TV Puls

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Giovanni
Obserwator
Posty: 632
Rejestracja: 11 wrz 2017, 19:25
x 69
x 53

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Giovanni »

Puls będzie pokazywać 2 serię serialu Skorpion o 6 rano - lekka przesada.
Uwielbiam alternatywną historię ,jestem kibicem Legii i najchętniej cofnąłbym czas ;D
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Skąd to info? Przecież o 6.00 jest tureckie To moje życie, które podobno ma zadowalającą oglądalność - na tyle, że od połowy kwietnia jest nieruszone w ramówce.

EDIT: Właśnie sprawdziłam na stronie Pulsu. Emisja Skorpiona tylko w weekendy.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Giovanni
Obserwator
Posty: 632
Rejestracja: 11 wrz 2017, 19:25
x 69
x 53

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Giovanni »

To jest po prostu brak szacunku dla widza.
1 seria Skorpiona była o przyzwoitej godzinie.
Uwielbiam alternatywną historię ,jestem kibicem Legii i najchętniej cofnąłbym czas ;D
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Ciesz się, że w ogóle jest ciąg dalszy. Dokładnie to samo zrobili z tureckim To moje życie. Pierwsze 2 sezony dali około południa, a teraz premierowe odcinki 3-go sezonu jadą o 6.00. I cieszmy się, że w ogóle je dają, bo inne seriale nawet z emisji o 6.00 zdejmowali po tygodniu.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Wybaczcie post pod postem, ale....

Czy obowiązują jeszcze stare przepisy informowania o lokowaniu produktu, czy obecny Sejm już je zmienił którejś nocy? Pytam, bo dziś na początku odcinka telenoweli Królowa serc pokazała się wspomniana belka. Dowód na screenie:
Załączniki
reina_03-01-2018.jpg
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Obowiązują. ;) Jeśli mnie pamięć nie myli, przepisy dotyczące informowania o lokowaniu są związane z prawem UE.

Stan na 30 grudnia 2017. Sprawdzałem to po tym, gdy TVP podeszła do polskiego prawa.... dziwnie. :D
[ Spoiler ]
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Napis ''Audycja Zawiera Lokowanie Produktu'' przy serialu zagranicznym (telenoweli) to pewnie jest wpadka realizacyjna TV Puls ;).
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3357
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 422
x 753
Kontakt:

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Tak już jest od kilku dni.

W "Królowej serc" jest dużo lokowania produktu, nawet w czołówce jest, ale to jednak nadal serial zagraniczny.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

A może lokowany jest produkt dostępny w Polsce lub UE?
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3357
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 422
x 753
Kontakt:

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Przy pierwszej emisji nie było tych oznaczeń. No chyba, że coś się zmieniło w przepisach od tamtego czasu.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

mateusz_71 pisze:Stan na 30 grudnia 2017. Sprawdzałem to po tym, gdy TVP podeszła do polskiego prawa.... dziwnie. :D
[ Spoiler ]
Czyli teraz będzie obowiązywał taki śmietnik na każdym serialu zagranicznym po każdym bloku reklamowym?

Jeśli przepisy się nie zmieniły to trzeba zgłosić do KRRiT - niech oni zdecydują.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Nie. To co zrobiło TVP było niezgodne z prawem (według mojej wiedzy). ;-) KRRiT w rozporządzeniu (zgodnie z treścią Ustawy) określiła wygląd belki. Powyższe to wolna amerykanka w wykonaniu TVP. ;) Powinna być tradycyjna belka "Audycja zawierała lokowanie produktu" zgodna z załącznikiem 2 rozporządzenia oraz "neutralna informacja", jakie produkty były lokowane.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Belka o lokowaniu produktu na Królowej serc też nie jest chyba w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Gdyby była to taka belka powinna być na każdym serialu zagranicznym, bo w każdym są pokazywane jakieś produkty dostępne w naszym kraju (importujemy przecież mnóstwo towarów z różnych krajów). A z tego, co wiem, to w przepisach nie było obowiązku emitowania takiej belki na produkcjach zagranicznych. Zresztą jak napisał kolega wyżej, w pierwszej emisji odcinków Królowej serc takiej belki nie było - przepisy się nie zmieniły i teraz belka jest przy powtórce. A więc wniosek taki, że to samowolka Pulsu.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Samowolka? To trochę tak, jak w przypadku emisji oznaczenia wiekowego podczas transmisji sportowych, serwisów informacyjnych. Nie jest zabronione, więc jest dozwolone. ;)
W tym przypadku jest jeden wyraźny problem. Nie wiemy, czy TV Puls za "lokowanie" otrzymało wynagrodzenie.
„lokowanie produktu” oznacza wszelkie formy handlowego przekazu audiowizualnego (prezentowanie w audycjach – za pomocą słów lub obrazów – towarów, usług, nazwy, znaku towarowego lub działalności producenta towarów lub usługodawcy) polegającego na przedstawieniu lub nawiązaniu do produktu, usługi lub ich znaku towarowego w taki sposób, że stanowią one element samej audycji, w zamian za opłatę lub podobne wynagrodzenie
Lokowanie produktu jest wtedy, kiedy nadawca otrzyma wynagrodzenie od podmiotu, który był lokowany. Jeżeli jakaś stacja emituje zagraniczny program, w którym jurorzy piją Coca-Colę, a emitujący tę audycję w Polsce nie otrzyma pieniędzy z tego powodu, wtedy produkt nie jest lokowany.
Ale ja prawnikiem nie jestem, więc mogę się mylić. ;)
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
Posty: 1903
Rejestracja: 22 sie 2006, 18:05
Lokalizacja: Kraków
x 68
x 98

TV Puls (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PPM »

Samowolka? A może to tylko błąd realizatora. Każdemu może się zdarzyć. Ja pracując kiedyś w stacji radiowej (wtedy na stanowisku realizatora) zrobiłem coś co spowodowało, że nie mogłem odtworzyć jingla "reklama" i... musiałem sam to zapowiadać przed i po reklamach :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: cmgcmg, Kamil i 7 gości