[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Czyżby żona Marka Bukowskiego? Na to wychodzi, bo ma na koncie kilka historii.

Odcinek uratowany dzięki genialnej Lipińskiej. No jeszcze aktorka dała radę. Reszta smętna i niestety zwiastująca więcej dramatu aniżeli komedii (opis 18 odcinka też brzmi raczej niezbyt komediowo).

Trochę szkoda, bo 1 sezon znalazł praktycznie "złoty środek" pomiędzy obyczajowym dramatem, a komedią.
milka89
Obserwator
Posty: 413
Rejestracja: 03 gru 2015, 17:08
x 53
x 31

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: milka89 »

Obejrzałam wczorajszy odcinek i ten najnowszy w prapremierze i nasuwa mi się tylko jeden wniosek... zmiana scenarzystów nie służy temu serialowi (najnowszy odcinek również duet Grembowicz i Bukowska). Jednak Brutter tak zawiesza poprzeczkę wysoko, że naprawdę trudno ją komukolwiek przeskoczyć.
Segda, Brejdygant, Dziędziel, Lipińska - jedyne magnesy tej serii, jedyne. Szkoda.
Szymi1111
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 23 lut 2016, 17:19

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szymi1111 »

Bardzo nierówny odcinek. Z jednej strony znakomici Lipińska i Dziędziel, czy też nadal wątek profesora, ale z drugiej strony co mamy ?
Olyę która jeszcze z rana jest ateistką, by w południe zostać nawróconą przez dziewczynę gangstera (!), następnie dostać złoty łańcuszek od innej dziewczyny gangstera, by na koniec oddać go w cerkwii. Litości...
Do tego Swieta, która chce (być szczęśliwą, mieć pracę, związek itd) ale...nie może. Ile razy już to przerabialiśmy ?

Chyba tylko wątek skradzionych skrzypiec tworzy jakieś tam napięcie i trzyma w niepewności. Oby dalej było lepiej, bo to świetny serial i szkoda by się tak marnował.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

W kolejnym odcinku znowu króluje Lipińska, a cała reszta bez większego polotu.

Polina jak w 1 sezonie była chyba największą kopalnią śmiechu, tak w tym to smęci się totalnie bez celu, a jej perypetie są po prostu strasznie nudne. To samo z Swietą i jej mecenasem.

Jako tako trzyma się Olya, no i Uljana, ale u niej ostatnio bardziej dramatycznie niż komediowo.

No i jest Lipińska z Dziędzielem, którzy na razie ratują ten sezon tak naprawdę... Widać, że Brutter już za to nie odpowiada tak naprawdę.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Niestety każdy kolejny odcinek udowadnia, że nikt nie jest w stanie dorównać Brutterowi :( Jeszcze na początku sezonu była fajna równowaga między scenami komediowymi a tymi "dramatycznymi", teraz jest coraz więcej smętów. Mam nadzieję że pożegnamy wątek matki Tomka, w zamian fajnie byłoby powiększyć czas dla mafii, bo akurat Zelt z Jarosińską, a raczej ich perypetie, to chyba ostatni dobry wątek komediowy w tym sezonie. Skradzione skrzypce profesora faktycznie są dobrze realizowane, ale raczej już wiadomo, jak sprawa się dalej potoczy.

PS. Czy ta dziewczyna która gra "koleżankę" Poliny ze Lwowa nie brała przypadkiem udziału w ostatnim "Idolu"?
milka89
Obserwator
Posty: 413
Rejestracja: 03 gru 2015, 17:08
x 53
x 31

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: milka89 »

Kolejny odcinek również jest autorstwa Bukowska Grembowicz. Jednak Syn nie dorównuje Ojcu w geniuszu pisania. Szkoda. Nie sądzę, że jakoś nagle diametralnie się coś zmieni. Myślę, że takie smęty właśnie glównie nas czekają.

Tak koleżanka Poliny to Magda Pociecha, ta z Idola :)
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Niestety z epa na ep jest coraz nudniej, a momentami naprawdę męcząco.

Na Polinę nie ma totalnie pomysłu. Wątek z byłym Uljany za bardzo przeciągnięty, Swieta nudy na pudy. Z głównych bohaterek tylko wątek Olyi jako tako się trzyma.

Gdyby nie Dziędziel z Lipińską, to chyba już bym rzucił - dawno nie widziałem tak zmarnowanego potencjału...
milka89
Obserwator
Posty: 413
Rejestracja: 03 gru 2015, 17:08
x 53
x 31

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: milka89 »

Zgadzam się. Oglądam na vod i coraz częściej mam ochotę przewijać sceny, bo nuży. Nie dziwi mnie, że sporo osób uciekło z TVP1 na rzecz polsatowskiego WRS. Zmarnowali serial, dziwne, że mając tyle czasu pomiędzy seriami nie potrafili tego dopracować. No chyba, że tak dopracowywali, że aż przekombinowali. I jeszcze ta liczba tych scenarzystów, która znowu się w kolejnym odcinku powiększy, bo najnowszy odcinek jest autorstwa Arkadiusza Borowika.
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
Posty: 3852
Rejestracja: 03 lut 2012, 22:41
x 252
x 412

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nina »

Jordi pisze:Niestety z epa na ep jest coraz nudniej, a momentami naprawdę męcząco.
Niestety tak to wygląda. Miałam krótką przerwę w oglądaniu, wczoraj rzuciłam okiem i byłam bardzo rozczarowana, chyba się pożegnam :-\
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Dziś kolejny "transfer" z Wilkowyj - w role muzyków jazzowych wcielą się Piotr Ligienza (Fabian Duda) i Mateusz Rusin (wikary Maciej). Będzie też Cezary Żak. :)
milka89
Obserwator
Posty: 413
Rejestracja: 03 gru 2015, 17:08
x 53
x 31

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: milka89 »

W dzisiejszym odcinku Żaka nie ma, coś się pogubili na fp DzL.
Rusin i Ligienza owszem chociaż dzisiaj bardziej w rolach "statystów" ;)
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38069
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Napiszę tylko tyle, że ostatni odcinek, najlepszy w sezonie :) A nowy bohater grany przez Sławomira Packa - mistrzostwo :) Jest nadzieja na dobry 3 sezon :)
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11283
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Całkiem zgrabne zakończenie 2 sezonu, bez efektu wow, ale z dobrymi perspektywami na kolejną transzę. Oby tym razem płynniej dało się balansować pomiędzy komedią a dramatem.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Faktycznie to był najlepszy odcinek tego sezonu.

A tak niestety ogólnie poszło to za mocno w stronę dramatu. Także inne rzeczy średnio do mnie przemawiają jak Uljana i jej zespół, czy totalnie od czapy para policjant-Polina (zupełnie mi do siebie nie pasują, a chemii za grosz między nimi).

Niemniej podwaliny pod 3 sezon są zrobione, tylko muszą ten scenariusz dużo bardziej dopracować i wyrównać poziom komedii z dramatem jak to było w 1 sezonie.
milka89
Obserwator
Posty: 413
Rejestracja: 03 gru 2015, 17:08
x 53
x 31

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: milka89 »

Dotrwaliśmy do ostatniego odcinka, ciężko oglądało mnie się ten sezon, ale żeby oceniać trzeba zobaczyć. II sezon potwierdził tylko to co zawsze podkreślał Wojciech Adamczyk, gdy pytano go o fenomen Rancza "wszystko zaczyna się od scenariusza i Scenarzysty". I tak to jest podstawa. Bez dobrego scenariusza nawet taki reżyser jak Pan Adamczyk nie jest w stanie zrobić czegoś bardzo dobrego. Tutaj scenariusz pozostawiał wiele do życzenia, widać, że brak było jednego pomysłu, spójnego tylko... ilu scenarzystów, tyle wizji. No nie da się tak. I wyszedł misz masz, który moim zdaniem baaaardzo odstawał od tego co nam pokazano w pierwszym sezonie. Jest też różnica w grze aktorów (często chcieli prześmiesznić sytuację, grali jak to się mówi "grubo"), dialogi - to już nie jest sznyt Bruttera, gdy nawet jak fabularnie coś tam siadało to dialog wszystko ratował. Dobrze, że zrezygnowano do minimum z ukraińskiego akcentu, bo wychodził im marnie. Komediowość padła, brak wyważenia.
Na plus oczywiście aktorsko cała starsza obsada ( zresztą często takie komentarze można spotkać) - Lipińska, Dziędziel, Brejdygant (chociaż wątek słaby), Segda (radzi sobie zawsze), też Stelmaszyk. Nowe twarze - ta cząstka z Rancza to chyba pojawiła się tylko po to żeby przyciągnąć widza nazwiskiem.To co dostał do grania Cezary Żak - całe 3 sceny, to co to było? Nic w sumie, ale co reklamę zrobili, że Żak w DzL to zrobili. Można się domyślać, że 3 sezon, który zapewne będzie ( w komercyjnej polecieli na łeb, ale w ogólnej wynik mimo wszystko jest, dobrze, że mieli Rolnika po sobie), oprze się na podobnej formule. Myślę, że niejedno nazwisko z Rancza się pojawi. Generalnie rozczarowanie w porównaniu do serii I, chociaż wiadomo są gorsze wytwory na rynku ;) Do kolejnego sezonu podchodzę sceptycznie, no chyba, że scenariusz pisze Brutter to kto wie jak będzie.Tak patrzyłam dzisiaj na Sławka Packa w odcinku i od razu skojarzyła mi się "Siła wyższa" - i tak, DzL to poziom tamtego serialu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości