Stare reklamy

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
nickoboro
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2018, 14:48

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nickoboro »

Frontowiec pisze: Swoją drogą Marek Kondrat to chyba jest już weteranem, jeśli chodzi o reklamę banku - od ponad 17 lat wciąż reklamuje ten sam ING Bank Śląski ;).
Ale trzeba przyznać, że przez lata jego wizuerunek się nie znudził ani trochę. Dobrze pasuje do reklam usług bankowych.
Jones
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 03 mar 2018, 3:35

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jones »

A kto pamięta pyszną gumę Boomer? Bardzo dobrze wspominam samą gumę, dodawali też do niej takie potworki jeżdżące na takich szklanych orbs, bardzo dobrze je wspominam (kolonia/szkoła przetrwania i pieniądze od rodziców, na pierdoły).
Sam ledwo pamiętam reklamy w TV, ale jednak
kams333
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 12 mar 2018, 21:05
x 1
x 1

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kams333 »

Pamięta ktoś reklamę kostek toaletowych (Bref albo Domestos) gdzie motywem przewodnim była piosenka o niezbyt skomplikowanym i wymyślnym brzmieniu "siusiusiusiusiu"? Chciałem sobie wspomnieć jedną z bardziej irytujących reklam dzieciństwa, ale nigdzie tego nie ma w postaci pojedynczego filmu, a przeglądanie archiwalnych bloków reklmowych na YT do łatwych nie należy. Emitowana jakoś w 2002 lub 2003 roku.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Czy ktoś pamięta jeszcze reklamę sekstelefonu do Katarzyny Figury z końca lat 90-tych?
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Ostatnio przypomniała mi się ta reklama:
Po pewnym czasie KRRiT doczepiła się zbyt drastycznego krzyku Czerwonego Kapturka w reklamie, więc reklamodawca reklamę w dosyć... specyficzny sposób ocenzurował:
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
duzyekran
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 12 maja 2018, 10:26
x 1

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: duzyekran »

tutaj prawdziwy klasyk :D
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Frontowiec pisze:Faktycznie reklamy ''Biedronki'' z mówiącymi produktami były bardzo dobre - dzisiaj takich reklam to już raczej nie ma i nie będzie, jeszcze lepsze były także reklamy TP SA (obecnie Orange) z Sercem i Rozumem oraz wspomniane już reklamy Hochland z dzieciakami.
Tak te reklamy były znakomite. Mi przykładowo z tych od Orange podobała się ta z treningiem u mistrza Do-Ping.
Dobre były też reklamy Tesco z Heniem a zwłaszcza ta nie wyemitowana na bazie kazania księdza Natanka :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Głupawa reklama Pepsi z Piaskiem: Wersja węgierska (nawet niektóre ujęcia powtarzają się, w tym same dziewczyny):
[ Spoiler ]

Oryginał z Michaelem J. Foxem - lata 80 (moim zdaniem lepsza, jak wszystko z tego okresu :P): Wersja hiszpańska dla porównania:
[ Spoiler ]
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Kultowa dla tych, co odbierali łódzką wersję TVP3/TVP Regionalnej reklama sklepu ArtDom - a w zasadzie jeden z jej wariantów:
Niestety sam dźwięk.

Tymczasem... wydawało mi się, że ten sklep już parę lat temu padł, nie wytrzymując konkurencji z galeriami handlowymi i sieciówkami typu RTV Euro AGD, Media Markt, Saturn, Neonet, Media Expert (bo w żadnej galerii handlowej nie jest on zlokalizowany) - już kilka lat temu jak chciałem w tym sklepie popatrzeć na telewizory (co z sukcesem wykonałem jeszcze ze 2 lata wcześniej), w ogóle nie sprzedawali już sprzętu RTV, jedynie meble i małą ilość AGD - a tymczasem od niedawna w radiu można znów usłyszeć ich reklamy. Teraz nazywają samych siebie w tych reklamach "Galerie ArtDom" :)
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Reklama "Zawsze Coca Cola" z pierwszej połowy lat 90, czyli prosto z mojego głębokiego dzieciństwa :). Dla mnie cała ta marka będzie zawsze kojarzyć się z tą piosenką, a nie jakimś "coraz bliżej święta". Całe dzieciństwo czekałem na jej powrót, nie mając pojęcia, że istnieje coś takiego jak zmiana hasła reklamowego :rolleyes:. Wersja radiowa (zimowa):
Jest to polska edycja reklamy "Always Coca Cola" z 1993 roku, śpiewanej przez Joey Diggs: Doczekała się ona wielu różnych wersji w zależności od okazji (inna oprawa graficzna tekst i napisy itd.). Tutaj wariant z postaciami Cartoon Network :).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Tego kultowego omijania polskiego prawa chyba nie powinno tu zabraknąć ;)
Pamiętam, że reklama " Łódka Bols" nawet była emitowana na międzynarodowym Eurosporcie, gdy polska wersja jeszcze emitowała wspólne, europejskie reklamy :D. Teraz dobrze nie kojarzę, ale chyba lektor był w języku angielskim, a napisy były polskie. W sumie jej szukałem, a nie rodzimej edycji, więc jeśli ktoś wie gdzie... :rolleyes:.

Potem reklama została zastąpiona przez... Łódka Sport :lol:
No i nie można zapomnieć o produkcie WTK Soplica ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Anastazjusz
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2019, 10:20

Stare reklamy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Anastazjusz »

Mnie zawsze rozczulają stare reklamy sieci komórkowych :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości