Jak odbierać naziemnie TVN?

Dział poświęcony technologii naziemnej telewizji analogowej Polsce - pytania, problemy, dyskusje.
domi
Junior
Posty: 945
Rejestracja: 27 lip 2008, 11:37
x 72
x 124

Jak odbierać naziemnie TVN?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: domi »

Mieszkam w południowo-zachodniej częsci woj. łódzkiego w Ożarowie. Mam takie male pytanie.
Weszłem na strone TVN-u i czytałem o nadajnikach. Na zachód najbliższe dwa nadajniki są w Częstochowie (215,25) i Opolu (567,25). Kiedyś pamiętam że było coś na częstotliwości nadajnika w Opolu ale bardzo słabiutko. Teraz wcale nie ma. Mam pytanie, czy da się kupić jakiś wzmacniacz do anteny czy coś w tym stylu aby odbierać sygnał TVN-u z któregoś z tych nadajników? Dla ułatwienia powiem że do Opola mam ok. 72 km. a do Częstochowy tak gdzieś 60-68 km. Bardzo proszę o pomoc.
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

Jak odbierać naziemnie TVN?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

abece pisze:Podobno TVN nie ma takiego zasiegu, jak np. TVP czy Polsat
Nie podobno, tylko na pewno :)
Awatar użytkownika
krystian1394
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 28 lut 2008, 10:05

Jak odbierać naziemnie TVN?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krystian1394 »

Ja mieszkam 60 km od Zielonej Góry i TVN-u w ogóle nie złapiesz prawie w LUBUSKIM chyba,że mieszkasz niedaleko Wrocławia.Dobrze,że jest cyfra
domi
Junior
Posty: 945
Rejestracja: 27 lip 2008, 11:37
x 72
x 124

Jak odbierać naziemnie TVN?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: domi »

Czyli nie ma żadnej szansy na odbiór TVN-u?!
domi
Junior
Posty: 945
Rejestracja: 27 lip 2008, 11:37
x 72
x 124

Jak odbierać naziemnie TVN?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: domi »

ale np. byłem w domu trochę dalej i tam odbierał TVN naziemnie (nienajlepiej ale odbierał- dało się obejrzeć)
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Jak odbierać naziemnie TVN?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Może ci u których byłeś mają jakoś inaczej ukierunkowaną antenę. A próbowałeś z częstotliwościom TVNu dla Częstochowy ??Ja z kolei na czysty TVN nie mam szans, co najwyżej na dźwięk na jednym telewizorze i czasem na obraz z zakłóceniami (ale co najważniejsze z kolorem) i dźwiękiem na drugim telewizorze i to przez wideo.
Poland - Aktywnie najlepszy!
BigSat
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2009, 21:08

Jak odbierać naziemnie TVN?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BigSat »

witam ja mieszkam w Dzierżoniowie (woj.Dolnośląskie 60km. od Wrocławia) i ma ten sam problem
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
Posty: 698
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:36
x 5
x 20

Jak odbierać naziemnie TVN?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telefan »

Szans na poszerzenie zasięgu nie ma wcale, jeśli coś to trzeba czekać na DVB-T. Jednakże jak wszyscy wiemy, wprowadzanie cyfrowego nadawania w Polsce idzie jak po grudzie. Fedyne co zostaje to platformy i TnK.

@BigSat: Cieżko jest mi to określić, ale Żórawina ma słabszy zasięg w porówaniu ze Ślęzą.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Jak odbierać naziemnie TVN?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

BigSat. Najbliższe twoje nadajniki TVN to Żórawina (w pobliżu Wrocławia) i góra Chełmiec koło Wałbrzycha. Oba nadają na tym samym kanale 56. Przy czym bardziej liczyłbym na odbiór z Żórawiny, bo co prawda Wałbrzych jest nieco bliżej, ale ma znacznie niższą moc nadajnika (Wrocław - 20 kW, Wałbrzych - 0,4 kW).

Tak więc najlepiej ustaw TV na kanał 56 i kręć anteną tak, aby złapać najlepszy sygnał. Teraz trzeba będzie kupić antenę kierunkową.

Największy zysk na tej częstotliwości będzie miała ta:
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A8820.htm
Najpierw zainstaluj ją z symetryzatorem (jak najwyżej), zobacz jaki będzie odbiór. Jeśli będzie niezadowalający, kupujesz wzmacniacz - tyle że tak, aby nie przesadzić. Myślę że 20 dB by w zupełności wystarczyło.

@BigSat: Cieżko jest mi to określić, ale Żórawina ma słabszy zasięg w porówaniu ze Ślęzą.
Tutaj Ślęża jest po prostu bliżej, tak więc nic dziwnego że lepiej odbiera. Poza tym Ślęża ma znacznie większe moce nadawania.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
manol
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23 sie 2010, 20:35
Kontakt:

Jak odbierać naziemnie TVN?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: manol »

Jest ciezko z tym tvn
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

Jak odbierać naziemnie TVN?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

Owszem ciężko, ale jak kupisz dobrą antenę analogową, to będziesz miał dobry odbiór, sam się przekonałem.
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Jak odbierać naziemnie TVN?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

No po 47% pokrycia Polski to czego tu się spodziewać... Ja w 60 km od Wa-wy odbieram już lekko rozmyte TVN z analogu, no ale mam DVB-T które rekompensuje mi to.
Awatar użytkownika
embi
Junior
Posty: 1006
Rejestracja: 07 paź 2007, 19:13
Lokalizacja: kuj.-pom.
x 1
Kontakt:

Jak odbierać naziemnie TVN?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: embi »

Ja tam mieszkam ok. 30 km od Bydgoszczy i problemów z naziemnym odbiorem TVN nie mam żadnych, obraz jak żyleta z tym wyjątkiem, że czasem prześwituje TVP2 - choć już teraz sporadycznie, nie tak jak kiedyś.
Polsat-Włącz Emocje!
Warblade52
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 01 paź 2010, 16:11

Jak odbierać naziemnie TVN?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Warblade52 »

Ach.To były czasy!Kilka lat temu,kiedy nie mieliśmy kablówki,mojej babci tragicznie odbierało TVN.A u nas dobrze odbierało TVN.My mieszkamy 60 km.od Krakowa,na granicy Zakopanego i Krakowa(prawie tyle samo km.).
Jest kłopot:u nas odbierało tylko 5 kanałów:TVP1,TVP2,TVP INFO,POLSAT i TVN.A na dodatek 20-30 km od naszego miejsca zamieszkania u mojej cioci mimo,że nie miała kablówki odbierało te 5 i Tv 4 oraz Tv Puls.Jest na
to jakieś wytłumaczenie?Dobrze,że mamy teraz kablówkę,przypominam,że mieliśmy 2 anteny podłączone do 1.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Jak odbierać naziemnie TVN?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Jest na
to jakieś wytłumaczenie?
Tak. Lokalizacja obiektów nadawczych. I anteny odbiorcze.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Zablokowany

Wróć do „Analogowa telewizja naziemna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości