[CANAL+] Kruk

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[CANAL+] Kruk. Szepty słychać po zmroku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Przede wszystkim świetnie odtworzono tajemniczy, mroczny, "narodowcowy" klimat Podlasia.

Jedyny mankament to ten dźwięk, ale i "słowotok" kolegi Kruka czasem jest średnio zrozumiały.

Cieszy też sporo mało opatrzonych twarzy jak Łukaszewicz, Wypych, czy Wajda. Żurawski zaskakuje o tyle, ze pierwszy raz chyba gra takiego
[ Spoiler ]
Scenariusz ma kilka wątków, jak i reżyseria typowa dla Pieprzycy, czyli oszczędnie, "surowo", ale z klasą.

Na razie po 1 epie mam mimo wszystko naprawdę pozytywne odczucia. Recki po 2 epach (jest już kilka) także są pozytywne, albo wręcz bardzo pozytywne :)
donixxx
Obserwator
Posty: 548
Rejestracja: 28 mar 2014, 18:03
x 13
x 96

[CANAL+] Kruk. Szepty słychać po zmroku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: donixxx »

1 ep dobry , a jeśli chodzi o fabułę to czy też ktoś myśli że
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

[CANAL+] Kruk. Szepty słychać po zmroku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Klimat serialu bardzo typowy dla ostatniej twórczości Pieprzycy. Największy problem rzeczywiście z nagłośnieniem, fabułę za wcześnie oceniać - po pierwszym odcinku nie wydaje się ona szczególnie wartka.
Patryk M

[CANAL+] Kruk. Szepty słychać po zmroku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Patryk M »

202 tys. widzów pierwszego odcinka.

http://[link zakazany]/m/artykul/kr ... ow-debiutu
Lukasz_fox
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 05 wrz 2017, 23:34

[CANAL+] Kruk. Szepty słychać po zmroku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lukasz_fox »

Im dalej w las tym lepiej; 3ci i 4ty odcinek fantastyczne. Niestety dykcja i zgranie pozostawiają duży niedosyt, żeby nie powiedzieć, że przeszkadzają w odbiorze ;/ jak zwykle w polskim kinie. Natomiast piękne zdjęcia, klimatyczne. Szkoda tylko ze od razu wiadomo kim jest Sławek. Zbyt wprost to pokazali, a szkoda.
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior
Posty: 1104
Rejestracja: 31 mar 2016, 5:22
x 29
x 49

[CANAL+] Kruk. Szepty słychać po zmroku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycja »

Mnie sie pierwszy odcinek bardzo podobal, co prawda wczesniej ciut poczytalam instrukcje obslugi serialu ;) pewnie bym od razu nie zalapala kim jest Slawek jako dorosla postac, tak to przynajmniej jestem na wlasciwych torach. Nastawilam sie ze pewnie z tym dzwiekiem bedzie slabo a moze nie zrozumialam z 2 dialogow co i tak nie jest zle :)

Bardzo fajny klimat, ludzie, kostiumy, wnetrza wszystko takie surowe ale przy tym nie odrealnione.
Barbara Wypych bardzo mi przypomina Stanislawe Celinska.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

[CANAL+] Kruk. Szepty słychać po zmroku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Po dwóch odcinkach można powiedzieć, że produkcja udana, dobrze zrobiona technicznie
i dość ciekawa historia. A jak całość zobaczymy.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[CANAL+] Kruk. Szepty słychać po zmroku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Przede wszystkim twórcy słuchają widzów i po ogromnej krytyce w 1 epie, w 2 już dźwięk był okej. Zresztą to samo było w Ultraviolet też produkcji OPUS - coś źle wyregulowane te urządzenia dźwięku mają w montażu ;)

A 2 ep bardzo dobry po prostu i jak tak dalej pójdzie, to mamy kandydata do serialu roku :)
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

[CANAL+] Kruk. Szepty słychać po zmroku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

W drugim odcinku dźwięk był tak samo beznadziejny jak w pierwszym. Przynajmniej w oryginalnej, premierowej emisji.
breaking
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 20 paź 2016, 22:33

[CANAL+] Kruk. Szepty słychać po zmroku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: breaking »

Serial roku. Nieźle się uśmiałem. Dźwięk do bani. Żałosna postać głównego bohatera, który nadaje się do leczenia psychiatrycznego, a nie na akcje na Podlasiu. Już po pierwszym odcinku można łatwo odgadnąć zakończenia tego serialiku. I w taki oto sposób nie muszą po prostu pokazywać przez 1,5 miesiąca premier niedzielnych ;)
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[CANAL+] Kruk. Szepty słychać po zmroku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Oglądałem bez zmiany ustawień dźwięku w TV i zestawie głośników 2ep miał dużo głośniejsze dialogi, ale może to ja głuchy jestem ;)

@breaking mnie chodziło o PL, bo ty raczej widzę oglądasz zachodnie produkcje. Wiadomo, że Kruk do takich seriali Netlixa, HBO i innych (chociaż ja wychwalany przez ciebie Westworld uważam za megadziwadło ;) ) nawet startu nie ma, ale mnie np historia dużo bardziej pasi po 2 epach, niż momentami naprawdę nudna Wataha 2, która tylko i wyłącznie z braku kompletnie konkurencji dostała Orła 2017...
Pawel

[CANAL+] Kruk. Szepty słychać po zmroku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Akurat drugi sezon Watahy rewelacyjny. Kruka jeszcze nie oglądałem, ale mam nadzieję że lepsze to niż drugi sezon Belfra.
krejzolekk
Obserwator
Posty: 569
Rejestracja: 27 kwie 2016, 20:36
x 1
x 2

[CANAL+] Kruk. Szepty słychać po zmroku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krejzolekk »

Czytałem/widziałem sporo recenzji 2. sezonu Watahy i nie spotkałem się z negatywami. Same zachwyty i pochwały, że udało się zrobić lepszy sezon od poprzedniego, a ogólnie jeden z najlepszych seriali ostatnich lat. Nagroda zasłużona, całe szczęście, że nie przyznawali jej czytelnicy "Tele Tygodnia".

Co do "Kruka", na razie jest lepiej niż w "Belfrze 2". Mam nadzieję, że największą zagadką serialu jednak nie będzie postać Sławka.
Patryk M

[CANAL+] Kruk. Szepty słychać po zmroku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Patryk M »

Serial po 4 odcinkach ogląda średnio 125 tys. widzów.

http://[link zakazany]/m/artykul/kr ... tys-widzow
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[CANAL+] Kruk. Szepty słychać po zmroku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

3 odcinek tak jak myślałem tragedia... Mogli nie emitować w Wielkanoc.

Poza tym tak szczerze jest conajwyżej średnio. Widać spory odpływ po 1 epie. To Ultraviolet w gorszym paśmie miał niewiele mniej na AXN i to z reklamami...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości