kanał tv moze i nie był bardzo dobry ale prezentował sie dużo lepiej niz obecny jego nastepca. Loga i oprawy graficzne nawet w obecnych realiach mogly by byc aktualne moim zdaniem, ogólnie stacja miała klimat, szkoda i tyle :/.
Najbardziej z oferty programowej RTL 7 pamietam "Gra w przeboje", "Zoom", "Ukryta kamera" nawet i niektore seriale animowane zadrzylo mi sie ogladac :)
???
Awatar użytkownika
ITI
VIP Expert
Posty: 136
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:42
x 1
Kontakt:

RTL 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ITI »

Lubiłem program Podaj Dalej. Pamiętam jak kanał dołączyli do Wizji TV jakoś 25 stycznia 2001, kiedy Polsat wypadł. Często oglądałem od tamtej pory na zmianę z Wizją Jeden. Później formuła RTL7 się zmieniła, napewno wiecie o czym mówię. Wizja Jeden też przepadła i nic godnego uwagi już nie było :(
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

RTL 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Kilka słów odnośnie programu Ukryta Kamera w RTL7:

Oryginalna nazwa to "Candid Camera". W latach 1991-92 prowadzenie tego amerykańskiego show powierzono pewnej osobie nazywającej się Dom DeLuise. Jest to także producent filmowy. Odcinki w RTL7 emitowane były właśnie z nim. A o to i on:
Obrazek

Mimo starań nie znalazłem żadnego zdjęcia z programu Candid Camera z czasów jego obecności w nim :(
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

RTL 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

No ja pamiętam ten program "Candid camera" - zawsze czołowka była taka co jakiś facet śpiewał taką piosenkę z nazwą tego programu. A ten gruby prowadzący chyba zawsze występował w berecie :) Oczywiście program czytał lektor ale jaki to nie mam pojęcia...
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

RTL 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

A pamięta ktoś takie seriale,jak ,,Dziewczyna z Komputera",albo ,,Czy boisz się ciemności".
Może ktoś ma jakieś ZAPY z RTL 7?
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
x 1
Kontakt:

RTL 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Majkell »

stevie pisze:A pamięta ktoś takie seriale,jak ,,Dziewczyna z Komputera",albo ,,Czy boisz się ciemności".
Może ktoś ma jakieś ZAPY z RTL 7?
Pamiętam, bo byłem w takim wieku, że jeszcze czasem oglądałem takie rzeczy. Ten drugi serial wcześniej przed RTL 7 nadawał jeszcze polski Canal+.;)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

RTL 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Obrazek
Pani Ania Czarnecka. Po odejściu z RTL7 pojawiła się w Tele5, a nastęnie w TV Puls.

Obrazek
Tak wyglądał każdy reportaż na początku. Oczywiście były jeszcze inne wersje tej oprawy.

Obrazek Obrazek
Na przykład taka wersja.
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

RTL 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

Dziękuję,Karol.Nie ma to jak powspominać nieistniejące już telewizje.
Pamiętam,że często oglądałem Zoom,ale najczęściej oglądałem ,,odjazdowe kreskówki".
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

RTL 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Obrazek
Jakiś przyrząd prezentowany przez Jacka Pałkiewicza.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

RTL 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Oto w jaki sposób RTL szło na łatwiznę tworząc oprawę graficzną RTL7:
http://www.omroepers.nl/rtl4-93.html - tutaj macie zajawki kanału RTL4, który już w latach 94-95 posiadał prawie taką same zajawki reklam.
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
x 1
Kontakt:

RTL 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Majkell »

Ja myślę, że podobieństwo wynika tylko z tego, że tu i tu mamy to samo logo IP, natomiast sama czołówka dla RTL 7 i tak została zrobiona od podstaw.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

RTL 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Karol pisze:Oto w jaki sposób RTL szło na łatwiznę tworząc oprawę graficzną RTL7:
http://www.omroepers.nl/rtl4-93.html - tutaj macie zajawki kanału RTL4, który już w latach 94-95 posiadał prawie taką same zajawki reklam.
Poza logiem nie widze podobieństwa. Jednak ogólnie dziekuje za oprawy. Przydadzą się do kolekcji ;).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

RTL 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Majkell pisze:Ja myślę, że podobieństwo wynika tylko z tego, że tu i tu mamy to samo logo IP, natomiast sama czołówka dla RTL 7 i tak została zrobiona od podstaw.
Nie mówię o logo, bo IP nie funkcjonowało tylko w Polsce. Chodzi mi o animację, kolorystykę a nawet melodię w tle! Chcesz polski jingiel RTL7 zapowiadający reklamy? Postaram się go wgrać jak najszybciej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości