Moda na sukces - czemu TVP tak spowalnia?

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Artur
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 26 maja 2006, 9:38

Moda na sukces - czemu TVP tak spowalnia?

Post autor: Artur »

Nie spodziewam się, że znajdę na forum sympatyków tego tasiemca. Interesuje mnie jednak powód, dla którego TVP od kilkunastu miesięcy skutecznie zniechęca widzów, którzy oglądają tę operę mydlaną od 20 lat (5 września minie dokładnie 20 lat odkąd TVP1 wyemitowała pierwszy, a precyzyjnie 216-sty odcinek).
Czy myślicie, że TVP chce się pozbyć "ciążącego" produktu?

Serial jest jaki jest, nudny, powolny i specyficzny, ale jeszcze 3 lata temu miał oglądalność rzędu 2 milionów. Co prawda główną widownię stanowiła tzw. grupa niekomercyjna (babcie 50+), ale nie sądzę, żeby TVP była stratna na reklamach przed i po.
Od kilku sezonów TVP robi przerwy wakacyjne, które nie mają absolutnie żadnego sensu! O ile Klany i MjMy są kręcone na bieżąco, to MnS jest w zapasie - Polska jest 3 lata do tyłu i jest jedynym już krajem, który emituje tak stare odcinki.
Żeby było jeszcze śmieszniej - od września lecą tylko 4 odcinki tygodniowo (najpierw poniedziałek-czwartek, a teraz wtorek - piątek). Do tego zmieniono godzinę emisji z 16:30 na 14:30 (rok temu przez kilka miesięcy emitowano serial tylko rano, o 11:00).

Wydaje mi się, że te ciągłe zmiany to PRZYCZYNA a nie skutek spadającej widowni. Ciekaw jestem, czy zakup licencji z USA to tak ogromny koszt dla TVP, że nie może pozwolić sobie na emisję nowszych odcinków. W dobie Internetu oglądanie serialu z 2010 jest trochę śmieszne. Wiadomo, że MnS oglądają głównie babcie (młodsi nie zawsze się przyznają), ale mimo wszystko jeszcze kilka lat temu TVP chciała dogonić USA poprzez emisję 11 odcinków w tygodniu (2 dziennie + sobota). Ciekaw jestem co spowodowało tę zmianę? A może zwyczajnie to kolejny element oszczędności? Ma ktoś jakieś logiczne wytłumaczenie?

Nie mam zamiaru podejmować dyskusji na temat jakości czy wartości samej produkcji - temat rzeka :) Interesuje mnie tylko logika TVP, która w przypadku wszystkich zagranicznych seriali ostatnio zawodzi (patrz wywiad z Braunem w GW, gdzie była mowa o "Homeland")....

Tak mi się wydaje, że gdyby TVP zdjęła serial z emisji na stałe, to seniorki mogłyby się oburzyć, a ta grupa opłaca abonament RTV jeszcze w miarę regularnie :) Może dlatego TVP redukuje emisję powoli, powoli... Prawdopodobnie TVP skończy emisję za 1.5 miesiąca na 6000 odcinku i serial wróci we wrześniu. Zapewne dostanie jeszcze gorszą porę albo 3 odcinki w tygodniu ;) A za rok czy dwa już nie wróci po wakacjach wcale...
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

Moda na sukces - czemu TVP tak spowalnia?

Post autor: zesepo »

Zwalnianie jest pewnie dlatego, że kiedyś emitowano po dwa odcinki dziennie - nie pamiętam szczegółów - i z czyichś wyliczeń w internecie wyszło, że liczba odcinków "BB" w Ameryce i Polsce zrównałaby się w okolicach dnia końca świata dwa lata temu, więc TVP uratowała ludzkość ;)

A tak na serio - to udźwiękowienie trochę trwa, i nie ma w sumie też dla kogo tego utrzymywać; sam przyznałeś.
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
Artur
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 26 maja 2006, 9:38

Moda na sukces - czemu TVP tak spowalnia?

Post autor: Artur »

Udźwiękowienie - czyli masz na myśli przygotowanie polskiej wersji ?
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11283
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

Moda na sukces - czemu TVP tak spowalnia?

Post autor: Medyk24 »

Dyskusję na ten temat radzę przenieść do odpowiedniego wątku - http://forum.media2.pl/viewtopic.php?id=1832&p=1 , bo ten został stworzony niezgodnie z regulaminem forum, więc zapewne zostanie usunięty przez moderatorów.
Artur
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 26 maja 2006, 9:38

Moda na sukces - czemu TVP tak spowalnia?

Post autor: Artur »

Ups, nie widziałem tematu.
Choć mi bardziej chodzi o postępowanie TVP z serialem (serialami), nie mam zamiaru omawiać fabuły :D
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Moda na sukces - czemu TVP tak spowalnia?

Post autor: Direct »

Też mi się wydaje, że o to Ci chodzi, więc niech temat zostanie :).
Artur pisze:Interesuje mnie tylko logika TVP, która w przypadku wszystkich zagranicznych seriali ostatnio zawodzi (patrz wywiad z Braunem w GW, gdzie była mowa o "Homeland")...
To akurat było dobre. Według Juliusza Brauna tylko 4% widzów ogląda w internecie (skąd te dane?) i w jego opinii to nie wart uwagi margines. Dwa zdania później prezes stwierdza, że "Homeland" się w TVP1 nie obejrzało, bo wszyscy zobaczyli wcześniej w internecie. Ta logika poraża :rolleyes:.
2009-2021
rhoda88
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 28 lip 2014, 9:09

Moda na sukces - czemu TVP tak spowalnia?

Post autor: rhoda88 »

Zwalnianie jest po to, żeby starsi widzowie nadążyli z łapaniem wątków w tym skomplikowanym serialu ;)
Artur
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 26 maja 2006, 9:38

Moda na sukces - czemu TVP tak spowalnia?

Post autor: Artur »

Przez kilka lat jakoś wszyscy nadążali przy emisji 11 odcinków tygodniowo (2 dziennie od PN do PT + 1 w sobotę). Przez te wakacyjne przerwy i ledwo 4 odcinki w tygodniu akcja (powolna już z zalożenia) spowolniła się jeszcze bardziej... To co sie mówiło w formie żartów stało się właściwie faktem - na przykład ciąża bohaterki trwała ponad rok... niczym ciąża słonicy ;) Nie dziwić się, że oglądalność leci w doł... szczególnie, że godziny emisji są od kilku sezonów ruchome. Dodatkowo oczywiście główna dotychczasowa widownia niestety "odchodzi" z tego świata no i część widzów rezygnuje, gdyż autentycznie gorszy i denerwuje ich, że ta Bruk nadal się seksi z młodszymi ;) [wnioskuję po opinii mojej mamy, która ogląda serial na TVP].

Z niecierpliwością czekam na szczegóły jesiennej ramówki TVP1. Na 99% serial wyląduje w to samo miejsce albo dostanie jeszcze gorszą porę emisji.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Moda na sukces - czemu TVP tak spowalnia?

Post autor: Trzeciak »

Około 15:00-16:00 wszystko powinno być już jasne. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Artur
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 26 maja 2006, 9:38

Moda na sukces - czemu TVP tak spowalnia?

Post autor: Artur »

Miałeś racje. Rozpiska na TVP.pl/prasa juz sie pojawiła. W przypadku Mody nic sie nie zmieniło. 4 odcinki w tygodniu (jeśli nie 3, bo na piątek 5 września jeszcze nie ma programu). Co za bieda...
Awatar użytkownika
Carrington
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 08 sie 2014, 20:49
x 2

Moda na sukces - czemu TVP tak spowalnia?

Post autor: Carrington »

Wielka szkoda, że tak traktuje się wieloletnich fanów serialu zwłaszcza w tak wyjątkowym jubileuszowym roku... O tej godzinie większość widzów (tak, widzowie to również młodzi pracujący i uczący się ludzie!) nie da rady obejrzeć ani jednego premierowego odcinka. Oglądanie na stronie VOD to jednak nie to samo :( I jeszcze te 4 odcinki, komu by szkodziło wyemitować również w poniedziałek?
natasza33
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2014, 18:46

Moda na sukces - czemu TVP tak spowalnia?

Post autor: natasza33 »

Nie sądziłam, że ten serial jeszcze puszczają:). Jak tak dalej pójdzie to jego fani będą się uczyć obsługi komputera, by potem śledzić dasze losy bohaterów BB na forach internetowych.
Artur
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 26 maja 2006, 9:38

Moda na sukces - czemu TVP tak spowalnia?

Post autor: Artur »

Temat można zamknąć. Zgodnie z przewidywaniami, TVP kończy emisję serialu w grudniu.
Ogólna dyskusja na temat "Mody..." w odpowiednim temacie w dziale Seriale telewizyjne.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Moda na sukces - czemu TVP tak spowalnia?

Post autor: Trzeciak »

Tego nikt jeszcze oficjalnie nie potwierdził. Ale wątek zdecydowanie zamknę, bowiem tak samo uważam, że wystarczy o tym rozmawiać tylko w jednym wątku.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

Moda na sukces - czemu TVP tak spowalnia?

Post autor: N-O-R-O-N »

Wątek można już chyba zamknąć.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Zablokowany

Wróć do „Telewizja Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości