[TVP2] O mnie się nie martw

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16077
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3525
x 2826

[TVP2] O mnie się nie martw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

13 odcinek kończy się bardzo dramatycznie, ale i tak nie ratuje to ogólnej oceny.

Niestety to jest ewidentnie najsłabszy sezon serialu i oby na jesień scenarzystki doznały olśnienia i powrotu weny, bo bardzo momentami widać było, że tej weny im naprawdę brakowało.

Na plus (bo tego jest mniej):

- Aśka pierwszy raz od kilku sezonów jest "do przetrawienia", a w tym sezonie była wręcz jedną z lepszych postaci.
- mimo wszystko trzymający w miarę poziom komediowy Marta i Krzysiek.

No i tyle. Na minus:

- Kaszubowie - najpierw bzdurny wątek z Helenką, a pod koniec już wciśnięta od czapy Gadomska i lejący ją mąż psychopata :o Jak nie mamy na nich pomysłu, to dajmy ich w drugi plan, a nie wymyślamy na siłę jakieś bzdury :angry:
- Ciągnięcie donikąd wątku Sylwii i Pawła - to już naprawdę jest momentami wkurzające, jak scenarzystki totalnie olewają ten mający chyba największy potencjał wątek.
- Bez sensu wepchnięta Milena, która nie dość, że była dość słabo zagrana przez aktorkę, to jeszcze była totalnie zbędna - i tak Marta z Krzyśkiem bez niej mieli kwasy, na których można było oprzeć wątek.
- Znikające wątki, jak ciąża byłej lotnika, jak i sam lotnik, który najpierw obiecywał Sylwii, że jej nigdy nie odpuści, po czym w następnym epie znika na dobre :o
- Zmniejszenie czasu fajnym postaciom drugoplanowym - kumplom Krzyśka i mamuśce Sylwii, która jak już była, to wymiatała!


I tyle. Trzeba mieć nadzieję, że scenariusz kolejnego sezonu będzie dużo lepszy - z końcówki tego sezonu można naprawdę wiele wyciągnąć i stworzyć coś fajnego :)
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38180
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3644

[TVP2] O mnie się nie martw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Tak, ostatni odcinek, najlepszy w sezonie, który był zdecydowanie najsłabszy w historii. Choć czasem przy dobrych sezonach finał bywał różny. Oj jest nad czym myśleć twórcom, serial niby nic nie musi udowadniać, ale skoro TVP kontynuuje klapy, to kontynuacja tej produkcji nie dziwi, ale jakość bardzo spadła, co na widowni może już się odbiło albo odbije w przyszłości.
Nivanna
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2018, 17:54

[TVP2] O mnie się nie martw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nivanna »

A mi się odcinek bardzo podobał. Według mnie średni sezon zakończył się MOCNYM AKCENTEM.

Co do Sylwii i Pawła to się zgadzam, ten wątek ma chyba największy potencjał w tym serialu na chwile obecną od 6 sezonu.
Ale sceny z nimi w 13 odcinku bardzo fajne : były takie delikatne i urocze, jak dla mnie w sam raz ;*

Aśka — postać jak dla mnie do odstrzału. Ta zmiana nie zadziałała na mnie, nie wiem — nie kupuje tego.

Mam nadzieję, że 9 sezon będzie lepszy.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13185
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2446

[TVP2] O mnie się nie martw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Oglądalność ósmego sezonu:
Obrazek
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16077
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3525
x 2826

[TVP2] O mnie się nie martw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Spadek jest, ale skoro ZM, czy Leśniczówki dostają kolejne transze, to OMSNM tym bardziej oczywista decyzja.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38180
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3644

[TVP2] O mnie się nie martw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Dokładnie, co prawda to inna pora, ale najsłabszy sezon OMSNM, serial który lata świetności ma za sobą, aczkolwiek dotąd trzymał poziom, w rywalizacji z TzG, filmami TVN osiąga naprawdę spoko wynik. To pokazuje jak ZM, po hitowym MjM, z milionem ostatnimi czasy, słabo wyszło.

Tak naprawdę teraz wszystko może być kontynuowane przez TVP, jakiekolwiek wyniki na rezygnację mogą nie wpłynąć. Przynajmniej z dogorywającego Ciacha zrezygnowali, bo dzieci to coś nowego.
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior
Posty: 1104
Rejestracja: 31 mar 2016, 5:22
x 29
x 49

[TVP2] O mnie się nie martw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycja »

Jordi pisze:
Trzeba mieć nadzieję, że scenariusz kolejnego sezonu będzie dużo lepszy - z końcówki tego sezonu można naprawdę wiele wyciągnąć i stworzyć coś fajnego :)

Miejmy wiec nadzieje :)
Ja zyczylabym sobie, by zamiast ewentualnego pojawienia sie nowych postaci w kolejnym sezonie, powrocili do watkow przykladowo
siostry Igi, czy sasiadki Ewy.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16077
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3525
x 2826

[TVP2] O mnie się nie martw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

W 9 sezonie do obsady dołączyli Laura Breszka i Jakub Firewicz. Po insta Laury widać, że jej postać będzie powiązana z Sylwią.
Awatar użytkownika
Christianus
User of the Year 2022!
Posty: 1691
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:26
x 1221
x 1897

[TVP2] O mnie się nie martw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Christianus »

Marta Żmuda Trzebiatowska poinformowała na Instagramie, że dołączyła do obsady nowego sezonu "O mnie się nie martw" :)
Fame Is The Name of the Game :D
Curvy Model
Junior
Posty: 960
Rejestracja: 21 lis 2015, 13:38
x 203
x 144

[TVP2] O mnie się nie martw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Curvy Model »

Żmuda-Trzebiatowska zagra dziennikarkę Monikę Kuczyńską, która zna rodzinną tajemnicę Kaszuby.
Alek1224
Thinker
Posty: 5531
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 517

[TVP2] O mnie się nie martw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

1 odcinek 9 sezonu, 14 września o 20:45.
Nivanna
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2018, 17:54

[TVP2] O mnie się nie martw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nivanna »

Wiadomo co nieco o nowym sezonie. ;D

Iga (Joanna Kulig) jest wdzięczna Pawłowi (Marcin Korcz) za to, że stanął w obronie Marcina (Stefan Pawłowski), z przymrużeniem oka traktuje jego nowy image i zachowanie. Paweł, który w swoim przekonaniu cudem uniknął śmierci, postanowił czerpać z życia pełnymi garściami. Sylwia (Aleksandra Adamska) patrzy na to z mieszaniną politowania i irytacji, Radecki wcale się tym nie przejmuje, do czasu...

Z oficjalnej strony OMSNM.

Hmm, zastanawia mnie, co może oznaczać to „do czasu...”? Czyżby Pawełek nareszcie się ogarnął?

Na telemagazynie znajdują się streszczenia dwóch pierwszych odcinków (105 i 106). I muszę powiedzieć, że ten sezon, przynajmniej dla mnie, zapowiada się bardzo ciekawie ;D
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16077
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3525
x 2826

[TVP2] O mnie się nie martw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Mroczkowie wystąpią gościnnie w nowym sezonie.
Nivanna
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2018, 17:54

[TVP2] O mnie się nie martw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nivanna »

Dokładnie w 9 odcinkach — 8 i 9 ;)
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16077
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3525
x 2826

[TVP2] O mnie się nie martw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Naprawdę dobry pierwszy odcinek :D

Okazuje się, że Breszka nie tylko z Sylwią ma interakcje, ale i Pawłem vel. Sebastianem :lol: No i jak zwykle scenarzystki nas wodzą za nos -
[ Spoiler ]
Kolejny raz Sylwia i Paweł pokazują, że bezproblemowo mogą przejąć pierwszy plan, a do tego nadal bardzo dobrzy Marta z Krzyśkiem.

Jak jeszcze Kulig i jej obecność w tym epie broniła się dzięki Żmudzie-Trzebiatowskiej (brawo dla scenarzystów, że przypomnieli w jednej scenie, że jej postać była już w serialu :) ), tak niestety Pawłowski był ewidentnie wciśnięty na siłę z ojcem i w paru innych scenach. Można było się obyć bez niego, ale niestety zapowiedzi kolejnych epów sugerują, że znowu na siłę tworzone są wątki z Kaszubami.

No i oby Kulig nieco lepiej uczesali, bo w tej nowej fryzurze strasznie ją postarzyli.

W serialu w tym sezonie mamy też Andrzeja Andrzejewskiego (już w 1 epie ;) ).

Jak najwięcej Sylwii, Pawła, Marty, Krzyśka, Żmuda na razie też naprawdę fajna postać z jakąś tajemnicą co widzimy w ostatniej scenie, pani Irenka, Grażynka, a Kaszubowie niech idą w 2 plan mocno i będzie bardzo dobry sezon :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości