Fox Kids (1998-2004)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
jozue
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 lis 2010, 21:26

Fox Kids (1998-2004)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jozue »

Mam pytanie dotyczące tego kanału.
Czy on w ogóle jeszcze istnieje?
Awatar użytkownika
brk
VIP Expert
Posty: 1925
Rejestracja: 02 wrz 2010, 15:01
Lokalizacja: Katowice
x 88
x 85

FOX KIDS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: brk »

W Polsce nie. Został zastąpiony przez Jetix, który teraz nazywa się Disney XD.
W następnym przypadku - posłuż się Googlami oraz Wikipedią.
Od 13 lat jako piszący, trochę dłużej jako czytający :D
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

FOX KIDS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

W ogóle nie istnieje! Najpierw marka FOX KIDS została zastąpiona przez JETIX, a potem JETIX na Disney XD. Szkoda, bo z tej trójki najlepszy był FOX KIDS :D
Obrazek
jozue
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 lis 2010, 21:26

FOX KIDS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jozue »

Też uważam, że FOX KIDS było lepsze. Kanał ten emitował dość ciekawy cykl "Świat wg Ludwiczka", był też "Spiderman", "X-men". Disney XD z kolei to kompletne dno, w którym flagowymi programami są ścierwa typu Hannah Montana, itd.
Odnoszę wrażenie, że dzisiejsze kanały animowane mają dość ubogą ofertę programową.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

FOX KIDS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Masz doskonałą racje! Cały Disney to... Może oprócz Fineasza i Ferba, bo to nawet da się oglądać! Na Disney XD nie leci nic ciekawego! Nie ma już Ach ten Andy itp. Jedynym dobrym kanałem jest Boomerang oraz trochę ZIG ZAP, na którm lecą bajki lepsze i gorsze. Może nie wszystko to hity znane, ale niektóre są OK.
Obrazek
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

FOX KIDS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ja też mile wspominam Fox Kids mimo że na co dzień go nie miałem. Miał on między innymi świetne oprawy w klimacie gier komputerowych czy "żyjącego" loga stacji.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

FOX KIDS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Z okazji Mundialu postanowiłem przypomnieć pewien event, który Fox Kids organizował przy okazji Mistrzostw Świata w Korei i Japonii (2002).
Fox Kids Cup logo.jpg
W wydarzeniu Fox Kids Cup uczestniczyło 16 krajów na świecie, w których nadawała stacja. Finałowy turniej poprzedziły mistrzostwa krajowe - w przypadku Polski zwyciężył klub UKS Jedynka z Krasnystawu i to on reprezentował nasz kraj (chyba nie wyszedł z grupy).

Od strony PR-owskiej wydaje mi się, że polski Fox Kids (i pewnie nie tylko on) nieco pokpił sprawę (przynajmniej na tyle, ile pamiętam, bo wtedy wolałem oglądać Dragon Balla niż epizodyczne, w kółko powtarzające się kreskówki z tego kanału) .

Cały event ograniczył się do spotów reklamowych (biorąc pod uwagę, że wykorzystywano w niej już jakieś nagrania z grającym w piłkę dzieciakami nie była to pierwsza edycja tego turnieju), spotów planszowych informujących o wynikach krajowych eliminacji oraz jakiegoś jednego półgodzinnego dokumentu z samych mistrzostw. Robiony przez zagraniczny oddział i głównie sprowadzający się do wypowiedzi kilku dzieciaków z kilku wybranych krajów (żadne z Polski). Z dużej chmury mały deszcz.

Zresztą jest nawet fragment tego dokumentu na YouTube, z polskiml bardzo krótkim epizodem ;). To tyle ode mnie z mojej pamięci, jeśli ktoś chce drążyć temat to zapraszam. Na przykład, czy były też dziewczęce zespoły (nie pamiętam, aby były, co wygląda dość dziwnie z perspektywy dzisiejszych czasów ;)).

Warto wspomnieć, że to nie jedyny event Fox Kids w tamtym okresie. Drugim był organizowany z Polsatem "1.2.3. Śpiewaj ty", ale on ma już temat na naszym forum :).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

FOX KIDS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Sam sobie odpowiem :P
Zwycięska Jedynka

PIŁKA NOŻNA. Drużyna trenera Marka Kwietnia - UKS Jedynka Krasnystaw wygrała turniej finałowy Fox Kids Cup Polska 2001 im. Marka Wielgusa

W imprezie rywalizowało ze sobą 16 drużyn dziewcząt i chłopców z całej Polski w wieku 10-12 lat. Po najwyższe trofeum, po pełnych dramaturgii, ekscytujących meczach finałowych sięgnęły drużyny: UKS Gwiazda Lubliniec (dziewczynki) oraz UKS Jedynka Krasnystaw (chłopcy). Zwycięskie drużyny poza zdobyciem upragnionego pucharu wyjadą do Legolandu w Danii. Nagrodę dzięki pomocy firmy Lego ufundował Fox Kids. Sześć drużyn złożonych z uczestników rozgrywek w Białymstoku weźmie udział w Pucharze Zwycięzców Finałów Fox Kids Cup, które odbędą się w Warszawie w marcu 2002 roku. Tam zostanie wyłoniona oficjalna reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata Fox Kids Cup 2002 w Barcelonie (kwiecień 2002), składająca się z jednej drużyny chłopców i jednej dziewczynek.

UKS Jedynka występowała w składzie: Piotr Witka, Patryk Ostrowski, Łukasz Bujanowski, Grzegorz Simbiga, Grzegorz Matczuk, Paweł Fiszer, Jakub Gajewski, Witold Chodar, Piotr Tomaszewski, Emil Witkowski. Trener Marek Kwiecień.
Źródło: http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,35644,418849.html

I jeszcze taka historia dotycząca początków projektu:
Pierwsze Mistrzostwa Fox Kids Cup odbyły się w Ameryce Łacińskiej, w 1999 roku, pod nazwą Copa Fox Kids. Wkrótce do światowych rozgrywek o Puchar Fox Kids dołączyły dziecięce drużyny futbolowe z Europy, Australii i USA. Zeszłoroczne Mistrzostwa Świata Fox Kids Cup na Florydzie, zgromadziły na stadionach i przed telewizorami ponad 19 mln widzów z całego świata.
http://sport.wp.pl/kat,1346,title,Coraz ... aid=11b7db

W 2004 roku turniej przemianowano na Jetix Kids Cup;
http://www.jetixeurope.com/site/press_o ... x_cup.html

Ostatni turniej chyba odbył się w 2006 roku. Biorąc pod uwagę, że na polskim necie można znaleźć tylko informacje o tej jednej edycji z 2001-2002, a ani nie ma nic wspomnianego o żadnym Jetix Kids Cup wygląda na to, że polskie dzieci zostały olane :P No chyba, że ktoś posiada jakieś interesujące informacje i chce się nimi podzielić - ja w zasadzie byłem już w tamtym czasie za stary i oglądałem ten kanał na pół gwizdka (późno-wieczorne seanse japońskiego Shin Chana - najlepszej kreskówki w historii tej stacji, nie licząc Świata według Ludwiczka).

Może być też tak, że korporacja wycyckiwała polskich organizatorów, którzy przy braku sponsora z własnej kasy musiały organizować eliminacje (stąd dodali sobie tego patrona turnieju, bo chcieli, żeby było bardziej po polsku) i dlatego nikomu nie zależało na kolejnych edycjach. Zwłaszcza, gdy reklamuje się wydarzenie spotami kilka miesięcy, a potem sprowadza się wszystko do jednego krótkiego, zagranicznie robionego dokumentu z turnieju finałowego, gdzie więcej PR-owskiego lania wody kilku wybranych, chyba podstawionych dzieci niż sportu (i z małą ekspozycją mniej charakterystycznych nacji) ;).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

FOX KIDS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Fox Kids to bardziej pamiętam ze ''Sąsiadów'' czechosłowackich o godz. 6:00 rano, ''Świata według Ludwiczka'', ''Ach, ten Andy!'' czy ze wspomnianych już późnowieczornych seriali animowanych typu ''M.A.S.K.'' czy ''Shin Chan''.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

FOX KIDS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Fox Kids miał zaskakująco szeroką ofertę animacji porównując do takiego CN, które zawsze pławiło się we własnych produkcjach (poza kilkoma wyjątkami).

Co do M.A.S.K. to w sumie ta kreskówka nie była zbyt dobra, jedynym "pozytywem", jeśli można to tak nazwać, był fakt, że był to typowy serial z lat 80 dla chłopców lubujących się bawić plastikowymi modelami. Z tego powodu dla mnie ta produkcja mogłaby składać się z samej czołówki i wystarczyłoby - autka sprzedane ;) Warto wspomnieć, że pojazdy dla tego serialu (jedyne co było dobre poza intrem) zaprojektował Shinji Aramaki - japoński designer mechów (Megazone 23 - pierwsze cyberpunkowe anime w historii), reżyser filmów Appleseed i zapowiadanego nowego serialu z uniwersum Ghost in The Shell:
http://forum.media2.pl/viewtopic.php?f= ... sk#p366809

A tak w ogóle to chciałbym za to poruszyć temat serialu, który mnie osobiście po latach najbardziej bawi... w bardzo nietypowej kwestii.

Chodzi o Breakling High / Liceum na Fali (nazwa z emisji na TVP) / Liceum na Morzu - historia o nastolatkach uczących się na statku i podróżujących po różnych krajach. Takie Beverly Hills 90210, ale dla młodszych dziewczyn (zamiast wątku "kto z kim przespał się" motyw "kto z kim pocałował się"), z duża ilością humoru opartego o stereotypy z różnych zakątków świata jak np. turecki oszust-sprzedawca, obśmianie tańca brzucha z Turcji, nabijanie się ze szkockiej kiecki i kuchni (dzisiaj taka produkcja miałaby chyba jakieś problemy ze strony lewicy ;)). Było nawet w jednym z odcinków nawiązanie do Spike Girls, ale takie, że chciało się strzelić facepalma :lol:.

Ogólnie myślę, że produkcja była nie taka zła, jeśli tylko nie bawiono się w nastoletnie dramy, do tego pominie się całą kiczowatą stylistykę produkcji, połowę irytujących bohaterów i męczący dla uszów fatalny polski dubbing :P

Co jednak teraz jest najbardziej zabawne w tym 1-sezonowym serialu? Obecność pewnego stałego uczestnika dzisiejszych gal Oskarów :D. Największego stereotypowego nieudacznika Seana Hanlona grał tu dzisiejszy bożyszcze kobiet -
[ Spoiler ]
:lol:. Proszę sobie zobaczyć intro :D Na rok za czym jego sława zaczęła rosnąć dzięki innemu serialowi, który także był emitowany w Polsce i prezentował nieco wyższy poziom wykonania. Można powiedzieć, że gdyby nieanulowanie Breakling High po pierwszym sezonie, gościu mógł ominąć swoją szansę i nikt by o nim dzisiaj nie słyszał.

Tutaj jeden z odcinków dla masochistów :P
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

FOX KIDS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Co do seriali fabularnych Fox Kids, to pamiętam głównie seriale ''Nowe przygody Rodziny Addamsów'', ''Jak dwie krople wody'' oraz ''Gęsią Skórkę'', gdzie mam nawet książki z tej serii.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

FOX KIDS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Jak dla mnie w Gęsiej Skórce jedyne, co było dobre to otwarte, dziwne zakończenia.

Z seriali fabularnych i w podobnym stylu najlepszą produkcją była jak dla mnie "Eerie Indiana" - połączenie "Miasteczka Twinpeaks" i "Z archiwum X" w wersji dla dzieci :D.
Eerie Indiana.jpg
W przeciwieństwie do Gęsiej Skórki, była tu stała obsada, co więcej pomimo epizodycznych historii była tu jakaś ciągłość fabularna. Porównując inne seriale z tamtego okresu, jakie znam był to serial amerykański dla dzieci, który wyprzedzał swoje czasy złożonością opowieści. Nawet teraz ostatnio obejrzałem dwa pierwsze odcinki i pomimo irytującej typowo dziecięcej narracji głównego bohatera (albo raczej fatalnego jego polskiego dubbingowania) da się go oglądać z przyjemnością, czego nie można powiedzieć o większości innych produkcji z Fox Kids z perspektywy dorosłego widza. Ładnie wykonane charakteryzacje miastowych indywiduów oraz scenografie. Do tego kiczowaty, przerysowany klimat trochę przychodzący na myśl Opowieści z Krypty. Chociaż serial nie był za bardzo straszny to potrafił zaintrygować swoją dziwnością. Co by było, gdyby Lynch zrobił serial dla dzieci ;).

Pierwszy odcinek po polsku (tutaj warto wspomnieć, że główną rolę grał Omri Katz - późniejsza dziecięca gwiazda filmu dla dzieci Hokus pokus). Reszta wszystkich odcinków w naszym języku (polecam od razu zobaczyć też sobie drugi - który jest nieźle porypany :D)
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... JrRzr3xXzW

Tutaj po angielsku historia tego interesującego, ale nigdy niedocenione należycie serialu: Nie wchodząc w szczegóły:
- serial oryginalnie poleciał w 1991 roku na NBC, ale miał słabą oglądalność i został zdjęty po jednym sezonie (19 odcinkach, emitowano je podobno w nieodpowiedniej kolejności, tylko jak stacja sobie chciała).
- po nastaniu jednak ery Gęsiej Skórki i "odważniejszych" seriali dla dzieci prawa do produkcji odkupiło w 1997 roku Fox Kids i emitowała go jako "nowy"
- tym razem produkcja została przyjęta pozytywnie
- niestety oryginalna obsada zestarzała się przez te 6 lat, więc nie było możliwości normalnej kontynuacji
- zrobiono reboot nie będący rebootem - "Eerie Indiana - Inny Wymiar" z nowymi aktorami grającymi inne, wersje tych samych postaci (całą zmianę wyjaśniono w pilocie)
- niestety ten nowy serial był słaby, jak jakaś tanio robiona podróba oryginału, co sam mogę zaświadczyć - nie wiem, czy obejrzałem choć jeden cały odcinek tej produkcja
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

FOX KIDS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

''Eerie Endiana'' też pamiętam - zwłaszcza odcinek z dziewczynką, która jak coś narysowała to się zmieniało w magię (np. zrzędliwy ojciec i jej bracia stali się dla niej milsi), gdzie na sam koniec narysowała samą siebie i przeniosła się do swojej matki do Paryża, a ojcu i braciom przysłała surowego opiekuna.

A co do kontynuacji, to była zdecydowanie zbyt słaba.

Natomiast jeżeli chodzi o ''Gęsią Skórkę'' i jej zakończenia, to najlepsze były 3 zakończenia:

- Nauczyciel, któremu po zrobieniu zdjęcia wypadły wszystkie włosy.
- Skutki pilota, który zatrzymywał m.in. złośliwą siostrę i rodzinę.
- Rodzina, która miała się przenieść na inną planetę która przypominała... Ziemię.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

FOX KIDS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Ten akurat odcinek "Eerie Indiana" to był jeden z bardziej normalnych, niemniej dość zabawny (malowidło na garażu :D).

Był jeszcze ten chłopak - Dash X - z siwymi włosami, którego przeszłość miała być wątkiem ciągnącym się przez cały serial.
Dash X.png
W jednym z odcinków gościnnie zagrał młody, nieznany wtedy Tobey Maguire :D
Tobey Maguire Eerie Indiana.png

Do Gęsiej Skórki to moimi ulubionymi zakończeniami były te w których (spoilery!):
- dziewczyna zmienia się w posąg (chciała, aby wszyscy ją podziwiali)
- rodzina mieszkająca w nawiedzonym domu okazuje się jakimiś kosmitami z twarzami z tyłu głowy (może nawet cała planeta), a duchem chłopak z technologią maskowania, którą dostał od rodziców, aby ukrywał się - kończy się sceną, w której sugeruje się, że familia chce go zabić
- końcówka odcinka z myślącymi roślinami (kwiatki z ogródku, które wykłócają się z główną bohaterką o to, że "to ja jestem twoim prawdziwym ojcem")
Frontowiec pisze:- Rodzina, która miała się przenieść na inną planetę która przypominała... Ziemię.
Ten, gdzie dzieciaki zostali wysłany na obóz przetrwania i wszystko kończy się szczęśliwie, bo było zwykłą podpuchą, po czym dowala nam się tekstem o podróży na inną planetę, której mieszkańcy są agresywni (widok na planetę na niebie, która okazuje się Ziemią)? :D Zawsze zastanawiałem się, czy to nie było jakoś powiązane z odcinkiem o duchowym chłopcu (jakiś odległy prequel).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

FOX KIDS

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

@Tomek właśnie o ten odcinek ''Gęsiej Skórki'' mi chodziło ;)

A co do ''Eerie Indiana'', to jeszcze lepszy był odcinek z bankomatem.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości