TVN analogowy

Dział poświęcony technologii naziemnej telewizji analogowej Polsce - pytania, problemy, dyskusje.
michal12345
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2006, 7:41

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal12345 »

Chciałbym się dowiedzieć jaka jest obecnie sytuacja TVN w analogu. Czy obraz jest w miarę dobry i można go oglądnać? Bardzo prosiłbym o zapa TVN analogowego.
Awatar użytkownika
danielpes5
VIP Expert
Posty: 454
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:38
x 1

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: danielpes5 »

Jakość obrazu od czasu przenosin TVNu na Hot Birda 7A dużo sie poprawiła.Przy dobrym ustawieniu anteny mozna spokojnie uzyskać "lusterko"
Awatar użytkownika
danielpes5
VIP Expert
Posty: 454
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:38
x 1

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: danielpes5 »

cytat:
TVN podpisał nową umowę z Eutelsatem

Grupa ITI (nadawca kanałów TVN) podpisała z Eutelsat Communications nową umowę dzierżawy dwóch transponderów na satelicie Hot Bird 7A.

Kanały TVN będą więc nadawane z dwóch transponderów niedawno oddanego do eksploatacji satelity Hot Bird 7A, podobnie jak do niedawna z Hot Bird 1. Można przypuszczać, że drugi transponder będzie wykorzystywany do nadawania analogowego kanału TVN. Warto podkreślić, że TVN ciągle nadawany jest analogowo z satelity Hot Bird 1.


ITI na częstotliwości 11393, polaryzacja pionowa, SR 27500, FEC 3/4 nadaje 8 własnych kanałów – TVN, TVN 7, TVN24, TVN Meteo, TVN Turbo, ITVN, TVN Style i TVN Gra oraz jeden kanał telezakupowy Mango 24.

masz rację TVN jest ciągle na Hot Birdzie 1
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

Analogowy TVN zostanie na HB

Wszystko wskazuje na to, że na razie odbiorcy indywidualni będą nadal mieć dostęp do niekodowanego TVN przy pomocy analogowych zestawów satelitarnych. W połowie sierpnia zmienią się jednak parametry techniczne przekazu.


Udało nam się dowiedzieć, że przynajmniej w najbliższych miesiącach analogowy sygnał tej stacji nie zniknie z satelity Hot Bird. Zmieni się jednak częstotliwość emisji. We wtorek 15 sierpnia o godzinie 12. nastąpi zmiana częstotliwości analogowego tp. z którego emitowany jest TVN na 11.508,52 MHz.
Żródło: Media2.pl
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
Posty: 900
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:34
x 2
Kontakt:

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mario98 »

po co trzymaja tego analoga, to ja nie wiem... marnują tylko transponder ;)
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Posty: 1798
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:37
Lokalizacja: Tuchów (Małopolska)
x 1
Kontakt:

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witu »

Mario98 pisze:po co trzymaja tego analoga, to ja nie wiem... marnują tylko transponder ;)
Może jak ich platforma ruszy i będą potrzebowali transponderów to go wywalą, ale podobno bardzo dużo ludzi za granicą ogląda ten kanał analogowo i to może przyciągać TVN to emitowania tego kanału analogowo.
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

No toż to będzie tak samo jak z Polsatem, kiedyś był niekodowany na analogu i zaczeli kodować - chcesz oglądać to kup dekoder i tak będą reklamować sobie platformę cyfrową ITI i wszyscy będą kupować.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Axel pisze:No toż to będzie tak samo jak z Polsatem, kiedyś był niekodowany na analogu i zaczeli kodować - chcesz oglądać to kup dekoder i tak będą reklamować sobie platformę cyfrową ITI i wszyscy będą kupować.
Polsat miał też inne problemy. Przy powstawaniu Polsatu 2 Cyfrowego, Cyfra+ zaczęła pobierać sygnał Polsatu z transpondera analogowoego, co było niezgodne ze wcześniejszymi warunkami ustalonymi przez obu nadawców. Generalnie sprawa wyglądała tak, że Polsat wynióśł się od Wizji TV i chciał to samo zrobić z Cyfrą+, jednak ta była uparta.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

No ja wiem i pojawiały się takie hamskie plansze na ekranie typu "Kup cyfrowy dekoder Polsatu" i ciągle ten sam numer telefonu co zawsze tam można było polsat zamawiać.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Axel pisze:No ja wiem i pojawiały się takie hamskie plansze na ekranie typu "Kup cyfrowy dekoder Polsatu" i ciągle ten sam numer telefonu co zawsze tam można było polsat zamawiać.
Takich nie pamiętam. Pamiętam za to oświadczenia Polsatu w sprawie bezprawnego pobierania sygnału stacji przez Cyfrę+ (to o czym napisałem dwa posty wyżej).
gosc
VIP Expert
Posty: 2144
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:54
x 3

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gosc »

Czy ktoś widział na tym przekazie informacje w trakcie programu i w jakiej formie dotyczące zmiany częstotliwości?
Jak znam życie to znowu będzie cyrk i pytania co się stało z tvn-em :) Szczególnie że znam wiele osób które nie mają zielonego pojęcia jak na analogowym odbiorniku zmienić częstotliwość.
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
x 1
Kontakt:

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

I dziś TVN zgodnie z obietnicą zmienił częstotliwość:
Analogowy TVN już z nowego transpondera

Zgodnie z zapowiedziami,dzis o godzinie 12:30 analogowy TVN zostal przeniesiony na nowego Hot Birda 7A. Nastąpiła również zmiana częstotliwosci.
Obecne parametry:
11 508 pol.V fonia 7.02-7.20 lub 6.65
Wystarczy w analogowym odbiorniku lekko podniesc czestotliwosc z 11485 na 11508
Jak widac na razie nie potwierdzają sie plotki o wyłączeniu niekodowanego TVN-u. Program dotychczas nadawał z Hot birda 1 który konczy własnie prace na pozycji 13*East.
Żródło: skysunsat

Ja ich cały się cały czas dziwie,ze jeszcze teo sygnału analogowego nie wyłączyli.Są jedynym polskim kanałem,który nadaje analogowo.
Pozdrawiam.

Stevie
Pawel

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

A ja się im nie dziwie. Chcą dotrzeć do jak największej liczby ludzi a niektóry jeszcze zapewne mają stare analogowe odbiorniki.
No i u mnie w bloku jest taka mini kablówka zamiast zwykłej anteny na dachu i TVN jest właśnie brany z przekazu analogowego.
BogdanB

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BogdanB »

Dzień dobry. Przepraszam, ale czy komuś chodzi TVN na nowej częstotliwości analogowej? Bo ja nic nie mogę złapać. Byłem w firmie zajmującej się montażem anten, gdzie właściciel sprawdził kolejne trzy tunery i też nic. Przypadek, czy coś nie działa?
Awatar użytkownika
kiper
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 31 lip 2006, 12:57
Kontakt:

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kiper »

na analogowym to nic nie wiadomo podczas deszczu nie można w ogóle odbierać.A tvn nadaje analogowo dla przekażników naziemnych
Zablokowany

Wróć do „Analogowa telewizja naziemna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości