Telewizja na Kartę - Pytania i problemy

Tematy dotyczące różnego rodzaju dostępu do płatnej telewizji, w tym ofert na kartę oraz IPTV.
sokolek73
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2010, 23:08

Telewizja na Kartę - Pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokolek73 »

Witam. Mieszkam w Anglii ,zakupilem właśnie tnk HD ale mam problem z kilkoma kanałami tj. BBC HD, AXN , Disney XD, siła jest na 70 % a nie ma jakości. Powiem tylko ze inne kanały działają poprawnie.nie wiem czy to może być za mała anten (obecnie 45cm) czy też konwenter?? Proszę o pomoc. DZięki
LaPatyk
Użytkownik
Posty: 184
Rejestracja: 29 gru 2010, 23:59

Telewizja na Kartę - Pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: LaPatyk »

Jeśli to HotBird to do niej większa antena jest potrzebna, około 80cm.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Telewizja na Kartę - Pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

W Polsce wystarcza 60 cm. Chociaż tam może być inaczej. Anglia leży bliżej bieguna północnego, jest tam więc słabszy sygnał i pokrycie.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
laki82
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:32

Telewizja na Kartę - Pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laki82 »

czesc, mam problem z kanałami:
discovery channel
religia.tv
n Sport
TVP Sport
TVN Warszawa
zacinaja, pojawiaja sie poziome pasy.
dekoder podlaczony na do 1 anteny, bez trojnika w przciwienstwie do problemu z postu #78
Inne programy wyswietlane sa bez zarzutu.
dekoder OPTICUM 4060DX
z gory dzieki za pomoc.
Crump
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2010, 21:37

Telewizja na Kartę - Pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Crump »

laik82 zle ustawiona antena. Potrzebna jest delikatna korekta anteny, ewentualnie skrecanie konwertera. Mozliwa przyczyna jest rowniez zalamanie, przedarcie kabla ale na 95% to zle ustawienie anteny. Dzis zreszta mialem identyczny serwis, wszystkie programy dzialaly bez zarzutu, jakosc na poziomie 76% a nSport, TVP Sport i cos tam jeszcze wlasnie nie dzialalo wcale czyli jaksoc na 11%, delikatna korekta anteny i prawidlowe ustwaienie kata konwertera i po sprawie
laki82
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:32

Telewizja na Kartę - Pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laki82 »

dzieki serdeczne, niestety sprawdze dopiero jak stopnieje snieg i wejde na dach...
marusio
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2011, 22:38

Telewizja na Kartę - Pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marusio »

Witam,
mam następujący problem z dekoderem OPTICUM. Zainstalowałem antenę (80cm), aktywowałem kartę, podłączyłem, włączyłem dekoder, na tablicy "instalacja" sygnał pływał - tzn. co kilka sekund spadała jakość z 70 do 14 i znów rósł do 70. Dekoder zaczął sam z siebie ściągać kanały - tvn znalazł na 1703 pozycji i jest oznaczony $TVN, $TVP1 itd. Na hotlini powiedzieli ze muszę mieć stabilny sygnał. Doprecyzowałem ustawienia anteny, tak że na tablicy instalacji mam stabilne poziom 90 i jakość 75, jednak jak wejdę w menu -> kanały to przy programie $TVN poziom nadal pływa i co jakiś czas spada do około 45. Na $TVP1 w ogóle jest poziom 70 i jakość 14. Programy nie są wyświetlane a w menu ->...->telewizja na karte->aktywacja nadal pojawia się klepsydra i napis "oczekiwanie na aktywację". Kupiłem miernik do anteny, aby ją odpowiednio ustawić, ale nie wiem czy ustawiam antenę na hotbirda. Może ktoś zna takie objawy i od czego mam zacząć?
slawinek
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2011, 11:01

Telewizja na Kartę - Pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: slawinek »

Cześć.

Od przedwczoraj tj od poniedziałku 10.stycznia 2011 mam problem z tnk.
Dziwne trochę bo było wszystko o.k. ale już nie jest.

Problem w tym,że zniknęły kanały tvn i reszta tvn-owskich produkcji oraz co najbardziej boli mojego syna to to że nie ma disney chanel brak też discovery za to są tvp1 tvp2 tv polonia tv puls.Wypisywało brak sygnału.
Myślałem że coś mi się spsuło więc na wszelki wypadek popytałem jak jest u innych i okazało się że tam też mają ten problem.
Zadzwoniłem do tnk na infolinię i usłyszałem że należy przywrócić tuner do ustawień fabrycznych.Tak też zrobiłem dzięki temu nie znajduje i nie sortuje kanałów tnk wcale.TVP1 ,2 ,TV Polonia TV Puls wyszukałem ręcznie i działają a tvn i reszty wcale nie widzi.Mam za to setki innych kanałów od niemieckich po arabskie.Nie mam pojęcia co się stanęło.Macie jakieś sugestie?będę wdzięczny.
Tuner globo opticum x10 (soft zaktualizowałem do najnowszego ze strony producenta)
antena czasza80 + podwójny konwerter.
Nie mam sprzętu z HD więc odbieram standardowo.

Pozdrawiam

Sprawa się już wyjaśniła.
Padł decoder.Przy okazji nadtopił kartę z chipem.Trza uważać na opticumy bo może chatę z dymem puścić :D.
Decoder poszedł do reklamacji.
Pozdr
dbrz
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2011, 10:31

Telewizja na Kartę - Pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dbrz »

Witam,

Mam pewien problem z tv na kartę i z dekoderem technisat DIGIT S2 CD, gdyż założyłem mojej kochanej mamie w domu wyżej wymienioną telewizje i dość często dzwoni do mnie że głownie na TVP 1 i TVP 2 obraz zacina się i wyskakują komunikaty w stylu brak sygnału i właściwie nie da się oglądać telewizji. Wykonałem telefon do montera instalacji, który przyjechał i dla pewności wymienił antenę na większą oraz nowy konwerter (wcześniejsza antena pochodziła z wizji tv) oraz powiedział, że sygnał oraz jakość są bardzo silne i nie ma prawa się nic dziać a ustawienia sprawdzał ze 3 razy i jest 100% pewny, że jak problem będzie się powtarzał to musi być coś z dekoderem. Okazało się ,że po tygodniu znowu pojawiał się ten problem znowu zacina i brak sygnału itd.. a bywało, że problem ten występował po 2 tygodniach, ale jak się już pojawi to potem występuje często i codziennie. Wiem ,że mama nie wykonywała resetu bo nie wiedziała jak, ale za to od razu przywiozła dekoder do mnie ponieważ ja posiadam n tv na małej antence i odbiera mi bez problemów nawet przy złej pogodzie. Podłączyłem dekoder z tv na kartę do mojej instalacji i po 3 dniach testów nawet przy złej pogodzie (chodzi na okrągło) wszystko działa bez problemu a dziś w nocy widziałem, że chyba ściągał jakąś aktualizacje bo mrugała lampka czerwona.

W tym wypadku co mi radzicie zrobić - reklamacja dekodera (oczekiwanie do miesiąca) i też mogą stwierdzić ,że wszystko jest O.K bo 7 dni może im chodzić bez problemów. Wymiana jest nie możliwa, gdyż takie mają procedury w EURO RTV AGD, że wszystkie dekodery muszą iść do reklamacji. ( czy to właściwie wina dekodera czy ktoś już tak miał?) lub może taki urok tych dekoderów i przy występowaniu takich objawów należy robić reset lub wyłączać z gniazdka? i się będzie poprawiać?

Proszę o pomoc i dziękuje z góry.
Sabina
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2011, 6:56

Telewizja na Kartę - Pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sabina »

Witam,
Jakiś czas temu kupiłam telewizje na kartę, Mam do tego dekoder opticum x80 ale niestety nie chce w ogóle się aktywować karta. Dzwoniłam na numer który podali w ulotce ale niestety facet nie wiedział co powinnam zrobić. Antena jest dobrze ustawiona ponieważ ma moc 90 jakość 70% oraz jest ustawiona na odpowiednia satelitę. już minęło 48 h na aktywacji i co dalej..?? Proszę pomóżcie blondynce :D
Crump
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 20 kwie 2010, 21:37

Telewizja na Kartę - Pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Crump »

Mialem doswiadczenie z tymi dekoderami i przestalem na nich montowac. Dekoder x80 nie umie sobie poradzic z aktywacja karty, jedyne wyjscie to karte wlozyc do dekodera np Opticum 4060, na nim wskoczy obraz i dopiero wtedy przelozyc do twojego dekodera, bedzie dzialac na pewno. Jezeli nie masz nikogo znajomego z takim dekoderem 4060 to idz do pierwszego lepszego sklepu gdzie sprzedaja tnk i popros o wlozenie karty zeby sie aktywowala. W normalnym dekoderze ta karta sie aktywuje od 2 do 10 minut najpozniej
beapl
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2011, 20:12

Telewizja na Kartę - Pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: beapl »

Witam.
Od około miesiaca mam problem z odbiorem niektorych programów TNK. Kartę mam aktywną, ale nie odbieram między innymi: TVN24, TV4. Kino Polska, TVP Info, TVN Style, TVN Turbo, TVP Sport, TVN CNBS, TVN Meteo. Wyszukiwanie stacji nic nie pomaga. Tuner raczej jest OK, bo inne programy odnieram( np TVP1, TVP2, TVN itp)Pożyczona karta od koleżanki działa u mnie prawidłowo. Moja karta włożona do tunera kolezanki nie działa! Od tygodnia próbuję dodzwonić się do BOK, ale bez skutku. Czy ktoś może mi doradzić jaka to może być przyczyna i co zrobić aby wszystko było OK? Zastanawiam się czy w takim układzie zapłacić na następne półrocze.Beata
lucy86
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2011, 18:40

Telewizja na Kartę - Pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lucy86 »

Witam wszystkich,

Od ponad roku mamy Telewizję na Kartę. Dziś nagle przestała działać i wszystko powróciło do samego początku, czyli ustawień. Kiedy kupiliśmy TNK zaprosiliśmy fachowca, który ustawił nam antenę w taki sposób, że sygnał mieliśmy 100%. Teraz jednak dekoder w ogóle nie wykrywa sygnału (polecenie sprawdzenia anteny). Sprawdziliśmy antenę (ale nic nie zmienialiśmy) na wypadek odłączenia kabla, uszkodzenia mechanicznego itp. Wszystko ok. Mimo to dekoder nadal nie odbiera jakiegokolwiek sygnału. Jutro zadzwonimy po fachowca, ale chciałam jeszcze sprawdzić na forum czy ktoś ma jakieś pomysły co się mogło stać.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
guteq
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2011, 14:45

Telewizja na Kartę - Pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: guteq »

Witam, mam problem :-(

Od wczoraj tj. od 11.09.2011r. nie odbieram polsatu. Wszystko działało sprawnie do transmisji formuły 1. Potem obraz zniknął i nie mam go do dziś. Wyskakuje mi komunikat : "brak audio / video lub oczekiwanie na aktualizację karty" Karta jest opłacona (oprócz hd), sygnał ponad 90%, jakość sygnału ponad 80.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3398
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

Telewizja na Kartę - Pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Skończyła się promocja na Polsat.
Zapraszam do N na kartę, jeśli nadal chcesz oglądać ten kanał w formie pre-paid.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pay TV”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości