TVP - sprawy bieżące

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

TVP - sprawy bieżące

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

No cóż, sezon tlewizyjny 2007-2008 przeszedł do historii, już następują przygotowania do nastepnego sezonu. Oto co wstępnie stacje szykują na tegoroczną jesień:
TVP1: Żadna rewolucja: stawianie na sprawdzone formaty tj. "Klam", "Plebania", "Jaka to melodia", ewentualne nowości w "Wieczorynce", a większe zmiany w ofercie filmowej m. in. nowy serial pt. "Blondynka",
TVP2: Tam to dopiero rewolucja w ramówce: Znikają m. in. "SmaczneGO!", "Gwiazdy Tańczą na Lodzie", "Podróże z żartem", "Duże dzieci" czy "Europa da się lubić", za to TVP2 wyemituje polską edycję "Fortu Boyard", "Bitwę chórów" dwa nowe teleturnieje z udziałem dzieci i dorosłych, również przesunięcie "Pytania na śniadanie na godz. 8:00" itp., czyli, ogółem mówiąc, brak formatów polskich, reszta - zagraniczne.

Przypuszczam również, że na jesieni na TVP1 i TVP2 może (ale nie musi) dojść do zmiany opraw graficznych, które już na wiosnę miały być wprowadzone. Na razie nie ma żadnych informacji na ten temat.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

Nowości w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

3q33: Znikają m.in.: "Gwiazdy Tańczą na Lodzie"
Ja znowu słyszałem, że ujrzymy trzecią edycję jesienią.
3q33: brak formatów polskich, reszta - zagraniczne.
A ''Gwiazdy Tańczą na Lodzie'' to polski format? Oczywiście, że NIE.
Dla mnie nie jest ważne czy programy są zagraniczne czy też nie. Dla mnie jedną z misji TVP jest oferowanie rozrywki - z formatami, które ukażą się jesienią rozrywka ta może być na dobrym poziomie. No bo skoro ludzie nie chcą oglądać niektórych polskich programów to czemu je kontynuować? Trzeba spróbować z zagranicznymi formatami, być może to one przyciągną znacznie większą ilość widzów przed telewizory.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Nowości w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nie oszukujmy się, że polskie formaty tworzone przez TVP w większości przypadków są beznadziejne. Za wyjątek można wziąć jedynie "Wielką grę" ale chyba i ten teleturniej był na czymś wzorowany. Cieszę się na "Fort Boyard", mam tylko nadzieję, że ATM (producent i realizator teleturnieju) tego nie zj**ie.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Nowości w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

3q33 a skąd wiesz że zostanie przesunięta emisja "Pytania na śniadanie" swoją drogą TVP zrobiła by dobry ruch robiąc następujące po sobie programy poranne. A co do innych propozycji TVP sądzę że jeszcze nas czymś zaskoczą bo do jesieni jeszcze dużo czasu zostało.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
person253
Obserwator
Posty: 314
Rejestracja: 23 maja 2008, 14:27
Lokalizacja: Polska
x 4
Kontakt:

Nowości w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: person253 »

Mam jedno pytanie: Czy jesienią na antenie TVP2 pojawi się druga seria teleturnieju "Tak to leciało" ??
Pozdrawiam.
www.media2.pl
Awatar użytkownika
wwe19989
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:04
Lokalizacja: Rudnik pow. Cieszyn
Kontakt:

Nowości w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wwe19989 »

Karol pisze:Nie oszukujmy się, że polskie formaty tworzone przez TVP w większości przypadków są beznadziejne. Za wyjątek można wziąć jedynie "Wielką grę" ale chyba i ten teleturniej był na czymś wzorowany. Cieszę się na "Fort Boyard", mam tylko nadzieję, że ATM (producent i realizator teleturnieju) tego nie zj**ie.
był wzorowany na brytyjskim "double your money " z brytyjskiego ITV.
Demokracja = Ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy a profesor z uczelni jeden. System wielce nie sprawiedliwy.
Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju! = mitologia dla mas.
Nie ma demokracji bez oficjalnych konfliktów – wyrzekanie się konfliktowości to grób demokratyzmu
-Stefan Kisielewski.
Awatar użytkownika
embi
Junior
Posty: 1006
Rejestracja: 07 paź 2007, 19:13
Lokalizacja: kuj.-pom.
x 1
Kontakt:

Nowości w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: embi »

Ice pisze:Ja znowu słyszałem, że ujrzymy trzecią edycję jesienią.
To jeszcze nic pewnego. Owszem pojawiła się taka informacja, ale myślę że tego programu nie będzie.
3q33 pisze:a większe zmiany w ofercie filmowej m. in. nowy serial pt. "Blondynka",
Miał byc też jakiś serial z Arturem Barcisiem w roli głównej który miał grac człowieka psychicznie chorego.
Polsat-Włącz Emocje!
Awatar użytkownika
Bartek0912
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2007, 17:00

Nowości w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek0912 »

Karol napisał:
Nie oszukujmy się, że polskie formaty tworzone przez TVP w większości przypadków są beznadziejne.
TVP ma jeszcze dwa dobre bo POLSKIE formaty: Szansa na sukces i Jeden z dziesięciu.
31% produkcji Telewizji Polskiej finansowane jest z abonamentu
Abonament potrzebny na 100%
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Nowości w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

kisiel205 pisze:3q33 a skąd wiesz że zostanie przesunięta emisja "Pytania na śniadanie" swoją drogą TVP zrobiła by dobry ruch robiąc następujące po sobie programy poranne. A co do innych propozycji TVP sądzę że jeszcze nas czymś zaskoczą bo do jesieni jeszcze dużo czasu zostało.
W ostatnim wydaniu programu w piątek występowała Alicja Resich-Modlińska wraz z całym zespołem i informowali, że od 25 sierpnia (od poniedziałku) program będzie się rozpoczynał o godz. 8:00 a kończył się na razie prawdopodobnie ok. 10:15, chyba, że coś zmienią.
person253 pisze:Mam jedno pytanie: Czy jesienią na antenie TVP2 pojawi się druga seria teleturnieju "Tak to leciało" ??
Tak. TVP2 planuje na jesień emisję drugiej edycji teleturnieju "Tak to leciało!".
Bartek0912 pisze:TVP ma jeszcze dwa dobre bo POLSKIE formaty: Szansa na sukces i Jeden z dziesięciu.
"Szanasa na sukces" jest polskim formatem, ale nie jest prawdą, że "Jeden z dziesięciu" pochodzi z Polski.Ten teleturniej jest adaptacją bytyjskiego formatu "Fifteen of one", z tą różnića, że w Polsce na początku rozgrywki występuje dziesięć osób, a w Wlk.Brytanii - piętnaście.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Nowości w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Pojawi się też serial Trzeci Oficer będący kontynuacją serialu z Borysem Szycem w roli głównej.
Awatar użytkownika
person253
Obserwator
Posty: 314
Rejestracja: 23 maja 2008, 14:27
Lokalizacja: Polska
x 4
Kontakt:

Nowości w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: person253 »

Coś słyszałem o serialu "Cichociemni". Serial podobno może mieć inną nazwę.
Pozdrawiam.
www.media2.pl
Awatar użytkownika
person253
Obserwator
Posty: 314
Rejestracja: 23 maja 2008, 14:27
Lokalizacja: Polska
x 4
Kontakt:

Nowości w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: person253 »

Telewizyjna Dwójka poszukuje prowadzących/prezenterów do talk-show "BARWY JUTRA". Czy wie ktoś coś o tym programie więcej???
Pozdrawiam.
www.media2.pl
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Nowości w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

A program "Tomasz Lis na żywo" wraca po wakacyjnej przerwie na ekrany 1 września, a skoro mowa o publicystyce w TVP2, to prawdopodobnie zostanie także "Magazyn Ekspressu Reporterów" i "Warto Rozmawiać"

Jeśli chodzi o seriale, to "M jak Miłość" i "Barwy szczęścia" bo to jedne z sztandarowych programów TVP2.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Nowości w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Pojawi się także prawdopobonie serial Rezerwat na podstawie filmu Łukasza Palkowskiego, który zdobył wielkie laury i nagordy na wielu festiwalach w Polsce. W rolach głównych zobaczymy m.in: Tomasza Karolaka i Sonię Bohosiewicz.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Nowości w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Serwis Wirtualnemedia.pl poinformował, że jesienią ujrzymy trzecią odsłonę programu "Gwiazdy tańczą na lodzie", gdyż tego show na antenę chce dyrekcja dwójki a konkretnie pan Pawlak. Zrezygnowano natomiast z programu "Bitwa chórów", któru miał zostać wyemitowany w grudniu br., czyli po zakończeniu edycji widowiska lodowego. Decyzję o wprowadzeniu 3. edycji lodowego show na TVP2 musi jeszcze zatwierdzić zarząd TVP.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości