RTCN Tarnawatka

Dział poświęcony technologii naziemnej telewizji analogowej Polsce - pytania, problemy, dyskusje.
Tofic
Użytkownik
Posty: 140
Rejestracja: 27 paź 2012, 0:50
x 60
x 24

RTCN Tarnawatka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tofic »

Do starszych mieszkańców Zamojszczyzny (urodzeni przed 1990):
1. Pamięta ktoś, kiedy dokładnie został uruchomiony na Tarnawatce analogowy Polsat? Czy miało to miejsce już w styczniu 1994 (kiedy podpisano koncesję) czy później? U nas w domu (miałem kilka lat) dowiedzieliśmy się o jego istnieniu dopiero jesienią 1995.
2. To samo odnośnie radia RMF i Maryja (coś mi świta że też 94), a także czy PR2, PR3 i PR Lublin miały od początku te same częstotliwości.
3. Czy wie ktoś jaki był odbiór TV na Zamojszczyźnie przed otwarciem Tarnawatki (1984?) Gdzieś kiedyś w Internecie znalazłem, że w latach 70. i 80. był nadajnik w Hrubieszowie, który łapał tylko TVP1 (kanał chyba 8), teraz nie mogę znaleźć wykazu z tą informacją. Czy w Zamościu TVP1 była nadawana z tego samego nadajnika na Partyzantów co do niedawna TVN? I czy była przed Tarnawatką TVP2?
4. Wie ktoś coś o emisji Canal+? Udało mi się go złapać latem 2000, nawet w dobrej jakości, lecz później zniknął.
Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.
Zablokowany

Wróć do „Analogowa telewizja naziemna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości