STARS.TV

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

STARS.TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Jak informuje tvpolsat.info oraz odsyłacz z tej strony do profilu na Facebooku już w poniedziałek startuje nowa stacja muzyczna o nazwie Stars.TV. Jak możemy przeczytać z tvpolsat.info:
tvpolsat.info pisze:
Stacja będzie prezentowała muzykę z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych i od roku 2000. Poza klasycznymi utworami, w ofercie znajdą się również współczesne piosenki. Kanał będzie emitował tylko muzykę (nie będzie pokazywał programów rozrywkowych czy reality-shows).
Kanał dostępny będzie transpordera, którego połowa jest wynajmowana przez Cyfrowy Polsat, jednak nie jest z nim powiązana, dostępna będzie FTA, ale tylko dla dekoderów HD, jednak sam kanał nadawał będzie w SD. Na razie nie wiadomo na jakich platformach, czy kablówkach zobaczymy tą stację. Sam osobiście jestem sceptycznie nastawiony do projektu, ale zobaczymy, może to będzie jakiś hicior. :D

Jest też dostępna na profilu facebookowym stacji ramówka (https://www.facebook.com/starstv.eu)
PONIEDZIAŁEK - CZWARTEK
00:00-06:00 BEST MUSIC
06:00-10:00 BEST MORNING
10:00-18:00 BEST MUSIC
18:00-20:00 BEST OLDIES
20:00-22:00 BEST PARTY
22:00-23:00 BEST BALLADS
23:00-00:00 BEST ROCK

PIĄTEK
00:00-06:00 BEST MUSIC
06:00-10:00 BEST MORNING
10:00-18:00 BEST MUSIC
18:00-00:00 BEST WEEKEND PARTY

SOBOTA
00:00-02:00 BEST WEEKEND PARTY
02:00-18:00 BEST MUSIC
18:00-00:00 BEST WEEKEND PARTY

NIEDZIELA
00:00-02:00 BEST WEEKEND PARTY
02:00-20:00 BEST MUSIC
20:00-22:00 BEST BALLADS
22:00-00:00 BEST ROCK
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

STARS.TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ja jeszcze w drodze uzupełnienia że Stars.tv zajmie miejsce przekazu ''test3'' na wspomnianej wyżej częstotliwość a bitrate w Stars.tv będzie oscylował w okolicy 2 Mbps :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

STARS.TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Za stację odpowiada m.in. Mariusz Wójcicki, który od samego początku był dyrektorem programowym Next Music, a z którą to stacją rozstał się pod koniec lipca br.
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2384
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
x 1
x 2
Kontakt:

STARS.TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

Po pierwsze, po co kolejny kanał muzyczny? Po drugie, pasmo muzyki rockowej o 22 :/
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________
Bywam tu rzadko, ale mam oko na srebrny ekran ;)
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

STARS.TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Jeżeli stacja ma być taka jak Next Music za czasów Mariusza Wójcickiego, to życzę im, by udało im się dobić do czołówki kanałów muzycznych w Polsce, chociaż na razie jest to bardzo trudne do zrealizowania, albo i nierealne.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

STARS.TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ciekawe jak długo będą mieli możliwość finansowania. Wiem, że będą krok do przodu w porównaniu do Next Music, bo od razu wystartują z przekazem satelitarnym, czego przez wiele miesięcy nie mogli osiągnąć w Astro. Jednakże mamy napchany rynek kanałów muzycznych i przede wszystkim trzeba szybko podpisać umowy z operatorami kablowymi i satelitarnymi, bo w przeciwnym wypadku kto będzie ich oglądać?
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert
Posty: 1234
Rejestracja: 21 wrz 2007, 22:38
Lokalizacja: 076
x 21
x 33

STARS.TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Peter Parker »

kisiel205 pisze:Ja jeszcze w drodze uzupełnienia że Stars.tv zajmie miejsce przekazu ''test3'' na wspomnianej wyżej częstotliwość a jakość obrazu w Stars.tv będzie oscylowała w okolicy 2 Mbps :)
2 Mbps to bitrate (przepływność bitów), a nie jakość. Jakości nie da się zmierzyć.
ARTUR B.

STARS.TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ARTUR B. »

Pomysł udany jeżeli chodzi o różnorodność muzyczną, ale czy kolejny kanał o tej tematyce ma rację bytu? Muszą jak najszybciej wejść do największych operatorów oraz włożyć trochę kasy na reklamę w mediach.
pavl6
Junior
Posty: 1109
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:32
x 1

STARS.TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pavl6 »

To niech inne stacje zlikwidują ;). Mariusz Wójcicki już udowodnił, tworząc Next Music, że stacja pod jego rządami będzie najlepszą, jaką moglibyśmy oczekiwać pod względem muzycznym i kontaktów z widzami. Mam nadzieję, że z innymi sprawami też się uporają. Start stacji jest imponujący - jak sami twierdzą od zera do startu minęło 53 dni :).
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

STARS.TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Wydaje mi się, że 8-godzinne pasmo BEST MUSIC jest trochę za długie. Przydałaby się trochę większa różnorodność bloków za dnia. Co do Next Music, ta telewizja nigdy mi nie podchodziła właśnie za zbyt szerokie mieszanie gatunków. Ale bardzo cieszę się ze startu STARS.TV, bo jest nadzieja na poprawę.

Mam tylko nadzieję, że stacja nie umieści na ekranie żadnych gier sms-wych typu wróżby podczas teledysków. TV Disco była moją ulubioną stacją początkowo. Przez dwa pierwsze dni myślałem, że mam do czynienia z następcą MTV lat 90 lub MTV Classic. Niestety zaraz wrzucono jakieś taroty, szajsometry i skończył się cały mój optymizm. Zwłaszcza, że na siostrzanym, "ambitniejszym" Rebel TV, emitowanym od półtora roku, nie było takich śmieci. 4fun Media pokazała, że szanuje fanów każdej muzyki po równo. Mam nadzieję, że tutaj to się nie powtórzy.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert
Posty: 1234
Rejestracja: 21 wrz 2007, 22:38
Lokalizacja: 076
x 21
x 33

STARS.TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Peter Parker »

W STARS.TV nie będzie gier sms na ekranie ani żadnych tego typu śmieci. Taką politykę prowadzi Mariusz Wójcicki, wątpię żeby teraz zmienił zdanie. A co do bloków - mi się wydaje, że jest ok. W trakcie tego pasma będzie naprawdę różnorodna muzyka - pop, disco, rock, lata 70, 80, 90 i 00, Abba, Depeche Mode, U2, Bon Jovi, Britney Spears i tak dalej...
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

STARS.TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Dla mnie za dużo tej różnorodności w jednym paśmie. Właśnie z tego powodu najbardziej mnie frustrawało pasmo "vh1 hits", które zajmowało znaczną częśc ramówki na vh1 polska i na dobrą sprawę, można było do niego wrzucić cokolwiek. O ile początkowo emitowano jeszcze starsze teledyski, to w końcówce istnienia pierwszej wersji kanału zdecydowano się na same klipy z ostatnich lat. Poza tym, bez względu na okres, mnie nie uśmiechało oglądać Bon Jovi, a zaraz potem Dodę.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Al_Bundy
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 10 sty 2007, 12:36

STARS.TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Al_Bundy »

Właśnie na taki kanał czekałem, wreszcie ktoś pomyślał o fanach starej muzyki. :) Kanałów muzycznych może i jest dużo ale co z tego skoro na większości z nich leci praktycznie sama współczesna sieczka...
Taki kanał jak Stars.tv to dla mnie strzał w dziesiątkę.
Obrazek
Creedence Clearwater Revival
pavl6
Junior
Posty: 1109
Rejestracja: 06 cze 2009, 20:32
x 1

STARS.TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pavl6 »

To prawda. Stars.tv to coś na co czekało wiele osób. Myślę, że o ile nie będzie problemów z dystrybucją, to kanał może liczyć na dobrą oglądalność.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

STARS.TV (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Tak samo dobrą oglądalność, jak TV Disco na początku? :D

Z jednej strony jest luka w ofercie kanałów prezentujących "klasyczne hity" muzyki sprzed kilkunastu - kilkudziesięciu lat, z drugiej - skoro jest taka nisza, to może po prostu nieopłacalna do zapełnienia? Jakimś dziwnym trafem jedynym projektem telewizji muzycznych w ostatnich kilku latach, który odniósł sukces, jest Eska TV wraz z Polo TV. Należące do jednego, potężnego nadawcy (ZPR S.A.), z niemalże pełnym wsparciem dystrybutorów (poza Cyfrowym Polsatem w przypadku Polo TV, no ale tam sporo dekoderów potrafi wyszukiwać kanały spoza głównej listy) i z zasięgiem DVB-T. W porównaniu do Stars.TV, o której nie wiemy... w sumie nic (poza osobą Mariusza Wójcickiego, którego poznaliśmy już na innym forum - baaardzo rozgadany facet ;) ), wizja nowej stacji "greatest hits" prezentuje się biednie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości