Pomysł na ściąganie abonamentu RTV

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

Pomysł na ściąganie abonamentu RTV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

Masz prąd - płacisz za RTV

Od lat Polskę męczy problem ze ściąganiem abonamentu radiowo-telewizyjnego. Bronisław Wildstein wpadł na ma pomysł jak go rozwiązać. Nowy prezes Telewizji Polskiej, chce by podobnie jak w Czechach, abonament telewizyjny opłacał każdy, kto ma prąd.


Prezes TVP przyznał w rozmowie z "Życiem Warszawy", iż przedastawił już Ministerstwu Kultury projekt rozwiązania problemu ściągalności abonamentu radiowo-telewizyjnego, czerpiący z doświadczeń czeskich. Niestety przedstawiciele TVP nie chcą jednak zdradzać szczegółów pomysłu.

"Życie Warszawy" przypomina jak z problemem ściągania abonamentu RTV poradzili sobie Czesi. Tam abonament opłaca każdy, kto w swym budynku ma podłączony prąd, a nie tylko Ci, co posiadają odbiornik telewizyjny czy radiowy.

Taki system w Czachach okazał się sukcesem - podniósł ściągalność abonamentu. Jednak w zamian czescy telewidzowie będą oglądać coraz mniej reklam, a w 2009 roku już żadnych, czytamy w "Życiu Warszawy".
Żródło: Media2.pl

To chyba teraz wszyscy będa musieli płacić abo.RTV.A jak ktoś na prawdę nie ma telewizora,a ma prąd,to co? też ma płacić?
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

Pomysł na ściąganie abonamentu RTV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

U nas w szkole do której chodziłem była nauczycielka od polskiego,która nie miała telewizora w domu.Co prawda mnie nie uczyła,ale słyszałem to od kolegi,którego uczyła,Tak im na lekcji powiedziała.
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Leszek1979
VIP Expert
Posty: 451
Rejestracja: 24 maja 2006, 23:14
Lokalizacja: Tczew

Pomysł na ściąganie abonamentu RTV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Leszek1979 »

Znajomej kiedyś rozkraczył się telewizor i stwierdziła że nie warto kupować nowego. Co ciekawe płaci ona abonament w kablówce żeby mieć Internet.
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Posty: 1874
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:38
Lokalizacja: Poland
x 2
Kontakt:

Pomysł na ściąganie abonamentu RTV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RaPi »

A może by tak zakodować TVP i nie zmuszać tych co nie oglądają jej do płacenia tego podatku od telewizora Dlaczego wychodzi się z założenia że każdy kto ma Telewizor musi oglądać TVP.
A Jeżeli już chcą doliczyć go do opłat za energię elektryczną to niech obniżą jego cenę i w całości zrezygnują z reklam w TV.
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Posty: 1798
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:37
Lokalizacja: Tuchów (Małopolska)
x 1
Kontakt:

Pomysł na ściąganie abonamentu RTV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witu »

A mi się wydaję że ten pomysł nie przejdzie.
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Posty: 1874
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:38
Lokalizacja: Poland
x 2
Kontakt:

Pomysł na ściąganie abonamentu RTV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RaPi »

Witu pisze:A mi się wydaję że ten pomysł nie przejdzie.
To IV RP tu wszystko jest możliwe....:(
Awatar użytkownika
Leszek1979
VIP Expert
Posty: 451
Rejestracja: 24 maja 2006, 23:14
Lokalizacja: Tczew

Pomysł na ściąganie abonamentu RTV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Leszek1979 »

RaPi pisze:To IV RP tu wszystko jest możliwe....:(
1000 km autostrad i 3 mln. mieszkań też ;) ?

Ale wracając do tematu to pomysł stworzenia kodowanej platformy TVP wydaje się całkiem atrakcyjny. Niech TVP powalczy o widza na równych zasadach. Już kiedyś gdzieś pisałem że za 33.6zł miesięcznie za kablówkę to nawet z wyłączeniem kanałów TVP mam tyle rozrywki i tyle misji że TVP może się schować - i na dodatek kanały które mi to zapewniają mogą tylko pomarzyć o pieniądzach jakimi dysponuje TVP.
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Posty: 1874
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:38
Lokalizacja: Poland
x 2
Kontakt:

Pomysł na ściąganie abonamentu RTV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RaPi »

Ja również opłacam abonament w CP i z kanałów TVP nie korzystam wcale wiec dlaczego mam za nie płacić
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

Pomysł na ściąganie abonamentu RTV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

PiS ma nowy pomysł na abonament RTV

PiS ma nową propozycję dla unikających opłat za abonament radiowo-telewizyjny. Jak podaje "Życie Warszawy", zaległości w opłacaniu abonamentu RTV zostaną umorzone, jeśli zdeklarujemy się, że od teraz będziemy płacić.

Jak pisze "Życie Warszawy", jest to nowy pomysł PiS na zwiększenie wpływów do budżetu TVP i Polskiego Radia. Na tki pomysł wpadł poseł Marek Polak z Prawa i Sprawiedliwości, który już wystąpił w tej sprawie z interpelacją do premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Poseł zapowiada, że jeśli z prawnych ekspertyz będzie wynikało, iż do wprowadzenia amnestii potrzebna jest nowelizacja ustawy abonamentowej, złoży odpowiedni projekt do laski marszałkowskiej. Szanse na jego uchwalenie byłyby spore, bo poparcie dla pomysłu posła Polaka deklarują jego partyjni koledzy - pisze "Życie Warszawy".

Pomysł podoba się także Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.
Żródło: Media2.pl
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
zoltar
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 17 wrz 2006, 10:47

Pomysł na ściąganie abonamentu RTV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zoltar »

Na dluzsza mete to i tak nie wypali, kto nie placi teraz po pewnym czasie dalej nie bedzie placil no i co mu zrobia panowie z PIS...!
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

Pomysł na ściąganie abonamentu RTV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

Mamy chyba następny pomysł na ściągnięcie abonamentu RTV:
Sprawdzą czy płacisz abonament RTV

Uwaga na listonoszy. Jak pisze "Dziennik Zachodni", za kilka dni do wielu mieszkań mogą zapukać pracownicy Poczty Polskiej, którzy będą sprawdzać czy posiadamy telewizor i czy opłacamy abonament RTV.

Z roku na rok spadają przychody z abonamentu RTV, coraz mniej osób go opłaca. Jak zapewnia "Dziennik Zachodni" rzecznik katowickiej Poczty Polskiej, owa akcja to nic nowego, bo nadal obowiązuje stare rozporządzenie. Rzecznik przyznaje, że obecnie trwa burza mózgów jak te kontrole usprawnić.

"Dziennik Zachodni" pisze, iż tajemnicą poliszynela jest, że poczta szykuje ofensywę i z nowym rokiem abonamentowi kontrolerzy mają odwiedzić tysiące mieszkań. Na razie na Śląsku brakuje pracowników przeznaczonych do ściągania opłat RTV. Jeśli jednak kontroler przyłapie na niepłaceniu abonamentu zarobi dla poczty blisko 500 zł, a dla siebie 100 zł - pisze dziennik.
Żródło: Media2.pl
Pozdrawiam.

Stevie
Pawel

Pomysł na ściąganie abonamentu RTV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Listonosz to mi może co najwyżej sprawdzić czy dzwonek do domu działa ;).
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Posty: 1874
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:38
Lokalizacja: Poland
x 2
Kontakt:

Pomysł na ściąganie abonamentu RTV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RaPi »

No jak ktoś głupi to go wpuści i jeszcze mu TV włączy jak poprosi :D
gosc
VIP Expert
Posty: 2144
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:54
x 3

Pomysł na ściąganie abonamentu RTV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gosc »

Nie ma się co przejmować. Listonosz zawsze dzwoni dwa razy. Zdążę schować tv :)
Awatar użytkownika
zoltar
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 17 wrz 2006, 10:47

Pomysł na ściąganie abonamentu RTV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zoltar »

Akurat listonosz to moj najlepszy kumpel,wiec moge spac spokojnie !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości