Red Carpet TV (dawniej ETV)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
klema_w
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 gru 2006, 10:46

Red Carpet TV (dawniej ETV)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klema_w »

Cześć,czy ktoś mógłby mi udzielić informacji,gdzie mogę znaleźć prgram ww stacji?
Awatar użytkownika
Luk@sz
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: 24 maja 2006, 20:03
Lokalizacja: Poznań
x 1
x 1
Kontakt:

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Luk@sz »

Na kanele EDUSAT :D w okreslonych godzinach...
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Dwie koncesje, jeden kanał - to jest najlepsze :)
3bit
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2006, 11:33
x 2

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 3bit »

Chyba 3 koncesje:

Edusat
Edusat Bis
Edusat Bis 2

:D
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

W sumie racja, teraz zauważyłem :) I tak to jedna i ta sama papka.. :)
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Ostatnio na Edusacie widziałem retransmisje wyścigów konnych z warszawskiego Służewca. Czyli w pewien sposób jeszcze Hippika TV działa. W studiu w rogu ekranu było widać logo klubu Służewiec, podobne do logo Hippika TV a w drugim rogu ekranu było logo kanału TV9 - wie ktoś co to takiego ?

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

TV9 to sportowy kanał internetowy spółki Intermedia Group, która produkowała relacje sportowe dla Tele 5, Polonii 1 i innych nadawców TV. Jednak z tego co wiem, to ta spółka zwinęła żagle, bo w T5 i P1 nie ma relacji np. z III i IV ligi piłkarskiej, mimo, że powinni je emitować do grudnia 2008.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Jako ciekawostkę powiem, ze wczoraj i dzisiaj na Edusacie po godzinie 21 leciały zawody Ice Racing Sanok ze stycznia tego roku, które były emitowane tez na Polonii 1. Trochę sie zdziwiłem jak to zobaczyłem na Edusacie no ale skoro to leciało już na TMT i Polonii 1 to także może lecieć na Edusacie bo relacje przygotowała jeśli dobrze pamietam firma Intermedia Group. Dziwne tylko, że to leci po tylu miesiacach, no ale to chyba raczej powtorka i juz wczesniej na Edusacie byly emitowane te zawody.
Obrazek Obrazek Obrazek


Ostatnio trochę częściej przyglądam sie tej stacji a wiec stad te moje zainteresowanie tematem. Bo ogólnie Edusat co całkiem ciekawy kanał, tylko szkoda, ze jest tak słabo znany wśród zwykłych widzów a nie tylko studentów. W końcu oprócz wykładów z uczelni lecą tutaj także normalne programy oraz relacje sportowe.
Awatar użytkownika
dragontor
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:39
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dragontor »

Jeśli zwiększyliby bitrate i rozdzielczość, chociaż na podobną do Tele 5, zwróciliby na siebię uwagę.Bo aktualnie ta stacja słynie z najgorszej jakości wśród polskich kanałów satelitarnych - np. spotkałem się raz z takim zdaniem: "Zmień kamerę, bo ten twój film wygląda jak nagrany z Edusatu" :)
tele5.xt.pl - powrót wkrótce...
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3398
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Jestem ciekaw dlaczego strona Edusatu - www.edusat.pl jest pusta. Czyżby trwał tam jakiś remont, albo stacja nie ma pieniędzy na jej stworzenie czy utrzymywanie? Nie wiem czy coś takiego było kiedyś, ale czy Edusat przed kodowaniem był dostępny on-line?
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Strona www.edusat.pl jest pusta już chyba od ponad roku (albo i dłużej nawet może ?).
Obecnie program tv Edusatu, parametry odbioru i informacje o dystrybucji kanału podane są tylko na tej stronie: http://szkola.wsseuczelnia.edu.pl/node/13

A Edusat chyba nigdy nie był kodowany, cały czas można go oglądać na Hot Birdzie i to nawet całodobowo.

Szkoda, że już nie puszczają programu "Prosto z winnicy", który był niezły.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3398
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Kiedyś słyszałem że program Edusat ma być zakodowany - podobno miały tam się odbywać jakieś specjalne szkolenia, czy coś takiego. Mam pytanie kto wie jakiego rodzaju kompresji używają w Edusacie, bo albo źle widzę albo obraz jest jak z T5 a nawet gorszy, wiem że to stacja edukacyjna i HD tam nie trzeba, ale mnie nurtuje to pytanie...
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Odbieram EDUSAT. Jakość obrazu do najlepszych nie należy, sprzęt mają raczej mizerny. To jeszcze jestem w stanie przeboleć, ponieważ stacja trafia - co tu dużo mówić - do wąskiego grona widzów. Ale najbardziej w tej telewizji wkurza mnie to, że (przynajmniej u mnie) w telewizorze 4:3 są dwa małe czarne paski - jeden na górze, drugi na dole, w wyniku czego logo Edusatu jest ucięte i widzę tylko jego połowę.
Kanał owszem ma oprawę graficzną. Nie jest ona rewelacyjna ( kojarzy mi się z projektów z Power Pointa :D ), ale te najważniejsze informacje da się odczytać. Jeśli zwiększyliby bitrate i rozdzielczość byłoby znacznie lepiej.
Spooky
VIP Expert
Posty: 1028
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
x 26
x 90

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Spooky »

Ice pisze:Jeśli zwiększyliby bitrate i rozdzielczość byłoby znacznie lepiej.
I pewnie drożej możliwe ze dlatego tak nadają.
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator
Posty: 281
Rejestracja: 05 lip 2008, 20:00

Edusat (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomala »

Ja najbardziej lubię oglądać wykłady z informatyki. Prowadzi je taki gościu, który potrafi zachęcić do oglądania w ogóle Edusata... Świetna sprawa można się sporo rzeczy dowiedzieć o kanałach programach...

BTW Edusat nadaje "sztucznie" 3 kanały - na 3 koncesjach - Edusat, Edusat bis, i Edusat bis 2, bo gdyby tego nie robili to by stracili dwie koncesje, które chcą wykorzystać w przyszłości...
A trzy Edusat-y mogą już nie długo nadawać osobno, ponieważ szkoła, która to prowadzi podpisała jakąś umowę z jakąś inną uczelnią, co ma uprawnienia do nadawania mgr, i będą razem nadawać więcej programów, wykładów...
CZYNY NIE CUDA... ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Christianus i 5 gości