TVN dawniej

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

https://www.youtube.com/watch?v=vs2AKUP ... e=youtu.be
Odnalazł się ident po liftingu. Stosowany tylko w Internecie.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13183
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2446

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Czołówka "Dzień dobry TVN" w 2005 roku:
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Ktoś wcześniej tu już wrzucił link do tej czołówki.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

PPM pisze:Kojarzycie "Na ratunek"? Pamiętam, że I i II seria (nie pamiętam czy III także) była realizowana przez krakowski oddział TVNu i towarzyszono małopolskim ratownikom medycznym w akcjach ratunkowych. Później bodajże realizacja przeniosła się dalej. Także TTV swego czasu próbował wskrzesić podobny program.
Ja mam pytanie - czy ktoś jest w posiadaniu nagrań? Chyba interesuje mnie szczególnie 2 odcinek I serii.
Fragment od 3:47
Strona internetowa TVN-u zawierała taki opis programu:
To serial o ludziach, którzy ratują ludzi. Jego bohaterami są ratownicy TOPR-u, strażacy, lekarze, załoga Okrętu Polskiego Ratownictwa Okrętowego. 
Przez całą dobę dyżurujemy w siedzibie Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zakopanem. Nasza kamera towarzyszy Toprowcom w górskich akcjach. Rejestrujemy pracę lekarzy i personelu medycznego krakowskiego pogotowia ratunkowego oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Balicach pod Krakowem. 
W Katowicach dyżurujemy w jednostce straży pożarnej, filmując akcje.

Znajdziemy się też w każdym miejscu Śląska i Małopolski, w którym dojdzie do poważnego wypadku. Ludzie, którzy ratują innym życie, muszą tam dotrzeć jak najszybciej i zdążyć przed śmiercią. My pokazujemy, jak niesie się nadzieję i pomoc. 

Z materiałów zapisanych przez nasze kamery powstaje serial o tym, jak poświęcenie samego siebie może uratować życie innego człowieka.
Był emitowany we wtorki o 22.20. Opis pochodzi najprawdopodobniej z połowy 2001 roku. Niestety ale w pozostałych sprawach nie pomogę :(
Awatar użytkownika
adamz689
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 08 wrz 2012, 23:33
x 1
x 5

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamz689 »

PPM pisze:Kojarzycie "Na ratunek"? Pamiętam, że I i II seria (nie pamiętam czy III także) była realizowana przez krakowski oddział TVNu i towarzyszono małopolskim ratownikom medycznym w akcjach ratunkowych. Później bodajże realizacja przeniosła się dalej. Także TTV swego czasu próbował wskrzesić podobny program.
Ja mam pytanie - czy ktoś jest w posiadaniu nagrań? Chyba interesuje mnie szczególnie 2 odcinek I serii.
Fragment od 3:47
Od samego początku odcinki realizowane były również mn. w Lublinie (Śmigłowiec LPR z Radawca) czy Gdańsku (SAR-ratownictwo morskie).
Na moim koncie, oprócz zapowiedzi podanej już w linku od Ama18 mam natomiast dłuższy fragment jednego z ostatnich odcinków tego serialu (wyemitowany na pewno po marcu 2002)
https://www.youtube.com/watch?v=w-i_E1Qcw2I
Na którejś z kaset mam też dosłownie 15 sekund zapowiedzi jednego z pierwszych odcinków, z listopada 2000, niestety zawieruszył mi się gdzieś. Chodziło tu o odcinek realizowany w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym, ukazany w nim był wyjazd do poszkodowanych w pożarze kamienicy.
Osobiście pamiętam też odcinek z jesieni 2001 roku w którym przedstawiona była akcja wydobycia zwłok grotołaza przez GOPR. Jakieś 12 lat później się dowiedziałem że rodzina tego zmarłego była bardzo niezadowolona z ukazania się zapisu tej akcji w TV i procesowała się potem jakiś czas z TVNem. Również poszukuję odcinków "Na Ratunek", nawet kiedyś pisałem ze znajomymi do TVNu. Nie bardzo chcą udzielać jakichkolwiek informacji na temat tego serialu. Odsyłają do archiwów, gdzie co prawda istnieje możliwość wypożyczenia jednak jest to koszt mniej więcej 100zł od odcinka. Dziwne, serial ten jest nie do znalezienia na TVNowskim VODzie gdzie znajduje się jednak wiele produkcji archiwalnych.
Od znajomych z Krakowa słyszałem że jednostki w których kręcono "Na Ratunek" otrzymywały potem wszystkie sezony na VHS. Jednak albo zaginęły, albo są z adnotacją "nie dotykać" (jeden z krakowskich SORów). Nie wiem skąd to się bierze, może to przez te procesy...
Polsat w 2002 roku nakręcił również kilka odcinków dokumentu pt.Latająca Karetka. Nietrudno się domyśleć iż traktuje on o pracy ratowników Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Również mam zapowiedź na moim kanale (03:28): https://www.youtube.com/watch?v=9fkwAIxpKe0
Dla zainteresowanych tematyką- OTV Wrocław sporo dłużej od TVN (bo w latach około 1995-2001) kręciło serial dokumentalny "Stan Zagrożenia". Znów odsyłam do mojego kanału: https://www.youtube.com/watch?v=gPt6v4MUnyI
Można by się wywiedzieć więcej na jego temat, podejrzewam że TVP Wrocław może być bardziej skore do współpracy od TVNu ;)
W ogóle osobiście poszukuję wszelkich dokumentów ukazujących ratownictwo w tamtych ciekawych czasach, jeżeli ktoś coś ma to niech daje znać :)
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13183
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2446

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Oprawa wielkanocna TVN w 2000 roku:
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13183
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2446

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

TVN przerywa na chwilę film, po to by powitać rok 2003:
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

https://www.youtube.com/watch?v=QebmVR1o6kk
Fragment identu z kołyską Newtona.
Programowny
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 23 sty 2011, 12:00
x 15

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Programowny »

Właśnie odkryłem, jak się nazywa muzyczka z identu "Bajkowego kina" TVN w latach 1997-2004.
Jej tytuł to "Jogging in F", zaś skomponował ją Jan Pulsford. Kawałek ten pochodzi ze składanki ATMOS15 - "Christmas, Kids & Comedy" wydanej przez Atmosphere:
http://www.unippm.co.uk/#!/browse/brows ... tedCDId=13

Zresztą to nie jedyna muzyczka, którą TVN wziął z biblioteki muzycznej Atmosphere. Z tej biblioteki pochodzi muzyczka pokazywana podczas testcardu TVN ("Jungle Kingdom" ze składanki ATMOS044 - Travelouges 4: Drama) i muzyczka pokazywana podczas prezentacji listy nadajników i dystrybutorów TVN z lat 1997-1998 ("Primary" ze składanki ATMOS038 - Magazine).
Mój blog o starej telewizji i nie tylko: http://wszystkoostarejtvinietylko.blogspot.com/
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

TVN z tej biblioteki używał także muzyki do zapowiedzi programów.
baśka44
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2017, 9:14

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: baśka44 »

Miło tak powspominać stare czasy i przypomnieć sobie jak kiedyś wygladała telewizja TVN i jakie programy można było na tej stacji obejrzeć.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2017, 9:56 przez Direct, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunąłem reklamę, co jest równoznaczne z banem dożywotnim.
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
Posty: 1903
Rejestracja: 22 sie 2006, 18:05
Lokalizacja: Kraków
x 68
x 98

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PPM »

Z góry przepraszam za jakość. Inaczej nie miałem możliwości (przynajmniej na chwilę obecną) tego zgrać.

To fragment ostatniego odcinka teleturnieju "Telegra".

TUTAJ NAGRANIE
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13183
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2446

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

TVN z belką "od jutra" zapowiada serial "Król przedmieścia", na początku kwietnia 2002 roku: :)
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Przygarnij Kropka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

''Przygarnij Kropka'' była to akcja konkursowa TVN w latach 2002-2003, która miała na celu m.in. przyciągnięcie widzów. ''Kropek'' było tekturowym, niebieskim kółeczkiem, które było trzeba przykleić na telewizor w momencie, gdy TVN ogłaszał, że czas to zrobić (''Kropka'' nie można było nawet odklejać w czasie programu, czy nawet nie można było przełączyć kanału w czasie reklam). Naklejony ''Kropek'' naświetlał się i tak przygotowanego należało wysłać do TVN, gdzie odbywało się losowanie nagród, w którym do wygrania były m.in. 20 tys. złotych, sprzęt RTV czy samochód.

''Kropka'' można było dostać m.in. w Shellu, McDonaldzie, Kodaku, Super Expressie, Domestosie czy nawet w sieci komórkowej Idea (obecnie Orange).
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Pamiętam Kropka. Mam jeszcze gdzieś na kasetach VHS pomiędzy odcinkami telenowel, bo programik ten był emitowany właśnie pomiędzy nimi.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości