Telewizja WP (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Telewizja WP (HD)

Postautor: Trzeciak » 09 wrz 2017, 12:16

wiatriwoda pisze:Spada z anteny też „#dzieńdobryWP”,

Do ramówki stacji trafią za to cykle „Moja strona. Bitwa Redaktorów” z Jackiem Żakowskim i Pawłem Lisickim, „Kto nami rządzi” Łukasza Mężyka oraz „Odrobina więcej Polski” Witolda Odrobiny.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/te ... programami

Wirtualne Media zaktualizowały już tą informacje. Te nowe programy trafią - ale tylko do emisji w internecie.

A więc mamy prawdziwą degradację Telewizji WP, dokładnie tak, jak 8 lat temu TV Puls.
Pozdrawiam, Trzeciak
Lex

Telewizja WP (HD)

Postautor: Lex » 09 wrz 2017, 12:26

4 nowe kanały o tematyce ogólnej w NTC to zdecydowanie za dużo. Widać, że monopol dalej pozostaje w rękach Polsatu, TVN-u i TVP.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Telewizja WP (HD)

Postautor: Trzeciak » 09 wrz 2017, 12:30

I - co pokazuje przykład rynków zagranicznych - chyba tak już zostanie. Jeśli ktoś coś jeszcze ugra, to raczej będzie to m. in. Nowa TV, ale pierwsza liga telewizyjna dla tego kanału to bardzo odległa, by nie powiedzieć zbyt odległa perspektywa.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telewizja WP (HD)

Postautor: Poland » 09 wrz 2017, 12:54

Czy ja wiem? W tym momencie dzięki pozycjom własnym Nowa TV wydaje się bardzo atrakcyjnym kanałem - jedyne co im przeszkadza to tylko zasięg który mógłby być lepszy.
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Conan
VIP Expert

Telewizja WP (HD)

Postautor: Conan » 09 wrz 2017, 13:58

Nie oszukujmy się - Nowa TV też nic nie ugra. To tylko kwestia czasu, kiedy ZPR zdecyduje się na cięcia. Żaden poważny nadawca w obecnej sytuacji na rynku (a już zwłaszcza na tym multipleksie) nie będzie się bawił w programy informacyjne.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Telewizja WP (HD)

Postautor: Karol » 10 wrz 2017, 1:17

Nowa TV dalej może czekać na sprzyjające podejście KRRiT i spróbować wymienić koncesję z Fokus TV lub Eska TV - to wcale nie jest takie nierealne. Wszystko zależy od tego, jak długo Rada będzie upierać się przy utrzymaniu obecnej formuły kanałów z MUX1.

Nowa TV to w tej chwili najdroższy kanał że wszystkich należących do ZPR, więc trzeba będzie mu zapewnić jak najszerszy zasięg.
Lex

Telewizja WP (HD)

Postautor: Lex » 10 wrz 2017, 8:30

Szansa na zwiększenie zasięgu była po wyłączeniu 8TV. Na to miejsce mogła wejść Nowa TV, a Eska TV trafić do MUX-8
Frontowiec
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telewizja WP (HD)

Postautor: Frontowiec » 10 wrz 2017, 11:04

Szansa była, ale ZPR jej nie wykorzystał np. że Nowa TV trafi na MUX-1, a Fokus TV na MUX-8. Eski TV i Polo TV już nie ruszą, bo to są bardzo popularne stacje muzyczne w DVB-T, które przynoszą zyski ZPR-owi.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telewizja WP (HD)

Postautor: SNOL » 10 wrz 2017, 14:28

Wszystko jasne! Zwijają się z polskiego rynku, by wejść na... amerykański! ;)
Załączniki
IMG_5624.JPG
WPTV w CNN
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Telewizja WP (HD)

Postautor: Karol » 12 wrz 2017, 8:31

http://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/br ... ami-opinie

Jak widać, rozmówcy portalu mają zbliżone opinie do naszych. Okazuje się, że zwyczajnie nie ma sensu inwestować w kosztowne treści informacyjne, utrzymywać dziesiątki osób w redakcji czy ekipę techniczną, skoro porównywalne udziały w rynku (lub nawet większe) gwarantują tanie programy kabaretowe czy filmy fabularne.

Swoją drogą, każdy ze startujących nadawców prognozuje sobie (choć nie wiem na jakiej podstawie) bardzo optymistyczne udziały w rynku oraz wyniki finansowe po x czasu nadawania programu. Chyba rzadko kiedy udaje się osiągnąć założone plany.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert

Telewizja WP (HD)

Postautor: AtoMan » 12 wrz 2017, 10:35

Zawsze można, jak Puls 2 swego czasu, w pierwszym tygodniu nadawania codziennie informować o rekordzie oglądalności :P

WP niestety kojarzę tylko z Orłosia i kabaretów, a to chyba nie jest coś, z czego stacja może być dumna - bo bez Orłosia ktoś przełączy na Nową i nie zobaczy różnicy. Brakuje tam jakichś silniejszych pozycji.
Dopóki nie podłączyli mi neostrady nie wiedziałem, że ktokolwiek popiera PiS - Józef Piłsudski na swoim blogu
morus1000
Junior

Telewizja WP (HD)

Postautor: morus1000 » 22 wrz 2017, 16:45

Skoro wycofują program informacyjny to ciekawe jak będą spełniać to co mają w koncesji. Bo nie jako WP i NOWA.TV mają wpisane w koncesje programy informacyjne.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert

Telewizja WP (HD)

Postautor: AtoMan » 22 wrz 2017, 20:04

WP może przecież korzystając z materiałów swojej strony-matki sklejać kilkuminutowe skróty wydarzeń dnia ;)
Dopóki nie podłączyli mi neostrady nie wiedziałem, że ktokolwiek popiera PiS - Józef Piłsudski na swoim blogu
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Telewizja WP (HD)

Postautor: Trzeciak » 28 wrz 2017, 19:06

Jagna Wiszniewska nowym dyrektorem operacyjnym WP TV, a Kinga Molska dyrektorem do spraw autopromocji. Ze stacji odchodzi Daniel Czarnecki: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ja ... -czarnecki
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Kontaktowanie:

Telewizja WP (HD)

Postautor: Kacper » 28 wrz 2017, 20:24

Dzisiaj jeszcze było ostatnie wydanie "#dziejesię" z Michałem Siegiedą, a jutro z Maciejem Orłosiem (i całym serwisem w ogóle - aż dziw, że się przyznali). Jak się okazuje, wylatuje też... "Pudelek Show". A najlepsze jest to - obok informacji o zatrudnieniu dyrektora operacyjnego Telewizji WP - że spółka WP1 zostanie połączona ze spółką-matką - tak, jakby mieli sławetny 1% udziałów w rynku lub wyżej. Tylko po co sobie to teraz komplikują, skoro ten "dyrektor operacyjny" będzie miał mniej do powiedzenia niż komputer z playlistą (nawet EPG a to, co leci na ekranie to dwie różne rzeczy) oraz będą musieli niedługo znowu spółkę wydzielić i sprzedać? :lol:

W dodatku informacje odnośnie samej GWP też nie są zbyt optymistyczne: Szef rady nadzorczej sprzedał akcje firmy, a kupili je... menedżerowie. Widać, że na Jutrzenki "#dziejesię" coś niedobrego.

Generalnie odkąd o2 kupiło WP to nowa grupa (powstała z połączenia obu podmiotów) od początku ma dziwny styl zarządzania. Pierw mieli np. kilka serwisów biznesowych (pozostałości po obu grupach), to zamiast zamknąć "nadwyżkę", uruchomili kolejny - BizToka. Kupili Money.pl - tamten padł. Teraz wydzielają Money.pl, a wiadomości biznesowe lądują znowu na serwerach WP (jak przed fuzją). Z kolei z produktów, które mogli połączyć w pakiet usług (od strony WP: Dysk, OpenID, Kalendarz oraz zaprzyjaźniony NetSprint; a od o2 - Tlen, Dodatki, Randki, Wrzuta, Mixer, Pinger i parę pomniejszych oraz wersje na Węgry) oraz rozreklamować je jako polską (również świetną, a nawet lepszą) alternatywę dla usług wielkich korporacji, chwaląc się np. brakiem inwigilacji. Niestety, Dysk został zarżnięty miesiąc (może więcej) po starcie, z Mixera zrobili wykastrowaną miksturę Tindera i dawnej wersji samych siebie, a reszta została zlikwidowana (np. Wrzuta) lub ukryta przed użytkownikami (cała reszta). Jedynie Kalendarz jeszcze działa jako-tako, a Pinger się rozwija, ale jednak można było więcej ugrać. Ale za to np. zwinięty 5 lat temu Fejsik.pl dalej sobie dryfuje po sieci (choć to ten serwis bardziej zasłużył sobie na wyłączenie).

Odnośnie profilu ogólnego kanałów z MUX8: moim zdaniem to, że to są kanały ogólne (nie tematyczne, bo tematycznych w pay-tv jest aż nadto, poza tym większość tematyk już pożera Internet - poza tym Puls nie ma zbytnio niezależnego konkurenta, ale Dworak przedobrzył) to uratowało ten multipleks. Gdyby te kanały wylądowały na MUX5 (lub większość anten nadawczych MUX8 była poziomo), to by pewnie miały dawno temu już 1% udziałów w rynku. Poza tym, podczas konsultacji jedyne, co nadawcy zaproponowali, to profil lifestylowy (Agora i TVS - ta druga podobno miała zostać kupiona przez pierwszą - oraz ZPR), wspieranie polskiej produkcji (PIKE, Fratria i WP) i - w razie luk - kanały ogólne (Agora i ZPR). Jedynie Puls chciał kanały w HD (przynajmniej byłyby wolne miejsca w MUXach lokalnych), TVN chciał zaklepać miejsce Mangiem, Discovery chciało DMAX, a ZPR - TeleKino. Mango odpadło z automatu, także zostały specjalizacje: filmowa i lifestylowa, ale że tamci też chcieli kanał ogólny, to rozszerzyli. Zostały za to dwa sloty wolne, więc dobrali PIKE i WP, no i tak wyszło - szkoda, że te mniejsze podmioty (wręcz debiutanci, czyli PIKE z WP i Fratrią) nie połączyły sił (Winnicki też chciał dołączyć), bo wtedy taki kanał mógłby zakopać Nową i Metro. Tylko problem byłby z czwartym slotem, ale Discovery zawsze chętne.

Co do następcy "#infoteki": zakładam, że będzie to pewnie "newshour" emitowany w niedzielę o 7 rano, a potem dołączy zbliżony "serwis" sportowy i jakieś zbitki wywiadów, które wypełnią poranek.

Jeszcze na koniec:
Do ramówki stacji trafią za to cykle „Moja strona. Bitwa Redaktorów” z Jackiem Żakowskim i Pawłem Lisickim, „Kto nami rządzi” Łukasza Mężyka oraz „Odrobina więcej Polski” Witolda Odrobiny.
Czyli teraz idą sobie w stronę Onetu, który ma dział produkcji wideo, ale już nie nazywa jej "telewizją internetową". Fajnie.
Obrazek
500 postów! | Polsat | Puls | MUX8 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | Jard
Suber - #nowywymiarintenetu

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”