Tylko jedna reklama

Kanały związane z Warner Bros. Discovery.
Pawel

Tylko jedna reklama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Karol pisze:Ale faktem jest, że stacje w filmach nigdy nie ucinają tekstu końcowego, który czyta lektor, np. "Wersja polska na zlecenie Samoobrony - LPR Film Studio. Tekst Roman Giertych, czytał Andrzej Lepper".
Tak sie zastanawiam po co lektor właśnie w ogóle to czyta. Przecież o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby np. na samym początku napisów końcowych, lub już ewentualnie na tym podzielonym ekranie dać po prostu napis z tym tekstem np. (posłuże się tutaj wersją Karola ;) ) "Wersja polska na zlecenie Samoobrony - LPR Film Studio. Tekst Roman Giertych, czytał Andrzej Lepper".

Co do Królestwa na TV4. Może ściągneli jakąś wersję z USA z netu właśnie bez napisów i taką emitują ;). Oczywiście żart, ale muszę przyznać że niezły przypadek z tym TV4.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Tylko jedna reklama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Pawel pisze:Tak sie zastanawiam po co lektor właśnie w ogóle to czyta. Przecież o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby np. na samym początku napisów końcowych, lub już ewentualnie na tym podzielonym ekranie dać po prostu napis z tym tekstem np. (posłuże się tutaj wersją Karola ;) ) "Wersja polska na zlecenie Samoobrony - LPR Film Studio. Tekst Roman Giertych, czytał Andrzej Lepper".
Umowy z dystrybutorami mogą na to nie pozwalać. Poza tym studia tłumaczeń mogą życzyć sobie właśnie tego, żeby fragment, w którym lektor czyta tekst był obecny na końcu filmu.
Pawel

Tylko jedna reklama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Karol pisze:Umowy z dystrybutorami mogą na to nie pozwalać. Poza tym studia tłumaczeń mogą życzyć sobie właśnie tego, żeby fragment, w którym lektor czyta tekst był obecny na końcu filmu.
Też o tym pomyślałem, jednak moim zdaniem gdyby ten fragment pojawiał się tylko w formie napisu to też raczej nikt nic by nie stracił.
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
Posty: 900
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:34
x 2
Kontakt:

Tylko jedna reklama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mario98 »

Karol pisze:Co do TV4, to ten kanał dość często rezygnuje z pokazywania napisów końcowych. Nieważne, czy ma to miejsce w filmie, czy też serialu czy programie telewizyjnym.

Nie można też mówić, że TVN daje, czy też dawał po 20 minut reklam za jednym razem. Dopuszczalna ilość czasu trwania reklam w ciągu godziny to tylko 12 minut. Jedyna możliwość, w której da się wyemitować więcej spotów to godz. np. 21:38. Wtedy pozostaje 12 minut do końca godziny i odrazu można dać następny blok, który rozpocząłby się o godz. 22:00 (także 12-minutowy). Jednak rzadko się to zdarza.

Zresztą, chyba zapomnieliście o czasach, gdy bloki reklamowe były krótkie, ale częściej emitowane - co 15 minut.
tylko że TVN tak daje: reklamy, potem zapowiedzi róznych głupot, i potem znowu reklamy.... i wychodzi nieraz nawet ponad 20 minut...
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Tylko jedna reklama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

To samo jest na Polsacie.
gosc
VIP Expert
Posty: 2144
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:54
x 3

Tylko jedna reklama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gosc »

Dzisiaj chyba pobili rekord: film, jedna reklama, zapowiedzi, reklamy, zapowiedzi, reklamy, film :lol: Dlatego nie oglądam nic na tvn-ie a dźwięk reklamy mnie tylko dobiega z drugiego pokoju :)
Awatar użytkownika
Leszek1979
VIP Expert
Posty: 451
Rejestracja: 24 maja 2006, 23:14
Lokalizacja: Tczew

Tylko jedna reklama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Leszek1979 »

To samo zauważyłem - najpierw "Tylko jedna reklama" a za chwilę dno którego nawet z najgorszych reklamowych czasów Polsatu nie pamiętam.
TJR -> RS

Tylko jedna reklama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TJR -> RS »

Zauważyłem, że przed reklamą n nie ma napisu "tylko jedna reklama" został on zastąpiony napisem "reklama specjalna". Uważam iż ten jest dużo lepszy niż poprzedni.
gosc
VIP Expert
Posty: 2144
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:54
x 3

Tylko jedna reklama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gosc »

A ja zauważyłem "tylko jedną reklamę" w tvp. Zastanawiam się czy to po prostu jakieś ogólne zasady reklam w każdej tv czy po prostu podkupili pomysł od tvn.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Tylko jedna reklama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Jeszcze powiedz, że reklamowali N, to padnę :)
gosc
VIP Expert
Posty: 2144
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:54
x 3

Tylko jedna reklama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gosc »

Zdaje się że to była reklama jakiegoś banku, ale nie przyglądałem się. Pamiętam zaś napis "tylko jedna reklama" właśnie małymi literami.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Tylko jedna reklama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Zakładam, że jest to blok reklamowy wart ze 3 razy więcej, niż normalnie.
Awatar użytkownika
Leszek1979
VIP Expert
Posty: 451
Rejestracja: 24 maja 2006, 23:14
Lokalizacja: Tczew

Tylko jedna reklama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Leszek1979 »

Mam nadzieję że okażą się to działania na krótką metę i że każdy widząc napis "tylko jedna reklama" od razu będzie wiedział że jest to zapowiedź 20 minutowej przerwy reklamowej...
Pawel

Tylko jedna reklama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Leszek1979 pisze:Mam nadzieję że okażą się to działania na krótką metę i że każdy widząc napis "tylko jedna reklama" od razu będzie wiedział że jest to zapowiedź 20 minutowej przerwy reklamowej...
A oni wtedy zrobią ludzi w bałwana i faktycznie dadzą tylko jedną reklamę i 20 minut Magdy M. przepadnie ludkom ;).
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Posty: 1798
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:37
Lokalizacja: Tuchów (Małopolska)
x 1
Kontakt:

Tylko jedna reklama

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witu »

Pawel pisze:
Leszek1979 pisze:Mam nadzieję że okażą się to działania na krótką metę i że każdy widząc napis "tylko jedna reklama" od razu będzie wiedział że jest to zapowiedź 20 minutowej przerwy reklamowej...
A oni wtedy zrobią ludzi w bałwana i faktycznie dadzą tylko jedną reklamę i 20 minut Magdy M. przepadnie ludkom ;).
A niech przepada... Przecież płakać nie będziemy ;]
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warner Bros. Discovery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości