[TVP2/TVP1] Sonda 2 (2016-2018)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11283
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

[TVP2/TVP1] Sonda 2 (2016-2018)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Kultowy program popularnonaukowy z lat 80 wraca na antenę TVP. Emisja planowana jest w czwartki o 20:40 w TVP2, nie wiadomo jeszcze jednak od kiedy.
W każdym odcinku nowego programu pokażemy fragment „Sondy” sprzed lat prezentujący przewidywania autorów programu - powiedział Maciej Chmiel, dyrektor TVP2 (za press.pl). Te przewidywania zostaną porównane ze stanem współczesnej nauki. Prowadzący „Sondy 2” również odpowiedzą pod koniec każdego odcinka na pytanie, jak wyobrażają sobie świat za kilkadziesiąt lat.
Źródło: http://satkurier.pl/news/124833/program ... o-tvp.html
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1532
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 519
Kontakt:

[TVP2] Sonda 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

Bardzo dobra pozycja o bardzo dobrej porze. Mam nadzieję, że prowadzący będzie/będą również ludźmi na poziomie, a program nie stanie się kalką "Wiadomości Naukowych"...
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
Posty: 3852
Rejestracja: 03 lut 2012, 22:41
x 252
x 412

[TVP2] Sonda 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nina »

Bardzo trudno będzie zastąpić poprzednich prowadzących, są kultowi, chociaż nie jest to niemożliwe. W telewizjach śniadaniowych gości często np Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik, myślę, że, w dobrym towarzystwie, dałby radę.
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1532
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 519
Kontakt:

[TVP2] Sonda 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

Karol Wójcicki, z całym szacunkiem do niego i jego wielkich pasji, to jednak zbyt duży "szołmen" na taki program, który ma pretendować do najlepszego programu popularno-naukowego w Polsce. Tu trzeba kogoś, kto nieco mniej skupia uwagi na sobie samym.
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
Posty: 3852
Rejestracja: 03 lut 2012, 22:41
x 252
x 412

[TVP2] Sonda 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nina »

Od czasów Sondy dużo zmieniło się w telewizji, "szołmeństwo" jest chyba wszędzie mile widziane, przynajmniej takie można odnieść wrażenie oglądając nawet poważne programy publicystyczne. W takim razie mniej "szołmeński", ale w interesujący sposób mówiący o nauce, jest Tomasz Rożek, fizyk i popularyzator nauki, również znany z telewizji , więc może on ???
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1532
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 519
Kontakt:

[TVP2] Sonda 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

To już ciekawsza propozycja. ;) Albo rzeczywiście stworzyć duet samobalansujący się. Niestety żadne nazwiska nie przychodzą mi do głowy, zobaczymy co TVP zaproponuje i wtedy nie omieszkam tego skomentować.
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
Posty: 6095
Rejestracja: 04 lut 2014, 23:02
x 507
x 1578

[TVP2] Sonda 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rektor »

No to Brzózka z Wójcickim lub Rożkiem.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

[TVP2] Sonda 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

O nie, tylko nie Brzózka!

Program pojawi się w TVP2 najprawdopodobniej na wiosnę, więc można szacować, że od początku marca pojawią się odcinki.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

[TVP2] Sonda 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Nina pisze:Bardzo trudno będzie zastąpić poprzednich prowadzących, są kultowi, chociaż nie jest to niemożliwe. W telewizjach śniadaniowych gości często np Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik, myślę, że, w dobrym towarzystwie, dałby radę.
Karol Wójcicki pracuje a przynajmniej pracował w poprzednim sezonie w TVN Turbo.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

[TVP2] Sonda 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Nie czuję pomysłu na Sondę 2. No ale wszystko będzie zależeć od realizacji i prowadzącego/prowadzących.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

[TVP2] Sonda 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Pomysł mi się podoba. Zamiast robić wszystko bez związku ze starą formułą programu, co wymagało równie charakterystycznych prowadzących, odwołają do treści oryginalnego programu.

Aczkolwiek oprócz nowych prowadzących, materiałów dotyczących danego zagadnienia, chciałbym widzieć debatę w studiu z udziałem gości - profesorków różnych dziedzin, którzy co odcinek omawialiby konkretne kwestie pod kątem zmian. Ograniczanie spojrzenia do jednych, tych samych ludzi byłoby średnie - czasem musieli stanąć w kontrze do zdania swoich poprzedników i zaczęły się porównania.

Poza tym to już nie czasy, gdy źródłem nowinek technologicznych było kilka programów edukacyjnych w TV, więc wypadałoby z tego zrobić coś bardziej złożonego niż kilka materiałów na krzyż przerywanych wypowiedziami prowadzących.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[TVP2] Sonda 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Prowadzącym,tak jak myślałem -Rożek
http://[link zakazany]/m/artykul/to ... a-2-w-tvp2
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1532
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 519
Kontakt:

[TVP2] Sonda 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

Bardzo, bardzo dobrze. Rożek na pewno nie schrzani dziedzictwa Sondy. Brawa dla Chmiela! ;)
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

[TVP2] Sonda 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Z całą sympatią do Rożka, ale nie ma on nawet 1/12 charyzmy, którą mieli Kurek i Kamiński, do tego uważam, że program powinien opierać się na wymianie zdań, dyskusji a nie zdaniach deklamowanych przez jednego prowadzącego. Nie wspomnę już o koszmarnej porze emisji.
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
Posty: 3852
Rejestracja: 03 lut 2012, 22:41
x 252
x 412

[TVP2] Sonda 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nina »

Kurek i Kamiński bez wątpienia mieli charyzmę, ja do dziś, a od ich śmierci minęło ćwierć wieku, zapalam na ich grobie w podwarszawskich Pyrach światełko mimo, że znałam ich wyłącznie z ekranu telewizora. Może ten nowy program powinien mieć inną nazwę :-\
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości