Telewizja WP (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Frontowiec
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telewizja WP (HD)

Postautor: Frontowiec » 27 gru 2017, 21:31

Orłoś raczej nie powróci do ''Teleexpressu'' - zwłaszcza po tym, jak zaczął krytykować swoje byłe miejsce pracy w mediach społecznościowych. Ja myślę, że Orłoś został w Telewizji WP raczej z powodu kontraktu ze stacją, gdzie na pocieszenie po likwidacji serwisów informacyjnych otrzymał prowadzenie kabaretów + własny talk-show.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2017, 21:39 przez Frontowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

Telewizja WP (HD)

Postautor: pulkownik » 27 gru 2017, 21:35

To nie jest pocieszenie. To kontrakt. No i resztki reputacji stacji.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Telewizja WP (HD)

Postautor: Karol » 27 gru 2017, 21:35

Problem w tym, że Orłoś być może nie jest taką gwiazdą, za jaką się go uważa. Podkupiła go WP, która po kilku miesiącach nie wiedziała, co z nim zrobić. Tak naprawdę wmanewrowali się w kontrakt, który po prostu musi wygasnąć. Gdyby nadawcy się o niego bili, już dawno zawitałby do Polsatu, bo z racji jego przaśności, bardziej pasuje on do tej anteny, aniżeli do TVN :) Skończy się tak, że wygaśnie mu umowa z WP, a za jakiś czas dostanie jakiś podrzędny program w stacji tematycznej, ewentualnie - jak wszystkie wygasłe gwiazdy - założy agencję PR lub zajmie się jakimiś szkoleniami dziennikarzy :)
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Telewizja WP (HD)

Postautor: Direct » 27 gru 2017, 21:42

pulkownik pisze:To nie jest pocieszenie. To kontrakt. [...]
I to pewnie na minimum dwa lata, być może dłużej, także do końca 2018 r. poprowadzi pewnie jeszcze nie jeden dziwny program w WP.

Karol pisze:Problem w tym, że Orłoś być może nie jest taką gwiazdą, za jaką się go uważa.
W TeX-ie był gwiazdą nr 1 i tu raczej nikt nie zaprzeczy. Sprawdzał się tam lepiej, niż doskonale. Niestety w WP po pewnym czasie zabrano mu prompter i wyszło szydło z worka - pan Maciej samodzielnie nie ma za wiele ciekawego do powiedzenia. Z całym szacunkiem oczywiście, niemniej każdy wie, o co chodzi.
Frontowiec
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telewizja WP (HD)

Postautor: Frontowiec » 27 gru 2017, 22:04

Ja najchętniej bym Orłosia widział w ''Expressie'' TTV czy w ''Teleserwisie'' TVN24 - programach, które są zbytnio podobne do ''Teleexpressu''.

Kontraktu z WP to raczej Orłoś nie rozwiąże, i będzie musiał z tym kontraktem żyć w stacji telewizyjnej bez newsów do samego końca jego trwania.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert

Telewizja WP (HD)

Postautor: AtoMan » 27 gru 2017, 22:51

Karol pisze:Męcząca jest bezczynność KRRiT. Kanał nadaje niemalże same powtórki, niektóre od początku istnienia. Gdzie ta cała różnorodność? Gdzie przeciwwaga dla konkurencji? Tylko czekać na news, że Polsat lub TVN przejmują WP :)

No, nie do końca - ostatnio kupili pakiet filmów familijnych, gdzie część miała premierę w telewizji otwartej, lub nawet telewizji ogólnie (niektóre trafiały od razu do VOD). Jeśli trochę to pocisną, to może się okazać, że wyrośnie z nich drugi Puls po tym, jak sam Puls się rozmienił na drobne.
Dopóki nie podłączyli mi neostrady nie wiedziałem, że ktokolwiek popiera PiS - Józef Piłsudski na swoim blogu
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert

Telewizja WP (HD)

Postautor: Kamilo » 28 gru 2017, 0:44

Filmy to jedno, a na początku stycznia ruszają już nagrania kolejnej transzy „Mistrzów Kabaretu”, później dorzucą „Ucho prezesa” i pewnie pójdzie z górki. W międzyczasie nadzieja, że uda się doszlifować „SNL Polska”, więc kto wie... Potencjał jeszcze jest.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

Telewizja WP (HD)

Postautor: Dominik » 28 gru 2017, 10:36

Ja tam myślę, że gdyby dzisiaj znalazł się ktoś, kto chciałby kupić większościowe udziały w WP to chętnie by się tej stacji pozbyli, bo zdali sobie sprawę, że nie są zbyt dobrzy w robienie telewizji. A jeśli nie pojawi się chętny, to trzeba będzie jakoś to ciągnąć, ograniczając liczbę premier niemal do zera i wpuszczając jak najwięcej kabaretów i filmów telewizyjnych.

Pytanie, jak w nadchodzącym roku rozwinie się sprawa 8 MUXu. Obecnie wszyscy nadawcy ledwo przędą, ale czekają na lepsze czasy. Jeśli zasięg i rozpoznawalność nie zmieni się znacząco, to trzeba będzie zacisnąć pasa jeszcze bardziej bo skończą się rezerwy. W obecnej sytuacji utrzymanie kanału na 8 MUXie może być opłacalne jedynie dla telewizji, która ma inne kanały, więc kwestie nadawania sygnału nie są zbyt drogie, a ramówkę można oprzeć w stu procentach o kontent kupiony na inne anteny.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Telewizja WP (HD)

Postautor: Direct » 28 gru 2017, 18:22

Puls 3 pewnie już jest w planach ;).
Awatar użytkownika
Pawel
Activist

Telewizja WP (HD)

Postautor: Pawel » 29 gru 2017, 8:54

W sumie to taki Puls 3 byłby lepszy niż to całe WP.
Jantar
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telewizja WP (HD)

Postautor: Jantar » 16 sty 2018, 20:32

Od ok. tygodnia lecą jingle reklamowe i spoty promocyjne z "Ucha prezesa".
Załączniki
ucho1.jpg
ucho2.jpg
ucho3.jpg
ucho4.jpg
Awatar użytkownika
Giovanni
Użytkownik

Telewizja WP (HD)

Postautor: Giovanni » 17 sty 2018, 8:23

Oglądam Ucho Prezesa na YT jest świetne.
A co do Pulsu 3 to raczej będzie Junior TV ( Gdyż był kanał w planach)
Przepraszam za swoje wczesniejsze zachowanie zrozumiałem swój błąd.
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert

Telewizja WP (HD)

Postautor: MaciejOlek » 17 sty 2018, 14:47

Jaki Puls 3? W ogóle nie słyszałem, by ten kanał miał powstać.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Telewizja WP (HD)

Postautor: Karol » 17 sty 2018, 15:03

Chodzi o gotowość prezesa Dąbskiego do przejmowania innych konkurencyjnych kanałów telewizyjnych. Sam mówił o TTV, ale Telewizja WP też może przecież iść pod młotek :-) Nie wiem tylko czy stać go na Orłosia :lol:
Jantar
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telewizja WP (HD)

Postautor: Jantar » 17 sty 2018, 15:06

Pewnie w związku ze zmianą właściciela kontrakt Orłosia mógłby zostać unieważniony, a przynajmniej mogłyby zostać zmienione warunki. Poza tym o ile pamiętam to Dąbski mówił coś kiedyś o ewentualnym Pulsie3 na mux8, jednak w momencie ogłoszenia konkursu ostatecznie się nie zdecydował na wystartowanie.

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”