2x2

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
mediaf
Obserwator
Posty: 473
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:29
x 1
Kontakt:

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mediaf »

1 września w sieciach kablowych pojawi się nowy kanał 2x2 - dla starszych dzieci i młodzieży. W ofercie m.in. anime, kreskówki i programy o grach.

http://www.omediach.info/2016/08/2x2-no ... -wrzesnia/.
morus1000
Poster
Posty: 2087
Rejestracja: 05 cze 2006, 16:44
x 86
x 134

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: morus1000 »

Wreszcie jakiś kanał bajkowy z premierowym anime w Polsce. Mam nadzieje że na satelite też trafią za jakiś czas. Ciekawe co na to Top Kids bo caluja w to samo co oni tylko z dodatkiem programów o grach z anime?
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Top Kids to jednak troszkę inny target, bo celują wyłącznie w "klasykę".
dość
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

O matko! Myślałam że to będzie polska wersja rosyjskiego kanału z kreskówkami dla dorosłych typu "Family Guy", ale jednak zobaczyłam promo tego kanału i Jezu! Dawno już nie mieliśmy kanału z anime! Ja się cieszę. :D
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Z tym anime to troszkę się spóźnili o 10 lat ;)

Jeśli ktoś chce koniecznie dzisiaj oglądać legalnie anime (jak ja), to raczej zapłaci około 28 złotych za miesiąc w angielskim serwisie Crunchyroll, mając do wyboru ok. 30 anime z odcinkami godzinę po emisji w japońskiej TV (+ 300 serii w archiwum, kilkadziesiąt japońsko-koreańskich seriali aktorskich i mang + jakieś bzdety jak koncerty Hatsune Miku). Ewentualnie przejrzy sobie w większości darmowe, ale bardzo biedne Daisuki.net

Inna sprawa, że dodali tytuły sprzed ery 1080p. Mimo wszystko doceniam i jeśli np. dadzą internetowy abonament za ok. 5-10 złotych to skuszę się. Jeśli na satelicie i w kablówce to sorry, nie jestem fanem tradycyjnych mediów, a co dopiero w tradycyjnej dystrybucji.

Co do oferty: Służąca przewodnicząca nie widziałem, K-on widziałem i nie lubię (wolałbym nowsze Love Live - nie ma siedzenia i opierdalania ciasteczek z herbatką). Fajne za to, że obydwie produkcje wychodzą w Polsce za pośrednictwem mang - zawsze to jakaś wzajemna reklama (patrząc na ostatnią sprzedaż mang w Polsce, raczej dla stacji TV).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Z fanpage'a i zapowiedzi wynika, że to może być niezły kanał o dobrej jakości obrazu i dźwięku. Dodatkowo zapowiadają, że w większości przypadków będzie opcja oglądania bajek w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami. Jak na razie prezentuje się to całkiem nieźle. Wiele zależy jednak od dystrybucji i ewentualnej promocji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaccob
Obserwator
Posty: 619
Rejestracja: 27 cze 2016, 22:25

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaccob »

atomówka96 pisze:O matko! Myślałam że to będzie polska wersja rosyjskiego kanału z kreskówkami dla dorosłych typu "Family Guy", ale jednak zobaczyłam promo tego kanału i Jezu! Dawno już nie mieliśmy kanału z anime! Ja się cieszę. :D
Ja myślałem to samo! ;) Ale promos też widziałem i naprawdę świetny kanał z anime... SUPER! Od czasów zamknięcia Hypera+, brakuje u nas takiego kanału z grami i anime. Kanałowi 2x2 życzę jak najbardziej udanych widzów i sukcesów.
A właśnie - jest w artykule napisane "kanał będzie dostępny w sieciach kablowych". Czy oni też trafiają na satelitę czy na razie startują tylko w kablu? Bo ja nie wiem.
Oglądam: TVP3, TVN, Cartoon Network, Nickelodeon
Słucham: PR1, Radio Zet, RMF, TOK FM, RDC, VOX FM
Pawel

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Skoro napisali o sieciach kablowych to naturalne że na tę chwilę można się ich spodziewać tylko tam.
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Dzisiaj start kanału o 16:00. Jak poinformowali na oficjalnym facebooku pierwszym emitowanym serialem będzie "Służąca przewodnicząca".
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

I nikt tego nie ogląda, bo nie dotarłem do żadnych informacji, by kanał pojawił się w którejkolwiek z sieci kablowych. Żenujące. Powinni najpierw powalczyć o dystrybucję, podpisać umowy, a potem informować o tym kiedy startują :D

Na Facebooku tworzą wydarzenia zapraszając dzieciarnię do przekonywania operatorów, by Ci dołączali 2x2 do oferty.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Start 2x2 w międzyrzeckiej telewizji kablowej ROMWER: Słodki sen AtoMana pomału się spełnia ;)

Widać, że sami twórcy telewizji są bardzo podnieceni tym faktem. I jak mówiłem doceniłbym ten entuzjazm, ale nie będę kupować pakietu jakiekolwiek telewizji kablowej dla jednego programu.

Podobno będą też nadawać teledyski japońskie i koreańskie. Raczej współczesne, co w moim przypadku jest kulą w płot, bo preferują muzykę japońską lat 70-90 (anime także, ale to inna historia ;)).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Zwłaszcza, że ROMWER jest mało znaną siecią telewizji kablowej (w dodatku we wsi).

Jestem jedynie ciekawa całego programu na tydzień, bo jak na razie z filmiku wiemy o emisji kilku kreskówek i anime.
Pawel

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Jeden plus - widać z tego nagrania, że nie nadają na polskiej koncesji i nie muszą emitować tych badziewnych znaczków wiekowych.
adi90a
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 02 kwie 2012, 23:12
x 2

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adi90a »

Prawy dolny róg w trakcie openingu anime - od 12 lat (oznaczenie dość małe i transparentne).
Pawel

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Faktycznie coś tam jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości