Teatr Telewizji

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
tvferdex97
Poster
Posty: 1531
Rejestracja: 14 maja 2014, 6:59
x 312
x 25

Teatr Telewizji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvferdex97 »

Otwieram wątek o emitowanym w poniedziałkowe wieczory Teatrze Telewizji. Tutaj będziemy omawiać jakie spektakle będą na kanałach TVP1, TVP2, TVP Kultura, TVP Polonia (na tym kanale niedawno po 5 latach znów pokazują spektakle).

Prosiłbym też o opinie które spektakle są warte obejrzenia, a które nie, podanie ciekawszych spektakli za okresu komuny i po 1989 r.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13180
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2256
x 2446

Teatr Telewizji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Dwa premierowe spektakle wiosną w TVP1: "Amazonia" 16 marca oraz "Zabójcza pewność" 23 marca. Tak wynika z tego linku: http://[link zakazany]/artykul/st ... sna-w-tvp1
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
piotrekzgr
Junior
Posty: 1265
Rejestracja: 08 paź 2013, 21:07
x 1

Teatr Telewizji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrekzgr »

I tak za mało, z tego co wiem oglądalność jest całkiem przyzwoita, co prawda nie zgarnie tyle, niż denne tasiemce, ale nie jest tragicznie. To naprawdę wartościowy cykl, staram się chodzić do teatru,ale czasem i czas i fundusze na to nie pozwalają, dzięki TVP jest chociaż to :) Polecam Kontryma, jeden z lepszych spektakli ostatnich lat :)
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13180
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2256
x 2446

Teatr Telewizji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Trzy premiery Teatru Telewizji w tym miesiącu odpowiednio na TVP1, TVP2 i TVP Kultura: http://media2.pl/media/122315-Polacy-Mi ... ze-TV.html

"Zaręczyny" 18 maja, 20:25 w TVP1
"Polacy" 19 maja, 20:30 w TVP Kultura
"Miss HIV" 24 maja, 22:55 w TVP2
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Teatr Telewizji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

28 grudnia o 20:25 jako specjalny prezent w okresie świąteczno-noworocznym - premiera "Ich Czworo" w reżyserii Marcina Wrony. W rolach głównych Małgorzata Kożuchowska i Artur Żmijewski, którzy zagrają parę małżeńską ;): http://film.interia.pl/telewizja/news-s ... Id,1936612
Pozdrawiam, Trzeciak
Alek1224
Thinker
Posty: 5524
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 514

Teatr Telewizji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Właśnie przed chwilą zakończył się spektakl "Ludzie i anioły", który był transmisją ze studia TVP na Woronicza. W rolach głównych wystąpili Sławomir Orzechowski i Andrzej Zieliński. Wstęp przed spektaklem poprowadziła Paulina Chylewska. Na widowni byli m.in. Jacek Kurski, Jan Pawlicki oraz Wojciech Adamczyk (reżyser spektaklu).

Genialna komedia :) . Oby więcej Teatru na żywo w TVP :)
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

Teatr Telewizji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Nagrywał ktoś?/TVP wrzuca teatry telewizji do sieci?
Alek1224
Thinker
Posty: 5524
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 514

Teatr Telewizji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Wrzuca te najnowsze bo ma do nich prawa. Z tego co gdzieś wyczytałem to akurat ta transmisja ma być wrzucona na VOD. Zresztą oprócz TVP1 cały spektakl był transmitowany na tvp.pl.
Alek1224
Thinker
Posty: 5524
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 514

Teatr Telewizji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Dziś maraton z Teatrem TV:

20:20 - Burza - tekst - William Shekspare, reż. Krzysztof Warlikowski (TVP Kultura)

21:40 - Pierwiastek z minus jeden - tekst - Marian Hemar, reż. Janusz Majewski (TVP Polonia)

23:25 - Koronacja - tekst - Marek Modzelewski, reż. Sebastian Chodrokostas (TVP2) - PREMIERA

Dlaczego premiery tak późno są emitowane??
Alek1224
Thinker
Posty: 5524
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 514

Teatr Telewizji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Oto treść posta Małgorzaty Zajączkowskiej z Facebooka :

Smutna wiadomość. Tyle radości, przygotowań i pracy włożył Jerzy Stuhr, my i Readakcja Teatru TVP w "Las" - wszystko poszło w las. Tak zaawansowany w realizacji projekt został skasowany jednym "nie". Pozwalam sobie, za zgodą autora, opublikować ten list.

Do wszystkich moich Drogich współpracowników spektaklu telewizyjnego LAS Aleksandra Ostrowskiego, realizacja wrzesień 2016:
Producentów, Scenografów, Kostiumologów, Operatorów, Dźwiękowców
Drogich Aktorów

KOCHANI
Nasza przygoda z LASem trwała krótko. Decyzją Prezesa TVP skreślono tę pozycje z planów Telewizji Polskiej. Oficjalny powód - brak funduszy w co jednak średnio wierzę bo mój projekt spotkał się z wielką życzliwością Kierownictwa Krakowskiego Ośrodka dla którego ta realizacja miała być prestiżową oraz pełną akceptacją Redakcji Teatru Telewizji. Mniemałem więc, że środki finansowe nie będą w tym wypadku przeszkodą. Stało się jednak inaczej Sądzę, że odmowa związana jest z moją osobą i jest to restrykcja personalna. Pan Prezes nie chce abym uczestniczył w "dobrej zmianie" w Telewizji.
Drodzy Państwo.
Tak się cieszyłem na tę realizację, na pracę z Wami! Pierwsza i jedyna próba, którą ofiarowaliście mi po przyjacielsku i przymiarka kostiumów utwierdziła mnie o trafności obsady. Mogli Państwo stworzyć niezapomniane kreacje. Wybraliśmy piękny obiekt, omówiliśmy szczegółowo całą realizację. Byliśmy dobrze przygotowani. Mam głębokie przekonanie, że nasza praca byłaby wzorcowym przykładem Misji Telewizji publicznej i kontynuacją wielkiej tradycji Polskiego Teatru Telewizji. Niestety, za sprawą jednego podpisu tak się nie stanie.
Bardzo Was wszystkich przepraszam i ogromnie dziękuję za poświęcony mi czas.
Będę o Was pamiętał i do zobaczenia w "innym czasie"
Dziękuję też bardzo Kierownictwu Ośrodka Krakowskiego TV, Kierownictwu Teatru TV oraz pierwszego programu TV za życzliwość i starania.
Jerzy Stuhr

A. Ostrowski LAS

reż. Jerzy Stuhr
Zdjęcia: Piotr Wojtowicz
Scenografia: Ryszard Melliwa
Kostiumy: Anna Sekuła
Dźwięk: Tomasz Kochan
Muzyka: Krzysztof Suchodolski
Obsada:
Małgorzata Zajączkowska, Artur Żmijewski, Zbigniew Zamachowski, Jerzy Trela, Dorota Pomykała, Jerzy Stuhr, Rafał Zawierucha, Agata Myśliwiec, Bartosz Bielenia, Roman Gancarczyk, Grzegorz Mielczarek

A oto komentarz Wojtka Krzyżaniaka: http://www.wtelewizji.pl/odwolanie-prem ... 2xHlso9fqA

Na durną Eurowizję dzieci kasa jest, na nielogiczne kupowanie praw do Euro też. Dlaczego TVP tak bzdurnie wydaje pieniądze??
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Teatr Telewizji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Między słowami prezesa, a jego działaniami jest tyle braku logiki, że szkoda komentować wiarygodność jego wypowiedzi.
Pozdrawiam, Trzeciak
Alek1224
Thinker
Posty: 5524
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 514

Teatr Telewizji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Tym bardziej że jak wynika z tego listu, cały projekt miał wsparcie dyrektora TVP1, redakcji Teatru TV i kierownictwa krakowskiego ośrodka, który miał partycypować w produkcji, ale jak widać tylko prezes ma głos. :( Smutne to.
tvferdex97
Poster
Posty: 1531
Rejestracja: 14 maja 2014, 6:59
x 312
x 25

Teatr Telewizji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvferdex97 »

Czy ktoś z was wie do którego mniej więcej roku na TVP2 leciało "Studio Teatralne Dwójki" jeszcze przed reaktywacją w 2014 r.?
Alek1224
Thinker
Posty: 5524
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 514

Teatr Telewizji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Jakoś do 2006.
tvferdex97
Poster
Posty: 1531
Rejestracja: 14 maja 2014, 6:59
x 312
x 25

Teatr Telewizji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvferdex97 »

Odkąd TVP2 zreaktywowała te "Studio" jesienią 2014 to puszczono tylko 2 archiwalne spektakle, reszta to premiery. Szkoda że to raz na miesiąc leci, w przeciwieństwie do cyklu na TVP1, oraz na TVP Kultura i TVP Polonia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ama18 i 13 gości