TVN analogowy

Dział poświęcony technologii naziemnej telewizji analogowej Polsce - pytania, problemy, dyskusje.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

kiper pisze:na analogowym to nic nie wiadomo podczas deszczu nie można w ogóle odbierać.A tvn nadaje analogowo dla przekażników naziemnych
Pierwsze słyszę.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Nie no przesadzasz kiper... jakoś właśnie na analogu łatwiej juz złapać TVN bo jak masz deszcz to na cyfrowym dekoderze w ogóle będzie ci skakał i zacinał się obraz.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

W czasach nadawania TVN na niskim SR (przed jego pojawieniem się w Polsacie 2 Cyfrowym), ledwo co mogłem go odebrać na swojej i tak niemałej antenie (średnica 105 cm). Czasami jednak się udawało, ale pod warunkiem, że pogoda dopisywała. Gdy jednak było pochmurno i padało, do łask powracał analogowy tuner i to jest właśnie jego zaleta: pozwala na odbiór telewizji nawet podczas złych warunków atmosferycznych. Nie tylko dlatego, że analogowe transpondery nadają mocniejszy sygnał, ale także dlatego, że obraz się nie zacinał (tak jak wspominał powyżej Abe) - jedyne obiawy to tzw. śnieg.
Awatar użytkownika
kiper
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 31 lip 2006, 12:57
Kontakt:

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kiper »

I właśnie o ten śnieg mi chodziło .Na cyfrowym przy złej pogodzie odbiór jest bardzo dobry wiem o tym bo miałem analogowy a teraz mam cyfrowy
marcelek
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:57
Kontakt:

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcelek »

na cyfowym przy złej pogodzie to odbioru nie ma, oprócz kwadratów na ekranie.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

marcelek pisze:na cyfowym przy złej pogodzie to odbioru nie ma, oprócz kwadratów na ekranie.
Fajnie to czasem wygląda, bo pamiętam rozdwojoną głowę Huberta Urbańskiego w "Milionerach" podczas deszczu.
Awatar użytkownika
Leszek1979
VIP Expert
Posty: 451
Rejestracja: 24 maja 2006, 23:14
Lokalizacja: Tczew

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Leszek1979 »

Raz pamiętam takie oberwanie chmury że wszystkie dekodery cyfrowe w kablówce siadły chyba przez godzinę, natomiast odbiór analogowy był nieoglądalny w sumie przez kilka minut, przez pozostały czas dało się oglądać, pomimo mniejszego lub większego dropienia.
marcelek
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:57
Kontakt:

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcelek »

Bo z satelitą analogową jest tak samo jak z telewizją naziemną, jak pada deszcz to tylko gorzej odbiera, a na cyfrówce to nie da się nic zobaczyć :)
Awatar użytkownika
kiper
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 31 lip 2006, 12:57
Kontakt:

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kiper »

to co macie popsute dekodery cyfrowe u mnie jest deszcz i burza i odbiera normalnie
Awatar użytkownika
Leszek1979
VIP Expert
Posty: 451
Rejestracja: 24 maja 2006, 23:14
Lokalizacja: Tczew

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Leszek1979 »

kiper pisze:to co macie popsute dekodery cyfrowe u mnie jest deszcz i burza i odbiera normalnie
To miało miejsce przez godzinę w przeciągu paru lat, czyli przez ~0.005% całości czasu - taki niewielki odsetek niedostępności programów z powodu warunków atmosferycznych jest jak najbardziej dopuszczalny nawet w kablówkach. Gorzej ze znacznie większą niedostępnością spowodowaną innymi przyczynami.
michcio

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michcio »

Przekaz cyfrowy jest zawsze dostępny (pomijając dosłownie dobę w roku) pod warunkiem, że mamy większe antenki. Czasza o wielkości 60 cm (typowa od Wizji TV czy Cyfry+) jest po prostu za mała. Większe (powyżej 90-100 cm) są solidniej wykonane i zapewniają mocniejszy sygnał. Ja posiadam antenę 95 cm i nie zauważyłem nigdy pikselozy na cyfrówce czy dropów na TVN analogowym (w drugim przypadku czasami były, ale nie przeszkadzały).

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
przemkob
VIP Expert
Posty: 536
Rejestracja: 26 maja 2006, 9:06
Lokalizacja: Zielona Góra
x 1
Kontakt:

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przemkob »

Kto mi powie , dlaczego woj.lubuskie(mieszkam w nim) jest jedynym gdzie nie ma TVN w analogu ?
PRZEMKOB
piotreczek
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2007, 13:12

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotreczek »

Nie mogę znaleźć TVN na analogowej satelicie. Wiem że taka staleita to już przeszłość, ale ona w przeciwieństwie od cyfrowej (darmowej) odbiera TVN. Wiem, że TVN jest na satelicie hot bird. Mógłyby mi ktoś dać parametry do tej stacji??? Obecnie mam ustawiną antenę satelitarna na astre. Odbieram Eurosport w wersji angielskiej o parametrach:
VIDEO 11604 H
NORM BW2 K
AUDIO MONO
L 7.02
R -
H MOD 029
LNB 1
1 - 13.109 C
2. AFC 13109 C
Bardzo proszę o podawanie dokładnych parametrów takich jak w wzorze. Pomóżcie!!!
Awatar użytkownika
maciek
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 05 maja 2007, 0:15

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: maciek »

Wejdź na tvn.pl i zobacz sobie. Pozdrawiam
Liczę tylko na siebie, inni to już przeżytek.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVN analogowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

transponder 16
częstotliwość 11506
polaryzacja V (pionowa)
PAL
audio: 6.65 Po
7.02:7.20
Zablokowany

Wróć do „Analogowa telewizja naziemna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości