[TVN] Druga szansa

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
kamol
Obserwator

[TVN] Druga szansa

Postautor: kamol » 01 gru 2017, 21:53

k+b
VIP Expert

[TVN] Druga szansa

Postautor: k+b » 01 gru 2017, 22:08

Skoro jednak nie wraca Top Model, to musieli zrezygnować z pomysłu jednosezonowej przerwy dla DS. Szkoda.
Jordi
VIP Expert

[TVN] Druga szansa

Postautor: Jordi » 03 gru 2017, 22:49

Ostatni odcinek taki niespecjalny jak cały ten sezon. Wszystko hop siup rozwiązano, co potworzono w wątkach drugoplanowych ( [ Spoiler ]). Jedyne, co mnie zaskoczyło to [ Spoiler ].

No i jeśli mam być szczery, to [ Spoiler ] było tak nieudolnie zrobione. Pomijam już ZEROWĄ chemię między Kożuchowską, a Żurawskim - oni po prostu totalnie do siebie nie pasują. Ale już wiemy co będzie na wiosnę [ Spoiler ].

No i "kwintesencja" cienizny fabularnej - totalnie bez sensu wątek Różczki i Królikowskiego. On był tylko dlatego, bo brakowało pomysłu na inne wątki - tam TOTALNIE NIC się nie działo :o Koniec też mdły - ciekawe czy będą w kolejnym sezonie, bo nie wiem co oni mieliby tam robić - orać pole i doić krowy?? :lol:

Sezon niestety dość słaby. Finał nie licząc intro, outro i "w poprzednim odcinku" trwał... niewiele ponad 35 minut - to też pokazuje ogromne już zużycie materiału. Wyniki też niepowalające. DS tylko z początku pojawiało się w TOP20 16-49, od października nie było go ani razu, a Diagnoza nonstop, ba z odcinka na odcinek oglądalność nowości Kośmickiej rosła w górę, więc chyba Dorota przeczuwała co się święci i w najlepszym momencie opuściła ekipę DS.

Druga Szansa stacza się w dół. To nadal nie jest najgorszy serial, ale pomysłu na niego już kompletnie brak... Sensownego pomysłu.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

[TVN] Druga szansa

Postautor: wiatriwoda » 04 gru 2017, 10:50

Jak zapowiedziała Boczarska w DDTVN nie pojawi się kolejnym sezonie z powodu na ciążę aktorki. Jednak zapowiedziano, że potem powrót ma :)

Tak sobie myślę, że DS miała tyle twarzy, każdy sezon był inny, że twórcy powinni iść w tę stronę, tworzyć odrębne praktycznie historię co sezon, jednak w jak najlepszą stronę, poprzedni sezon był zdecydowanie lepszy, niż obecny. Zupełnie poszedł w stronę ciemniejszą, dlatego ta seria, choć niezła, ale była trochę za delikatna , szczególnie po tamtym sezonie. Może dziś na koniec czymś zaskoczą :)
Christianus
Obserwator

[TVN] Druga szansa

Postautor: Christianus » 04 gru 2017, 18:04

Odejście kolejnej aktorki z pierwotnej obsady nie wróży dobrze "Drugiej szansie". Najnowszy sezon jest bardzo kiepski. Gdyby nie wątek Starczyńskiej z Prezesem oraz Adama i sprzątaczki, których jednak brakuje w ostatnich odcinkach, serialu w zasadzie nie dałoby się oglądać. Szkoda, ponieważ odejście Świderskiego stworzyło dla scenarzystów duże pole do popisu, a w konsekwencji otrzymaliśmy Borecką, która kolejny raz zbawia świat i ratuje wszystkich, nie zważając na bezpieczeństwo swoje i córki.

Mam nadzieję, że Boczarska nie będzie już miała do czego wracać. "Druga szansa" powinna zakończyć się na trzeciej serii, podobnie zresztą jak "Przepis na życie". Obawiam się jeszcze większych popłuczyn w następnej transzy. Mam wrażenie, że TVN nie ma nic lepszego w zanadrzu i po prostu trzymają się kurczowo serialu, który już jednak ma ugruntowaną pozycję. W tym miejscu tym bardziej trzeba docenić twórców "Prawa Agaty", którzy zrealizowali aż 7 sezonów, utrzymując przy tym niezmiennie wysoki poziom.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

[TVN] Druga szansa

Postautor: wiatriwoda » 04 gru 2017, 22:27

Finał sezonu nie powalił, końcowe momenty wskazywać by mogły, że myślano o definitywnym końcu, bowiem wszystko pozamykano. Z wyjątkiem tajemniczej żony, co oceniam na plus, także te sceny przy piosence, wyszło to dość fajnie, ale cały sezon nie powalił. Zaskoczyło mnie, że jednak Sara w ciąży, skoro Boczarska ma mieć przerwę z tego powodu w produkcji.

Jeśli napiszą coś tak fajnego jak wcześniejszy sezon, jestem na tak, ale jakoś wątpię po tym. O show biznesie prawie można zapomnieć. A taki był potencjał.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert

Re: [TVN] Druga szansa

Postautor: wiatriwoda » 06 gru 2017, 0:59

Serial oglądało 1,73 mln widzów.
http://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/dr ... gladanosci

To dobry dalej wynik, ale końcowe odcinki miały mniej widzów, więc muszą się postarać bardziej.

Wróć do „Seriale polskie”