TVS

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ale po co zmienny format obrazu, skoro proporcje zostają te same co w "znaczku pocztowym". Grunt żeby nie deformować obrazu. Problem mają ludzie z telewizorami 4/3 ale wiecznie im ustępować się nie da.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Niezupełnie tak jest. Jak Puls nadaje naziemnie wersję SD to w pakietach analogowych w kablówkach obraz jest rozciągnięty w pionie, z paskami po bokach. Emisja TVS wygląda tak samo. Obraz jest zdeformowany. Poza tym dlaczego mam oglądać malutki obrazek na dużym ekranie, zamiast całego obrazka?
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

To już podchodzi pod dramatyzowanie. Obraz jest zniekształcony, żeby zapewnić lepszą (niż letterbox) jakość obrazu na odbiornikach panoramicznych, które niejednokrotnie także podłączone są do analogu. Konstrukcja playoutu TVS jest taka a nie inna, emitowany jest jeden sygnał wyjściowy HD, którego rozdzielczość jest obniżana na potrzeby transmisji satelitarnej. Tego nie przeskoczysz...

Przeskoczyć możesz natomiast fakt, że wystarczy mieć odbiornik 16/9 i nawet w analogu "znaczek pocztowy" nie jest straszny. Jest tak samo wyświetlany, jak kanały w telewizji cyfrowej - dopasowany do ekranu. Bo podejrzewam, że posiadasz telewizor 4/3, stąd te niewygody przy oglądaniu TVS. Dla pocieszenia powiem, że przez 8 lat to ja się męczyłem, bo rozciągnięte 'mordki' akurat ładnie wpasowywały się w ekran, gdy się je zwężało w pionie - tak jak Ty napisałaś. :)

TVS to jeszcze stacja niszowa i to żadna sensacja, że nadają na sztywno. U mnie w mieście w analogu (Vectra) w miejscu TVP1 i TVP2 (wiadomo - SD), nadawne są TVP1 HD i TVP2 HD :D Analogu nie widziałem dawno, więc zakładam, że zmiana miała miejsce w momencie wyłączenia kanałów o standardowej rozdzielczości z nadajników naziemnych.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

TVS rozpoczęło emisję "Columbo" od nieemitowanego nigdy w polskiej telewizji pilota z 1968 roku. Niebywałe :). Ciekawe, czy pokażą też drugi pilot, który miał premierę w marcu 1971 (regularna seria ruszyła we wrześniu 1971).
2009-2021
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Dopytywałam o to. Podobno mają być obydwa :)
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Te piloty to jedne z najlepszych odcinków. Znam wszystkie epizody "Columbo" na pamięć, mam na DVD, ale kto nie widział, to polecam :).
2009-2021
Tradycjonalista

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

"Potencjał Regionu", nowy program na TVS, w każdy piątek o 17:40.
Źródło: http://www.tvs.pl/informacje/nowy-progr ... al-regionu
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Pragnę zauważyć, że TVS wyszło z "Columbo" poza sezony 1-5, do których ograniczyło się TVN7. Sezonów 6. i 7. nie było w polskiej telewizji od czasu emisji w RTL7 (a sezon 7. jest jednym z najlepszych). Za kilka dni okaże się, czy TVS wyemituje również odcinki od serii 8., czyli tej kręconej po 11 latach przerwy.
2009-2021
Conan
VIP Expert
Posty: 901
Rejestracja: 30 lip 2008, 8:12
x 6

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Conan »

Od grudnia w TVS o 15:45 i 21:50 emisja serialu "Przystanek Alaska". Z ramówki wypadają "Skrzydła".
Tradycjonalista

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

I dobrze. "Przystanek Alaska" jest dużo ciekawszy niż "Skrzydła".
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
Posty: 1903
Rejestracja: 22 sie 2006, 18:05
Lokalizacja: Kraków
x 68
x 98

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PPM »

A ja wolę "Skrzydła". Szkoda :(
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

TVS rezygnuje z TVN Media. Od nowego roku będzie ich obsługiwać biuro reklamy Telewizji Polskiej
https://mediainside.pl/2016/12/tvs-styc ... -polskiej/
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Trzeba TVS pochwalić za "Columbo". Za jednym zamachem pokazali wszystkie 69 odcinków, począwszy od pierwszego pilota z 1968, aż po ostatni odcinek z 2003. Dotąd żadna polska stacja tego nie dokonała. Wygląda na to, że w przyszłym tygodniu emisja się zapętli i puszczą od nowa.
2009-2021
Tradycjonalista

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Nowość w TVS. Kalejdoskop Regionów! W każdy piątek o 17:20 i we wtorek o 22:20! - http://www.tvs.pl/informacje/nowy-progr ... p-regionow
Parowka09
VIP Expert
Posty: 4476
Rejestracja: 12 lis 2014, 16:06
x 800
x 258

TVS (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Parowka09 »

Od 6 marca o 16:20 od poniedziałku do piątku na antenie TVS emisja serialu "Detektyw Monk". Dodatkowo emisja w poniedziałek, środę oraz w czwartek o 22:20.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości