Telewizja naziemna w Małopolsce

Dział poświęcony technologii naziemnej telewizji analogowej Polsce - pytania, problemy, dyskusje.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Telewizja naziemna w Małopolsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Jakie są wasze doświadczenia z odbiorem naziemnej telewizji w Małopolsce - jeżeli chodzi o mnie to tu prym wiedzie Chorągwica z której odbieram TVP1 (10),TVP2 (33),TVP Info (50) i Polsat (53) dodatkowo do odbioru używam magnetowid video dzięki któremu czasem przebija się TVN (30) i TV4 (35) oraz TVP2 ze Skrzycznego (21). Kiedyś miałem sytuacje która chyba była tropo gdyż odbierałem przez video w miarę dobrze wspomniane TVP2 z nadajnika w Katowicach "Kosztowach" oraz TVP Info Katowice (60) z tego samego nadajnika a dodatkowo CT1 (37) oraz Prima (48) oraz przebijające się CT2 (51) sytuacja trwała jeden dzień - pamiętam że nawet dobrze szła telegazeta. Odbierałem również przebijające się TVP2 ze Świętego Krzyża (28) ale niestety większość stacji które mogę odebrać to Polsaty i TVP1 które podczas wyszukiwania kanałów znalazłem nawet kilka. A jak to jest u was ?
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Telewizja naziemna w Małopolsce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Skoro pytasz jak jest u nas, to zmień temat, bo teraz wygląda to tak jakby wszystkie posty miały dotyczyć Małopolski.

Łódź w stronę Łowicza. Tutaj podstawowe stacje nadawcze to Łódź/Zygry (TVP1, w przyszłości prawdopodobnie MUX-1; wbrew nazwie, znajduje się w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Łodzi), Łódź/Komin EC-4 (TVP2, TVP Info/TVP Łódź, Polsat, TV Puls, w przyszłości prawdopodobnie MUX-2; najwyższy obiekt w Łodzi) oraz Łódź/Sienkiewicza (TVN, kiedyś szła stamtąd TVP2 w polaryzacji pionowej, jest to prawdopodobnie najstarszy wieżowiec Łodzi, należący do Urzędu Marszałkowskiego, ale jego przybudówkę zajmuje TVP, stąd cały wieżowiec i stacja nadawcza na dachu, kojarzone są przez wielu ludzi z TVP Łódź). Co ciekawe komin EC-4 jest jednym z niewielu w Polsce centrów nadawczych, które nie są własnością Emitela. Ponadto odbieram w miarę dobrze TVP1, TVP2 z Raszyna, natomiast inne kanały zależnie od warunków propagacyjnych, ale odbiór gdzie da się cokolwiek zrozumieć, rzadko się zdarza (i nie dotyczy w ogóle TV4 i Pulsu). Stały odbiór mam jeszcze TVP1, chyba z Konina, stosunkowo często (jak na taką odległość - tym bardziej, że trudno to uznać za tropo, bo nowe kanały się nie pokazują) zdarza się też TVP2 w wersji wrocławskiej i to, o ile pamiętam (po numerze kanału), ze... Ślęży. Ale to jest chyba najmocniejszy RTCN w Polsce, z mocami rzędu megawatów.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Zablokowany

Wróć do „Analogowa telewizja naziemna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości