TVN dawniej

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

TVN dawniej

Postautor: Direct » 03 paź 2017, 20:47

Dla mnie zarazem dwa największe "uderzenia" TVN, czyli "Milionerzy" w 1999 i "Big Brother" w 2001. To oglądała cała Polska.
Frontowiec
VIP Expert
Kontaktowanie:

TVN dawniej

Postautor: Frontowiec » 03 paź 2017, 20:59

Najlepszym programem TVN był zdecydowanie ''Szymon Majewski Show'', na który się czekało cały tydzień - zwłaszcza ''Rozmowy w tłoku'' były świetne :D. Jeszcze ''Najsłabsze ogniwo'' z Kazimierą Szczuką bardzo lubiłem oglądać - klasykiem z tego teleturnieju było pytanie pt. ''W jakim kraju leży Madryt?'' :).
Ostatnio zmieniony 03 paź 2017, 21:01 przez Frontowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

TVN dawniej

Postautor: wiatriwoda » 03 paź 2017, 21:00

Direct pisze:Dla mnie zarazem dwa największe "uderzenia" TVN, czyli "Milionerzy" w 1999 i "Big Brother" w 2001. To oglądała cała Polska.

Pamiętam jak wszyscy mówili o BB, codziennie :)
Frontowiec
VIP Expert
Kontaktowanie:

TVN dawniej

Postautor: Frontowiec » 03 paź 2017, 21:10

''Big Brother'' to jest klasyk - zwłaszcza ''pokój zwierzeń'' oraz pamiętna scena seksu ''Frytki'' i ''Kena'', która była emitowana w porze największej oglądalności.
Awatar użytkownika
Giovanni
Użytkownik

TVN dawniej

Postautor: Giovanni » 03 paź 2017, 21:17

Jeszcze był cykl programów Kryminalnaja Rasija czyli Ruska gangsterka w polskiej tv :)
Fajne to było :)
Przepraszam za swoje wczesniejsze zachowanie zrozumiałem swój błąd.
Jordi
VIP Expert

TVN dawniej

Postautor: Jordi » 03 paź 2017, 21:27

Z seriali kultowa Magda M, Naznaczony, Kryminalni, ale też niedawno produkowane Prawo Agaty, czy Przepis na życie. No i Esmeralda - wtedy TVN miał nieco ponad 60% zasięgu, a telenowelę oglądało 2.5 miliona widzów! To była pierwsza bardzo popularna pozycja stacji.

Z programów Szymon Majewski Show, Droga do gwiazd, Milionerzy, Wyprawa Robinson, Big Brother, Najsłabsze Ogniwo (szkoda, że tylko 2 lata był - dla mnie super format, a Kazia lepsza była od tej oryginalnej babki), Mam Talent, Masterchef (jeden kulinarny format TVN wyszedł lepiej od dwóch konkurencyjnej stacji i to razem wziętych ;) ). Sporo tego było, no ale u mnie w domu TVN był stacją numer 1 prawie od samego początku - i poniekąd jest nią do dziś, choć sporo oglądamy serwisów VOD, a TV coraz mniej.
kamil2505
VIP Expert

TVN dawniej

Postautor: kamil2505 » 03 paź 2017, 21:31

Mi bardziej podobał się TVN że swojego pierwszego dziesięciolecia. Wtedy było bardziej różnorodnie moim zdaniem. Ale czasy się zmieniają i nie ominęło to również telewizji, w tym TVN-u.

Do dziś miło wspominam "Twój problem nasza głowa". Hitowy w tamtych czasach "Beverly Hills 90210", który w całości pokazał właśnie TVN czy też programy o których wszyscy mówili, czyli "Milionerzy" i "Big Brother". Uwielbiałem też "Szymon Majewski Show" i mam cichą nadzieję, że jeszcze kiedyś wróci na antenę. :)
Z seriali to "Kasia i Tomek", "Niania" i "Kryminalni".

No i przede wszystkim, moim zdaniem świetne, programy / seriale dokumentalne, na które dzisiaj już nie ma miejsca w ramówce (a szkoda!). Można tu wymienić chociażby takie tytuły jak "Cela", "Granice", "Alfabet mafii", "Kryminalne gry" czy "Chicago".

Dzisiaj coraz trudniej znaleźć w tvn coś interesującego dla mnie. Szkoda.
Awatar użytkownika
manieq01
VIP Expert

TVN dawniej

Postautor: manieq01 » 03 paź 2017, 21:33

Swego czasu z racji zaledwie 5 kanałów w telewizji TVN oglądałem dość często - niestety nie było mi dane pamiętać TVNu z pierwszych lat, ale z tego co pamiętam to najbardziej w pamięć wbiły mi się: "W11", "Detektywi", "Sędzia Anna Maria Wesołowska", "Niania", "Szymon Majewski Show", "Magda M." (swoją drogą - pamięta ktoś jej genialną parodię u Szymona? ;D), "Kryminalni", pierwsze - moim skromnym zdaniem najlepsze - edycje "Mam talent!" no i - a jakże - wiecznie nieśmiertelni "Milionerzy". Ponadto coroczne relacje z "Domino Day" i "Siłacze" co sobotę - kiedyś TVN był dla wszystkich, a teraz? Jest bez wątpienia gorzej (paradokumenty i programy robione pod kobiecą część widowni wypełniają zdecydowaną część ramówki), ale takie niestety czasy.
Pozdrawiam, manieq01
„Mamy 4K - Kolumbia, Kazań, Klęska. Czwarte K proszę sobie dopisać” - Jacek Laskowski po meczu z Kolumbią 0:3.
Awatar użytkownika
CaptainMorgan
VIP Expert

TVN dawniej

Postautor: CaptainMorgan » 03 paź 2017, 21:43

Ciekawe jakich powrotów formatów możemy się spodziewać w przyszłych latach. Myślę, że takich kilka z pewnością będzie. Według mnie znalazłoby się teraz miejsce dla powrotu dla Szymona, brakuje takiego show w tv. Z pewnością przyjąłby się też powrót "Magdy M", bo "BrzydUli" z racji zagranicznego oryginału chyba nie byłby taki łatwy.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

TVN dawniej

Postautor: Direct » 03 paź 2017, 21:50

"Szymon Majewski Show" był świetny przez 2 lata, potem poziom drastycznie spadł, m.in. przez to, że wymieniono redakcję programu. Pamiętam, że oglądając pierwsze wydania "Rozmów w tłoku" można się było poskładać ze śmiechu po tekstach pisanych głównie przez Olę Wolf. Niestety po paru seriach świetne pomysły się wyczerpały i humor w RWT stał się przekombinowany.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

TVN dawniej

Postautor: wiatriwoda » 03 paź 2017, 21:51

Jako że piszą się dalszy losy Magdy M, a Brodzik i Małaszyński się tym ekscytowali, myślę, że powrót serialu jest bardzo prawdopodobny.
Awatar użytkownika
Giovanni
Użytkownik

TVN dawniej

Postautor: Giovanni » 03 paź 2017, 22:45

Wstyd się przyznać nie oglądałem Magdy M.
Żałuję też że nie oglądałem serialu Naznaczony :(
Bardzo podobały mi się programy Pod napięciem i Nie do wiary.
Przepraszam za swoje wczesniejsze zachowanie zrozumiałem swój błąd.
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert

TVN dawniej

Postautor: MaciejOlek » 07 paź 2017, 19:41

Z początkowego okresu TVN pamiętam pasmo bajek dla dzieci, teleturnieje: Wszystko albo nic, Bezpieczna kasa Briana, Dobra cena, Czas to pieniądz. No i Mini Playback Show, Zostań gwiazdą, i kultową Esmeraldę.
Po czym trzy lata i trzy wielkie hity - Milionerzy, w każdym odcinku wielkie emocje, gra o wysoką stawkę... tak samo jak teraz. ;) Dalej Agent. Oj, te pierwsze edycje miały swój klimat. Nie to, co w wersji obecnej z celebrytami. No i Big Brother - wszedzie się o tym mówiło, pisało, o tym, co się dzieje w domu Wielkiego Brata, kultowe akcje no i te finały robione z rozmachem...
No a dalej wiadomo co - Kasia i Tomek, Chwila prawdy, Siłacze, transmisje z Domino Day, Szymon Majewski Show, Usterka, Kropek /i to naświetlanie na ekranie telewizora/, Magda M, Wyprawa Robinson, Taniec z gwiazdami, Najsłabsze ogniwo... Oj, kiedyś było co oglądać. A teraz? Milionerzy, Mam talent, MasterChef, Drzewo marzeń, Kuchenne rewolucje, Azja Express, i dwa seriale: Drugą szansę i Diagnozę. A reszta czasu to głównie paradokumenty. Cóż, takie czasy.
Awatar użytkownika
kacper3100
Activist
Kontaktowanie:

TVN dawniej

Postautor: kacper3100 » 07 paź 2017, 19:47

Giovanni pisze:Żałuję też że nie oglądałem serialu Naznaczony :(

Ten serial jest dostępny na Playerze i możesz go tam obejrzeć. Polecam, bo jest bardzo dobry. Szkoda, że tylko jeden sezon.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

TVN dawniej

Postautor: pulkownik » 14 paź 2017, 21:32

Zapowiedź codziennego programu popołudniowego TVN "Co za dzień" który prowadzili na zmianę Beata Sadowska, Sandra Walter, Iwona Radziszewska i Marcin Pawłowski. Program był emitowany na żywo, a realizowano go ze studia "Faktów".

Wróć do „Wspomnienia”