[POLSAT] Przyjaciółki

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior
Posty: 1098
Rejestracja: 31 mar 2016, 5:22
x 29
x 49

[POLSAT] Przyjaciółki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycja »

Kolejny sezon zaczal sie swietnie, nawet ta lekkosc realiow Ingi jakos az tak mi nie przeszkadzala, padlo wyjasnienie ze za mieszkanie w centrum NY placi jej ojciec, tak ze juz pomine kwestie ile moze kosztowac porod i zycie bez pracy na wizie turystycznej.Luzik, na biednych nie trafilo.

Sceny z tragiczna smiercia Michala jak i calej traumy po stracie meza i syna, uwierzcie wbily mnie w sofe, nietypowo jak na serial zobrazowali ,ze dalo to przynajmniej mi sporo do myslenia nad tym co mamy jakie to wszystko moze byc kruche.
Do tego jakze genialnie pokazana proza zycia gdzie jawia sie po smierci, tajemnice, intrygi, sprawy tak zwykle jak co ubrac na pogrzeb. lub co bedzie cieplego na stypie. A zyc trzeba. Naprawde chyba bede sobie fundowac ten odcinek terapeutycznie gdy nadejda czasem takie gorsze dni.
Udany start kolejnego sezonu, brawo po calosci.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

Re: [POLSAT] Przyjaciółki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Warto zwrócić uwagę na fajne wstawki z ulic NY. Są dość długie i jakby nagrane na potrzeby serialu. Nie jest to tylko jedno mieszkanie, udające NY. W Polsce rzadkość takie elementy. Sprytnie te sceny przed porodem Sochy nagrano w tamtym sezonie, widać, że scenarzyści nie miotają się pisząc tylko jeden sezon, a mają większą ciągłość i logikę.
Szymi1111
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 23 lut 2016, 17:19

[POLSAT] Przyjaciółki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szymi1111 »

Tak, sceny z NY są świetne, nawet zastanawiałem się czy nagrała je ekipa serialu, czy kamera korespondenta Polsatu w US. Pewnie to pierwsze, z resztą przy dzisiejszych możliwościach można wszystko. Ogólnie Przyjaciółki zawsze imponowały pięknymi zdjęciami, gdzie wszystko wygląda niesamowicie ładnie , Warszawa jest piękna a obiekty serialowe bardzo realistyczne. Widać że mają spory budżet, śmieszne jest porównanie obiektów np z takim Klanem gdzie wszystko wygląda jak wygląda :P No ale w sumie nie ma się co dziwić, Przyjaciółki mają 10-11 odcinków na sezon a taki Klan czy MjM dużo dużo więcej. Widać że idą w jakość a nie w ilość - i dobrze.
Scenariuszowo też serial trzyma poziom. Sceny z Ingą dają radę, lekkie i przyjemne. Ona w tym NY "pracuje" jako zdalny psycholog dla swoich przyjaciółek, musi je wszystkie "obsłużyć" na Skypie, a do tego pogadać ze swoim facetem. Nie ma lekko :D Co do Michała to faktycznie scena wypadku niesamowicie realistyczna i nawet drastyczna - drugi raz bym chyba nie obejrzał. Wydaje mi się że w ostatnim odcinku starali się widzom trochę "obrzydzić" Michała tymi jego zdradami, żeby zanadto nie żałowano jego odejścia. Chociaż z drugiej strony zawsze był kłamcą, więc można było się tego spodziewać.
Poza tym w dalszym ciągu fajny "przyjaciółkowy" klimat. Lubię sceny ze Stużyńską i Kasprzykowskim, więc tutaj ok, Dorota też trzyma poziom. Tylko moją ulubioną Zuzę trochę "przytemperowali" ale ona akurat ma taki moment w życiu że jej nic nie wychodzi. Znam ten ból - jeszcze wróci do formy, zobaczycie :)

To tyle podsumowania od faceta który ogląda Przyjaciółki. Pewnie jest takich więcej, ale wstydzą się przyznać ;) Na fejsie same kobiety komentują ale tutaj na forum nie ma z tym problemu. Ja osobiście uwielbiam te czwartkowe seanse OM+Przyjaciólki i niech tak będzie jak najdłużej. Tych dwóch seriali (z różnych powodów ale jednak) Dobra Zmiana chyba nie ruszy :D
Awatar użytkownika
Huerco
Obserwator
Posty: 474
Rejestracja: 13 gru 2013, 17:03
x 4
x 71
Kontakt:

[POLSAT] Przyjaciółki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Huerco »

Szymi1111 pisze:Ogólnie Przyjaciółki zawsze imponowały pięknymi zdjęciami, gdzie wszystko wygląda niesamowicie ładnie
Byłem raz na planie "Przyjaciółek" i faktycznie dało się zauważyć staranność przy ujęciach. Śmiem nawet twierdzić, że lokalizacje, w których nagrywaliśmy, na ekranie wyglądają lepiej niż w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

[POLSAT] Przyjaciółki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

A Patrycja dalej wśród wszystkich zapomniana. Ja mogę powiedzieć że przewiduję zakończenie 9 sezonu
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[POLSAT] Przyjaciółki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

To się nazywa wynik i tendencja sezonu. 1,8 mln średnio i oglądalność rośnie z odcinka na odcinek. Dodam, że Polsat udostępnia odcinki wcześniej na Ipli i bardzo dużo ludzi ogląda przed premierą, gdyby nie to byłoby jeszcze więcej ponad 2 mln na bank, dziwie się Polsatowi nawet.


http://[link zakazany]/artykul/1- ... na-odcinek
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2248
x 2434

[POLSAT] Przyjaciółki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

W porównaniu z początkiem poprzedniego sezonu, TVN w slocie "Przyjaciółek", z tego co widzę, zyskał ponad milion widzów ;) Ale mimo to, serial Polsatu całkiem nieźle jednak się broni, skoro ma na razie tendencję zwyżkową pod względem oglądalności... nawet imponujące.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

[POLSAT] Przyjaciółki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Nie wiem jak wy ale serio chciałabym na serio spotkać się z Liszowską i powiedzieć że jej kariera już dawno się skończyła tak samo jak w tym serialu.

Tak z innej beczki, skoro serial dostał aż 10 sezonów to może też się doczekać własnego filmu pełnometrażowego. Wiem głupie, ale znając Polsat to może ten sukces wykorzystać.
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior
Posty: 1098
Rejestracja: 31 mar 2016, 5:22
x 29
x 49

[POLSAT] Przyjaciółki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycja »

Ja sie zdrowo ubawilam ogladajac odcinek i czekam na ten dzisiejszy, czekam uwalniajac swoja miednice !
"Pierwszy maz jest jak nalesnik, zawsze idzie do kosza " - rada babci do wnuczki ;)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Przyjaciółki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Aktorki grające główne role serialu "Przyjaciółki" biorą udział w reklamie Klubu sieci drogerii Rossman.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
Posty: 3852
Rejestracja: 03 lut 2012, 22:41
x 252
x 412

[POLSAT] Przyjaciółki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nina »

Tym razem już w komplecie, razem z Liszowską :P
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

[POLSAT] Przyjaciółki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Nina pisze:Tym razem już w komplecie, razem z Liszowską :P
Nie dziw się, gdyby Liszowska wcześniej odeszłaby z serialu (szósty sezon i początkowo planowane uśmiercenie jej postaci - Patrycji) to tak by się teraz stało, że wraz z koleżankami z planu reklamuje popularną drogerię.
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

[POLSAT] Przyjaciółki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Nie wiem tak dokładnie w którym Rossmannie będzie spotkanie z aktorkami (o ile jeśli dojdzie do takiego) by promować tą całą aplikację. Już raz wystarczy, że widziałam tą reklamę w konkurencyjnej stacji, i nie jest to Polsat.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[POLSAT] Przyjaciółki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Ostatni odcinek tego sezonu przynosi zwroty w akcji, jak zwykle przed nowym sezonem. Tym razem
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

[POLSAT] Przyjaciółki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Mam wrażenie, że każdy sezon kończy się
[ Spoiler ]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości