[TVP1] Gość Jedynki (1998-2004, 2011)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Gość Jedynki (1998-2004, 2011)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Czas założyć wątek.

Program ten emitowany był już w latach 1998-2004 w dni powszednie - i nadawany był ze Studia Oprawy TVP1. Jest to 10-minutowa rozmowa z politykiem i ekspertem na tematy polityczno-społeczne.

W najbliższy poniedziałek program ten (w niewiele zmienionej formule) wróci na antenę Jedynki. Jak podaje serwis wirtualnemedia.pl wśród prowadzących program będzie m. in. Dorota Wysocka-Schnepf, Anna Hałas-Michalska, Barbara Czajkowska i Maria Przełomiec.

Mam wątpliwości co do powrotu tego programu. W przeciągu ostatnich dwóch lat na antenie TVP1 były właśnie dwa takie programy w paśmie popołudniowym - i furory nie zrobiły.
Pozdrawiam, Trzeciak
rex456
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 03 cze 2011, 19:00

[TVP1] Gość Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rex456 »

Bardzo dobry krok, bo między Teleexpressem a Plebanią ostatnio była tylko pogoda i 15 minut reklam a tak będzie co obejrzeć. A ponadto powrót pani B. Czajkowskiej po pięciu latach do TVP.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Gość Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Barbara Czajkowska wróciła do TVP już wiosną br. - wtedy przeprowadzała wywiady z Prezydentem RP - Bronisławem Komorowskim, które nadawane były na antenie TVP1.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

[TVP1] Gość Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Obrazek
Tak będzie wyglądać jedna z ostatnich klatek czołówki ''nowego'' programu.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Gość Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Spodziewałem się, że czołówka będzie nawiązywać do oprawy TVP1. Ale co ciekawe nie tylko do obecnej, bo także do jesiennej 2010 (z tymi kwadracikami) oraz wiosennej i letniej 2010 (ze szklaną "Jedynką"). :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
brk
VIP Expert
Posty: 1925
Rejestracja: 02 wrz 2010, 15:01
Lokalizacja: Katowice
x 88
x 85

[TVP1] Gość Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: brk »

Bardzo ładna. Ciekawe, czy program będzie emitowany z safe-area czy też w pełnym 16:9. Będzie emitowany ze studia \\', Teleexpressu, TVP Info czy może oprawy TVP1? Myślę, że z oprawy, chociaż z TVP Info mogłoby być. W końcu o 17:20 Info nie nadaje.
Od 13 lat jako piszący, trochę dłużej jako czytający :D
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Gość Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Jasne, że będzie emitowany w 16:9. A gdzie?. Myślę, że ze studia Oprawy TVP1 - w końcu program sugeruje, że politycy goszcą TVP1, który swój domek ma w bloku F TVP S.A. w studiu S4 :).
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

[TVP1] Gość Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

TiM pisze:http://img580.imageshack.us/img580/8885/goscjedynki.png
Tak będzie wyglądać jedna z ostatnich klatek czołówki ''nowego'' programu.
Pod spodem będzie jeszcze czerwony napis, ale nie pamiętam co dokładnie tam było napisane, ale chyba wybory 2011
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Gość Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Tak - był to napis "wybory 2011" - ale to wariacja tylko na okres kampanii wyborczej. Po 9 października tego napisu raczej nie będzie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

[TVP1] Gość Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

Ten program spadł z anteny, gdy Olejnik zaczęła prowadzić w TVP1 Prosto w oczy, w 2006 roku program spadł z anteny (był emitowany wieczorem), potem było głucho, aż do 2009 roku kiedy pojawił się program Rozmowa Jedynki, program był po Teleexpressie, w studiu Wiadomości, prowadzony przez prezenterów Wiadomości, przynajmniej na początku, ostatecznie nim spadł był prowadzony przez prezenterów tvp info o 8:45.

Po krótkiej lekcji historii sądzę, że program się nie utrzyma, tym bardziej, że od 2004 roku wiele się zmieniło, tvp2 miało swój program i chyba też nie wypalił, mamy PN, tvp info, tvn24, prawie wszyscy mają płatną telewizje, nikt nie czeka aż tvp łaskawie coś pokaże.

No i jeszcze morał tego wszystkiego: radzę się 1025266420002525421 razy zastanowić nim jakiś program się ściągnie z anteny, powrót może okazać się niemożliwy np. mam wątpliwości czy gdyby dziś zdjąć Teleexpress i za 7 lat go z powrotem wciągnąć, ktoś by go oglądał, a to przecież najpopularniejszy obecne serwis, co dopiero jakiś gniot.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Gość Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

waldus_5 pisze:Po krótkiej lekcji historii sądzę, że program się nie utrzyma, tym bardziej, że od 2004 roku wiele się zmieniło, tvp2 miało swój program i chyba też nie wypalił, mamy PN, tvp info, tvn24, prawie wszyscy mają płatną telewizje, nikt nie czeka aż tvp łaskawie coś pokaże.
Chodzi Ci o "Gorący temat"? Ten program nawet nieźle sobie radził w ramówce TVP2, ale przyszły nowe władze, które zapowiedziały, że od września Dwójka ma być bardziej kulturalno-społeczna, a mniej polityczna. No i program spadł z anteny.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Posty: 1353
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:12
x 1
x 25

[TVP1] Gość Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: waldus_5 »

I tak i nie, program musiał nie okazać się hitem, nikt nie zabija kury znoszącej złote jajka, wiem można podnieś argument Co z tą Polską? ale tam był konflikt na gruncie indywidualnym.
▲waldus_5
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

[TVP1] Gość Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Jesteśmy już po pierwszym po siedmiu latach "Gościu Jedynki". Myślę, że teraz czas na oceny programu.
Oprawa muzyczna nie przypadła mi do gustu. Czołówka nie wygląda źle. Jej autorem jest Łukasz Siemiątkowski, który jest autorem tandetnych czołówek "W", Panoramy i prawdopodobnie też Tex'u. Muszę przyznać, że to chyba pierwszy jego twór, który mogę zaakceptować. Do zawartości merytorycznej nie mam zastrzeżeń. Myślę, że lepiej byłoby, aby program trwał dłużej. Co najmniej piętnaście minut dla programu byłoby dobrym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Gość Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Autorem muzyki w programie jest Joanna Fidos. A Łukasz Siemiątkowski zapewne jest także odpowiedzialny za obecną oprawę graficzną TVP1.

Co do programu - udany powrót. Cieszę się, że do TVP wróciła także Barbara Czajkowska, która nie dość, że ma klasę, to do dzisiejszego gościa starała się wyciągnąć konkrety - i to udanie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

[TVP1] Gość Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Dzisiejsza rozmowa Anny Hałas - Michalskiej z Pawłem Kowalem, przedstawicielem komitetu "Polska jest najważniejsza" była bardzo "przykra" i "ciężkostrawna" w odbiorze. Dyskusja przypominała bardziej kłótnię, niż w miarę rzetelną rozmowę. Pani Anna cały czas popędzała gościa, przerywając mu w pół zdania - natomiast Kowal udzielał bardzo rozbudowanych odpowiedzi (i akcentował je silnym głosem, co dodatkowo negatywnie wzmacniało ton debaty) i przerywał prowadzącej. Bardzo nieprzyjemne wydanie...

Oprawa graficzna "Gościa Jedynki" nalezy do jednych z najlepszych prac, jakie w ogóle ostatnio widziałem w telewizji - a na pewno u autora, p. Siemiątkowskiego. Przyjemna kolorystyka, ładny motyw cyfry 1 - nie ma na co narzekać. Muzyka średnia, ale może być. Tylko żeby nie było takich rozmów, jak dzisiaj...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości