Red Carpet TV (dawniej ETV)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
x 1
Kontakt:

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Majkell »

Tomek pisze:Ani na media2, ani na satkurierze, ani na mediaboss, nie ma nic o "powszechnym dostępie", tylko o definitywnej rezygnacji z satelitarnego sygnału (końcu FTA).
Jest mowa o rezygnacji z satelitarnego sygnału, bo tak to sformułował sam nadawca w swoim komunikacie:
W związku z nieustającym rozwojem naszej stacji (...) jesteśmy zmuszeni do zaprzestania dystrybucji sygnału drogą satelitarną.
Oczywiście, ostatnie zdanie komunikatu "o nowej lokalizacji kanału EDUSAT na platformie satelitarnej" wprowadza pewne zamieszanie, ale też nie jest żadnym dowodem na to, że przekaz FTA będzie kontynuowany. Zdanie to byłoby prawdziwe również wtedy, gdyby nadawca zdecydował się zakodować sygnał (jakkolwiek dziwna by nam się taka decyzja mogła wydawać). Wówczas też "zaprzestanie dystrybucji drogą satelitarną" można by uznać za pewien skrót myślowy.

Ale to są tylko domysły.

Nie wiń więc portali za to, że informują - powtarzając wprost informację uzyskaną od nadawcy, a nie bawią się w spekulowanie, co dokładnie autor mógł mieć na myśli. Niewątpliwie w tej informacji można dostrzec pewną sprzeczność, ale jeśli na jej podstawie wywodzisz, że ktoś ma problem z formułowaniem swoich myśli - to nie pij do redaktorów portali, którzy opierają się na uzyskanym komunikacie, a do autora tego komunikatu.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Oczywiście, ostatnie zdanie komunikatu "o nowej lokalizacji kanału EDUSAT na platformie satelitarnej" wprowadza pewne zamieszanie, ale też nie jest żadnym dowodem na to, że przekaz FTA pozostanie
Ale nie ma też dowodu, że zniknie jako FTA. Idąc dalej:
Jednocześnie, starając się o utrzymanie naszego kanału w Państwa telewizji, proponujemy zmianę sposobu jego dystrybucji z satelitarnej na kablową.
Ciekawe, kanał oferuje kablówkom zmianę dystrybucji z satelitarnej na kablową. No to po cholerę im zakodowana telewizja satelitarna, w dodatku w HD, jak mogą go dystrybutować kablem?
Niewątpliwie w tej informacji można dostrzec sprzeczność, ale jeśli na tej podstawie wywodzisz, że ktoś ma problem z formułowaniem swoich myśli - to nie pij do redaktorów portali, którzy opierają się na uzyskanym komunikacie, a do autora tego komunikatu.
No właśnie mówię, że komunikat jest niejasny, z tego powodu portale mogłyby być bardziej wstrzemięźliwe w tytułach. Jestem świadomy, że mogą być to fakty, ale w tej chwili istnieją pewne wątpliwości. Wiadomość nie była informacją prasową, skierowaną do portali, tylko emailem dla sieci kablowych. Chodzi o specyfikacje technicznie dla nich, a nie promowanie programu HD wśród odbiorców.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
odziom91
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 22 maja 2012, 14:47
x 1
Kontakt:

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: odziom91 »

Dla głodnych akcji i niesamowitej fabuły znanej z Puls 2 teraz nadarzyła się okazja - Edusat cały "pasiasty". ^^
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Edusat po prostu zakończył emisje satelitarną. W Internecie i kablówkach* działa normalnie.

*Chyba, że któraś z kablówek, nie przepięła sygnału
odziom91
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 22 maja 2012, 14:47
x 1
Kontakt:

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: odziom91 »

Chyba Netia nie przepięła. ;)
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
x 1
Kontakt:

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Majkell »

Nikt tego nie odnotował, więc cała przyjemność należy do mnie. :)

EDUSAT wchodzi na rynek prasowy. Spółka będzie wydawcą nowego, lewicowego [url=http://www.dzienniktrybuna.pl"]"Dziennika Trybuna"[/url], którego pierwszy numer ukaże się w połowie maja. Redaktorem naczelnym został Robert Walenciak.

Nie ukrywam, że będę kibicował temu projektowi. W Polsce praktycznie nie ma dziś mediów lewicowych (poza niezbyt licznymi tygodnikami - jak "Przegląd", "NIE" czy "FiM"). Jak słusznie zauważa naczelny nowego dziennika, media podzielone są dziś pomiędzy "sektę smoleńską" a wyznawców "zielonej wyspy". Poglądy ludzi, którzy nie identyfikują się z żadną z tych grup (co najmniej 20% społeczeństwa - w tym i moje), praktycznie nie są w mediach reprezentowane.

Na stronie znaleźć można numer zerowy nowego tygodnika. W środku m.in. teksty Piotra Szumlewicza (Superstacja, lewica.pl), Piotra Gadzinowskiego (lewica24.pl) czy Agnieszki Wołk-Łaniewskiej ("NIE"). Lekturę szczególnie polecam @Tomkowi i innym, którym wydaje się, że GW czy TVN24 to media "lewicowe". I że słabo reprezentowana to jest (rzekomo) prawa strona.

Oczywiście mam obawy, czy spółka EDUSAT, za którą nie stoi żaden koncern medialny, podoła tak kosztownemu przedsięwzięciu jak wydawanie dziennika. Z drugiej jednak strony - ta sama spółka jest przecież nadawcą dość niszowego kanału, który od 11 lat utrzymuje się, praktycznie nie nadając reklam. Komu ma się udać niemożliwe, jak nie im? ;)

Przepraszam, że poruszam ten temat w wątku poświęconym telewizji. Pragmatyzm - do działu "Prasa" wszak mało kto zagląda. Poza tym chciałem zwrócić uwagę na związki nowego dziennika z telewizją EDUSAT. Jeśli wątek się rozwinie, obiecuję go wydzielić. ;)
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

Ja też miałem to napisać - co prawda moja opcja to zasadniczo brak opcji, ale również jestem za. Chętnie kupię pierwszy numer. A zerowe wydanie było chyba rozdawane na pierwszomajowym pochodzie SLD.
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
Awatar użytkownika
trolley
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 19 wrz 2008, 18:28

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: trolley »

Witam
z wielką przyjemnością przeczytałem posty. Ale mam kurcze zaległości.
Pozdrawiam
Wszystkich forumowiczów.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

ETV (HD) (dawniej: Edusat)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Kanał nadaje pod nową nazwą - ETV.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

ETV (HD) (dawniej: Edusat)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

A coś z tej zmiany wynika?
dość
morus1000
Poster
Posty: 2087
Rejestracja: 05 cze 2006, 16:44
x 86
x 134

ETV (HD) (dawniej: Edusat)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: morus1000 »

ETV zapowiadali jako oddzielny kanał a powstał z Edusatu :)

http://www.satkurier.pl/news/122696/edu ... -e-tv.html
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
x 1
Kontakt:

ETV (HD) (dawniej: Edusat)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Majkell »

AtoMan pisze:A coś z tej zmiany wynika?
Różnica jest taka, że:
- koncesjonariuszem jest teraz spółka Edusat Chanel (to nie błąd, tak się nazywają), a nie Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna jak dotychczas;
- zapisany w koncesji charakter programu to rozrywkowo-poradnikowy, nie edukacyjny jak wcześniej;
- E TV ma koncesję na nadawanie w sieciach kablowych, nie satelitarną jak Edusat.

Krótko mówiąc, koncesja została dostosowana do stanu faktycznego. :)
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

ETV (HD) (dawniej: Edusat)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Od lat nie mam dostępu do tego kanału ale muszę oddać, że mają chyba najładniejszą stronkę www ze wszystkich telewizji. Niezwykle schludna i przejrzysta a jednocześnie ładna. I to się chwali !
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

ETV (HD) (dawniej: Edusat)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Obecnie stacja nadaje że starym logo Edusatu.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

ETV (HD) (dawniej: Edusat)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Faktycznie. Przyznam się, że nie rozumiem działań tego kanału - ciekawszy był dawniej, gdy jeszcze pokazywał relacje z wykładów, a teraz mydło i powidło. Nie wiadomo o co chodzi.

Dla przypomnienia:
[ Spoiler ]
Jakość ultra VHS.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości