TNT (1993-1998) / TCM (1998-2015)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

TNT (1993-1998) / TCM (1998-2015)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Oto plansza informacyjna przed filmem emitowanym na tym kanale - wg zapisku przy VHS, data nagrania (emisji) 5 listopad 1996. Stacja nie miała jeszcze wtedy polskiej wersji językowej, a wszystkie dostępne są wyszczególnione na planszy.

Video (ok. 8 sekund):

https://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne ... mpg(video)

Screen:

Obrazek
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

TNT / TCM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Trochę nostalgii. Intro "WCW Monday Nitro" - programu organizacji wrestlingowej będącej własnością Turner Broadcasting System (potem została kupiona przez właściciela* konkurencyjnego WWF - dzisiaj WWE, i zlikwidowana). W Polsce mogliśmy oglądać go za pośrednictwem brytyjskiego/europejskiego TNT w piątki o godzinie 20.00/21.00 po emisji Cartoon Network :). To pierwsza wolnoamerykanka, jaką w życiu widziałem (Hulk Hogan do niej należał przez pewien czas, więc dzięki niej go poznałem). Nic nie rozumiałem, wydawało mi się to głupie, a podświadomie chciałem wierzyć, że to tak naprawdę :lol: .

* temu, któremu Trump ogolił głowę :rolleyes:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

TNT / TCM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Tym razem coś, co było emitowane na TCM ok. 2004-2006 roku.

"MGM - When the Lion Roars" (Kiedy lew zaryczy) - fragment 2. odcinka miniserialu dokumentalnego z 1992 roku produkcji Turner Pictures. Na prowadzącego program wybrano Patricka Stewarda (znanego ówcześnie z roli kapitana Picarda z serii TV "Star Trek - Następne Pokolenie"). Sama produkcja traktowała o całej historii MGM od początku jej istnienia, aż po "zamknięcie" studia w latach 80. Masa wywiadów archiwalnych i nie tylko z osobami zaangażowanymi w produkcję filmów tej wytwórni. Pod koniec także samego Teda Turnera, który w połowie lat 80 był przez kilka miesięcy właścicielem MGM, po czym z powodu wielkości długu studia musiał odprzedać go na powrót do poprzedniego właściciela (zostawił sobie za to dość sporą bazę filmową, stąd właśnie powstanie TNT Classic Movies, a potem naszego TCM). Jak go się posłucha, to gość wydaje się mieć szczery sentyment do filmów tej wytwórni. Ogólnie dokument był robiony z dużym romantyzmem, ale też niebezkrytycznie (wielka żal z powodu tego, co zrobiono z marką MGM w latach 60/70).

Plakat produkcji:
MGM - When the Lion Roars.jpg
Jak widać wrzucony przeze mnie wycinek jest w języku angielskim. Na szczęście internet jest łaskawy i o dziwo dokument można znaleźć na chomikuj.pl w języku polskim od drugiej części (pierwszej niestety nie ma - z tego, co pamiętam na potrzeby produkcji dla klimatu sprowadzono prawdziwego lwa do studia :D).
https://chomikuj.pl/Sky023/x+Strefa+VHS ... i+muzyki,3
Tak więc, jeśli ktoś będzie zainteresowany...
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

TNT / TCM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

@Tomek, mam ten serial dokumentalny nagrany w całości na VHS. Wygląda więc na to, że jestem jedyną osobą posiadającą 1-y odcinek.

Poza tym TCM emitowało także serial dokumentalny na 75-lecie Warner Bros. Także go posiadam. Odc. 1 poświęcony był produkcjom WB nagrodzonym Oscarami i prowadził go Dustin Hoffman. W odc. 2-im Michael Keaton opowiadał o największych hitach kasowych WB. W odc. 3-im Billy Cristal przedstawił najzabawniejsze komedie WB, a w odc. 4-ym Goldie Hawn opowiadała o największych gwiazdach w historii WB.

Video - czołówka i napisy końcowe wspomnianej serii o WB:
http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne ... mpg(video)
Załączniki
PDVD_769.jpg
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

TNT / TCM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Nie obraziłbym się, gdybyś kiedyś wrzuciła tą pierwszą część dokumentu o MGM ;)

Obejrzałem pozostałe części i naprawdę kawał dobrze wykonanej roboty przez twórców - historia tak opowiedziana, że chce się oglądać :). Podobają mi się te wszystkie fakty historyczne, wspomnienia natury osobistej, dobre/złe działania studia pod kątem zmieniających się czasów, ambitne, ale czasem dość apodyktyczne szefostwo. Do tego masa aktorów, pracowników - troszkę to przerażające - widzieć młodego, nastoletniego człowieka, następnie osiwiałego, dość łysego staruszka, a potem przekonać się po wpisie na wikipedii, że już nie żyje :( . Prawdopodobnie już nigdy nie powstanie lepszy dokument o MGM.To chyba najlepsze co dostaliśmy w tym zakresie.

Na minus mógłbym zaliczyć: brak jakiś omówień produkcji z lat 70-80 - niezależne filmy niezależnymi, United Artist to United Artist, ale mimo wszystko były one robione pod logiem studia i autorzy produkcji mogli się pomyśleć, że po latach ktoś będzie chciał też poznać historię studia w bardziej współczesnej formie. To samo dotyczy działu animacji MGM (Tom i Jerry). Ja wiem, że wtedy myślano "bajki to produkcje dla dzieci i nie zainteresują dorosłych ludzi", ale skoro Turner był już w tamtym okresie właścicielem studia Hanna Barbera, to można byłoby zagonić Williama Hannę i Josepha Barberę pod kamerę i poświęcić te kilkanaście minut na omówienie poprzedniego miejsca ich pracy. A tak omówiono tę gałąź tylko pod kątem jednego filmu aktorskiego - Anchors Aweigh (nadawanym zresztą nieraz na TNT/TCM :)). Niemniej miło było zobaczyć stworzycieli części mojego dzieciństwa. Fajna była z niej babka ;).
Hanna Barbera.png
Odchodząc już od tego dokumentu zauważyłem, że w przypadku Cartoon Network / TNT nigdy nic nie mówiliśmy o teletekście, który był na niej obecny przez całe lata 90 i pewnie także później (w przeciwieństwie do polskiej wersji, która nigdy takiej usługi nie doczekała się). A skoro obydwie stacje zajmowały ten sam kanał to warto wspomnieć, jak rozwiązywano kwestię zmiany telegazety pomiędzy obydwoma stacjami w czasie zakończenie emisji, a rozpoczynania drugiej. Tej praktycznie... nie było. Cartoon Network zajmował umownie strony od 101 do 199, z kolei MGM od 200 do 299. Wymieniano jedynie stronę 100 wieczorem i rano, tak aby odpowiadała aktualnie nadawanej stacji.

Strony setnej europejskiego Cartoon Network nie znalazłem w sieci, niemniej coś mi chodzi po głowie, że ta graficzka Pebbles z Flintstonów była kiedyś też dostępna na stronie setnej.
Cartoon Network teletekst 100.gif
Cartoon Network teletekst 100.gif (4.66 KiB) Przejrzano 4765 razy
Jest za to strona setna TNT, która na 100% zgadza się. Pamiętam, jak była rozczarowująca, bo nie miała żadnego ciekawego rysunku ;)
TNT teletekst.gif
TNT teletekst.gif (5.3 KiB) Przejrzano 4765 razy
Źródło zapów:
http://teletext.mb21.co.uk/gallery/cabsat/s-t.shtml
https://forum.softpedia.com/topic/10961 ... 1993-2000/ (teoretycznie, bo obraz znaleziony w pamięci google, ale już nie wyświetlany na forum)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Lex

TNT / TCM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lex »

Szkoda, że studio Hanna & Barbera zostało przejęte przez Warner Bros. Te kreskówki miały swój klimat.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

TNT / TCM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

W sumie to możemy podziękować Tedowi Turnerowi, który postanowił połączyć swoją firmę z Time Warnerem. Podobno pomimo zostania największym udziałowcem tej ostatniej firmy, stracił z biegiem lat na tej fuzji masę kasy i po latach miał stwierdził, że nie mógłby pozwolić sobie na odkupienie Turner Broadcasting System, nawet gdyby chciał. Oczywiście dla Hanna Barbery nie miałoby to wielkiego znaczenia, bo obecnie istnieje wyżej i tylko jako marka/logo w studiu animacji WB dla remake'ów starych kreskówek.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

TNT (1993-1998) / TCM (1998-2015)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

"2010 - The Odyssey Continues" - 10-minutowy, bardzo ciekawy, materiał z czasów premiery "2010 Odyseja Kosmiczna", który był emitowany czasem na polskim TCM przy okazji filmu. :)
---
Reklama programu WCW Friday Nitro (Europa) aka WCW Monday Nitro (USA) z anteny TNT Classic Movies, tak bardzo w stylu lat 90. :lol: Tutaj jakieś starodawne, nudne filmy, a tutaj dający się sobie po mordzie dziwnie ubrani Amerykanie z krzyczących w niezrozumiałym języku narratorem w tle... po prostu piana w ustach ówczesnego dzieciaka. ;)

---
Zapowiedzi pasma horrorowego na TNT Classic Movies z okazji Halloween, reklama programu wrestinglowego WCW Thunder. Wszystko w trakcie przerwy podczas WCW Monday Nitro (na końcu jest planszę powrotną :D): 30 października 1998.

Przy czym wtedy w PTK już chyba zaczęło być nadawane polskie Cartoon Network z TCM, pewne dlatego WCW Thunder już nie kojarzę.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości