2x2

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
kacper130700
Poster
Posty: 1794
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:15
Lokalizacja: Słupsk
x 8
x 46

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper130700 »

Co nowego jeszcze w lipcu na 2x2 TV:
*nowe odcinki serialu "Eena Meena Deeka" od 23 lipca w każde niedziele o 19:00,
*nowe pasmo programowe "Wakacyjne Maratony" od 3 lipca do 4 sierpnia od godz. 6:00 takich seriali jak "Eena Meena Deeka", "Służąca przewodnicząca", "Miłość, gimbaza i kosmiczna faza", "Pitaszki" oraz "Próbówczaki",
*nowe pasmo programowe "Widzowie Wybierają!" - 29 i 30 lipca od 8:00 do 1:00.

http://satinfo24.pl/lipcowe-nowosci-telewizji-2x2/
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Tomek pisze:Mają czym się chwalić... to samo 2x2, które obiecywało jedynie dubbing na swojej antenie, a w tym wypadku mamy do czynienia z pseudodubbingiem.
Szczerze to nie kojarzę żadnych obietnic, to fani sobie sami dośpiewali na podstawie wydań AE :P Faktem jest, że dubbing jest na tyle drogi, że póki nie ma np. stałego dochodu z reklam, to będzie niespecjalnie opłacalny. Na razie dubbing do Flip Flappers i być może jeszcze jednej nowości w najbliższym czasie wyczerpie temat.
Tomek pisze:W ogóle to uważam pomysł dwuosobowego lektora za poroniony pomysł. Podsumujmy to tak. Jak dla mnie:
- celem lektora jest jedynie tłumaczenie kwestii (stąd obecność fonii)
- celem dubbingu jest odgrywanie postaci (stąd brak oryginalnej fonii)

Robienie czegoś pomiędzy jak dla mnie niweczy zamysł obydwu form, bo sugeruje, że lektor jest czymś więcej niż tylko tłumaczem (nagle staje się ważna relacja płeć lektora = płeć postaci), ale nadal bynajmniej nie aktorem, bo słychać przecież oryginalną ścieżkę dźwiękową, z którym głos czytającego nachodzi się. I nawet to widać po powyższym fragmencie - sam lektor chyba nie wie, czy ma grać tutaj postać, udzielać się twórczo, czy tylko ma tłumaczyć kwestie. Stąd brzmi to tak na odwal.
Dopisywanie jakiejś ideologii do lektora nie ma wielkiego sensu :P Lektor to z założenia prosta forma zastępująca napisy temu, komu się nie chce czytać, a tańsza niż dubbing. W takiej formie jak u nas lektor nie występuje praktycznie nigdzie, bo albo jest to bardziej emocjonalny narrator (trochę jak np. Jacek Brzostyński), albo właśnie kilkugłosowy "naddubbing" (w zasadzie w Rosji, ojczyźnie lektora, występuje już niemalże tylko w tej formie). Fakt, że z tej akurat formy rzadko się u nas korzysta, ale wykonana poprawnie IMO bije jednostajne czytanie na głowę - lepiej przekazuje emocje niż ciąg tekstu.

Chociaż to rzecz gustu. Przypominam przy okazji, że 2x2 emituje też oryginalną ścieżkę i napisy ;)
dość
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1601
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 474
x 114

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

A jakby ktoś nie zauważył oto ramówka stacji:
http://programtv.naziemna.info/program/ ... 2017-07-06

Dziwne, że "Wszechświat Blastera" tak szybko wyleciał z ramówki, a i pokazują też nieco starsze bajki jak "Królik Bugs" czy "Popeye". Ale myślałam, że ramówka będzie mieć więcej tytułów kreskówek i anime, zamiast tego mamy głównie 4 kreskówki i 3 anime oraz K-pop i program o grach emitowany o 2 nad ranem.
Programowny
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 23 sty 2011, 12:00
x 15

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Programowny »

atomówka96 pisze:A jakby ktoś nie zauważył oto ramówka stacji:Dziwne, że "Wszechświat Blastera" tak szybko wyleciał z ramówki
A właśnie, że jeszcze nie. Obecnie (a przynajmniej do 23 lipca, bo 30 jest maraton "Widzowie wybierają") jest emitowany po dwa odcinki w każdą niedzielę o 11:00:
http://programtv.naziemna.info/program/ ... 2017-07-09

Chociaż, trochę szkoda, że serial w 2x2 nie jest emitowany z tym samym dubbingiem co w Canal+ i Minimax, a sytuację pogarsza fakt, który gdzieś wyczytałem, że ten dubbing oficjalnie i legalnie już nie istnieje (prawdopodobnie razem z inną masą zaginionych dubbingów C+, które nie trafiły do oryginalnych dystrybutorów). :(
Mój blog o starej telewizji i nie tylko: http://wszystkoostarejtvinietylko.blogspot.com/
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1601
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 474
x 114

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

To fakt, nie zauważyłam tego wcześniej. :P

Zapomniałam, że jest ten maraton na wzór "ty wybierasz i głosujesz" mimo, że ich strona internetowa jeszcze nie jest zrobiona. Widać, że dbają o widza w jak największym jak dla nich stopniu.
Awatar użytkownika
kacper130700
Poster
Posty: 1794
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:15
Lokalizacja: Słupsk
x 8
x 46

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper130700 »

2x2 TV pojawi się na wrocławskim konwencie "NiuCon 8", który odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia.

Zapowiedź nowych odcinków "Eena Meena Deeka":
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rus9PBk ... e=youtu.be[/youtube]
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Tymczasem w ramówce 2x2 na sierpień pojawiło się tajemnicze anime - Opowieści z pomarańczowej ulicy
http://programtv.naziemna.info/program/ ... 2017-08-05

Jakieś pomysły? Ja mam dwa typy, aczkolwiek na bardzo słabych przesłankach - zresztą nawet, gdyby były mocne to nie spodziewam, aby ten drugi tytuł kiedykolwiek trafi do Polski ;). Podchodząc od strony angielskiej - słowo Orange to dość specyficzne słowo. Osobiście znam tylko dwa tytuły anime z tym wyrazem:

Orange - nie oglądałem, ale podobno dobre i z 2016 roku.
https://myanimelist.net/anime/32729/Orange
Orange anime.jpg
Oraz brzmiące bardzo podobnie do polskiego tytułu - Kimagure Orange Road z 1987 roku. Co więcej "Orange Road" to ulica, na której znajduje się kawiarnia, w której pracują główni bohaterowie (chociaż nie zawsze akcja ma tam miejsce).
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kimagure_Orange_Road
Kimagure Orange Road.jpg
Tytuł do którego mam ogromny sentyment, choć oglądałem go jedynie 7 lat temu (powiedzmy, że to jedna z najbardziej naturalnie osaczonych anime w latach 80 - epoce muzyki i filmu, którą ubóstwiam nie tylko w formie japońskiej animacji i przemysłu fonograficznego ;)). Na tyle, że kupiłem sobie płytę ze wszystkimi openingami, endingami, insert songami, character songami związanymi z tym anime w latach 80.

[koniec off-topicu]
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
kacper130700
Poster
Posty: 1794
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:15
Lokalizacja: Słupsk
x 8
x 46

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper130700 »

A tymczasem ruszyło głosowanie "Widzowie wybierają" :-)
Awatar użytkownika
kacper130700
Poster
Posty: 1794
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:15
Lokalizacja: Słupsk
x 8
x 46

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper130700 »

No i wygrało "Miłość, gimbaza i kosmiczna faza". W ogóle się nie dziwię ;-)
Awatar użytkownika
kacper130700
Poster
Posty: 1794
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:15
Lokalizacja: Słupsk
x 8
x 46

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper130700 »

Od 7 sierpnia specjalne odcinki pewnego serialu anime :-)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Kolejny fragment anime "Miłość, gimbaza i kosmiczna faza", tym razem z samego początku. Pozostałbym przy napisach, już mniejsza o lektora, ale moment, w którym człowiek uświadamia sobie, że to "coś" chce być czymś więcej niż zwykłym czytaniem przetłumaczonym dialogów.

Co do streamingu internetowego - skoro żal im kasy na postawienie serwera to mogliby dogadać się z CDA czy innym serwisem wideo - z chęcią zapłaciłbym za konkretną stację, która mnie interesuje bez jakiś kablówek czy innych tego typu wynalazków minionej epoki.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
kacper130700
Poster
Posty: 1794
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:15
Lokalizacja: Słupsk
x 8
x 46

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper130700 »

Tymczasem na Niuconie pojawią się dwie aktorki dubbingowe podkładające głos w produkcjach telewizji 2x2. Pierwszą już znamy.
Awatar użytkownika
kacper130700
Poster
Posty: 1794
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:15
Lokalizacja: Słupsk
x 8
x 46

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper130700 »

Dzisiaj i jutro na Konwencie NiuCon i na antenie 2x2 TV będą "Wieczorynki z 2x2". Poniżej w poście jest ramówka :-) A ponadto znamy drugą aktorkę dubbingową, która się pojawi na Niuconie.
Awatar użytkownika
kacper130700
Poster
Posty: 1794
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:15
Lokalizacja: Słupsk
x 8
x 46

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper130700 »

We wrześniu br. kanał 2x2 TV pojawi się w Telewizji Kablowej TEL-KAB.
Awatar użytkownika
kacper130700
Poster
Posty: 1794
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:15
Lokalizacja: Słupsk
x 8
x 46

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper130700 »

2x2 TV poszerza zasięg :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości