[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
milka89
Obserwator
Posty: 413
Rejestracja: 03 gru 2015, 17:08
x 53
x 31

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: milka89 »

A Monika Jarosińska czyli Matylda od gangstera na swoim insta story potwierdziła, że będzie III seria Dziewcząt ze Lwowa.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19323
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2219
x 13431

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Pierwsze dwa odcinki II sezonu już w serwisie VOD TVP - drugi za opłatą.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2017, 11:37 przez pulkownik, łącznie zmieniany 1 raz.
milka89
Obserwator
Posty: 413
Rejestracja: 03 gru 2015, 17:08
x 53
x 31

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: milka89 »

Właśnie obejrzałam dwa pierwsze odcinki i
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38182
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3645

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Obejrzałem pierwszy odcinek. Fajnie, że serial powrócić, to jest pewne. Ten rodzaj opowiadania historii, te wątki i bohaterowie, nie ma czegoś podobnego obecnie. Myślałem, że zmienia czołówkę, bo ta od początku mi się nie podobała, ale niestety.

Co do odcinka
[ Spoiler ]
k+b
VIP Expert
Posty: 843
Rejestracja: 14 mar 2016, 15:27
x 54
x 38

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: k+b »

Pierwszy odcinek nowego sezonu to fajna rozgrzewka, potrzebna po prawie dwuletniej przerwie. Tak jak poprzednio, najjaśniej świeci Dorota Segda, Stanisław Brejdygant i Marta Lipińska. Fajnie się rozwinęła postać Oli i mam nadzieję, że historia jej związku będzie mocnym wątkiem tego sezonu, tak samo jak wątek
[ Spoiler ]
.
Lex

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lex »

Też jestem po prapremierze i nie będę spoilerował, ale jeśli chodzi o wątki komediowe to poziom jest strasznie niski.
Serial staje się obyczajówką z elementami dramatu. Pierwszego odcinka drugiej serii nie uratował nawet Marian Dziędziel, którego bardzo cenię. Jeśli drugi odcinek będzie tak samo nudził, to chyba sobie daruje cały serial.
milka89
Obserwator
Posty: 413
Rejestracja: 03 gru 2015, 17:08
x 53
x 31

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: milka89 »

I coś mi się wydaje, że właśnie w stronę obyczajówki będzie szedł. Bo naprawdę z komediowością, chociażby inteligentnie ukrytą ciężko. Na pewno warto obejrzeć kilka odcinków żeby mieć pełniejsze porównanie z tym co było...
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16077
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3525
x 2827

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

DzL w 1 serii też miały kilka epów mniej komediowych, a bardziej obyczajowych.

Moim zdaniem 1ep był dobry - nic spektakularnego, ale szybko ep zleciał. Już mamy zarysowane minimum 2 nowe wątki.

Zmienili melodię w napisach końcowych.
Damianou18
Activist
Posty: 4282
Rejestracja: 13 mar 2016, 17:18
Lokalizacja: Szczecin
x 1013
x 88

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damianou18 »

Fajny odcinek :D taki bardziej wprowadzający do nowego sezonu, ale widać, że się dużo zdarzyło. Ogólnie na plus, ja tam się trochę pośmiałem w tym odcinku :D
Szymi1111
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 23 lut 2016, 17:19

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szymi1111 »

Jak dla mnie pierwszy odcinek był bardzo dobry. Potwierdza się że duet Adamczyk+Brutter gwarantuje wysoką jakość. To, że nie ma zbyt wielu wątków komediowych akurat mnie się podoba, bo czasami gdy chce się za dużo komedii to można "przedobrzyć" i wychodzi groteska, czego w przypadku DzL bym nie chciał. Jedyny minus to chyba (podobnie jak w pierwszej serii) zbyt długie sceny ze skrzypcami które mogą być nieco nużące dla widza, szczególnie przy zbyt dużym natężeniu, ale myślę że nie będzie ich aż tyle co w pierwszej serii. Ogólnie było lekko i przyjemnie, z niecierpliwością będę czekał na kolejne jesienne wieczory z tym serialem :)
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19323
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2219
x 13431

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Faktycznie pierwszy odcinek bardziej obyczajowy niż komediowy, jednak były wątki do "uśmiechnięcia się", czasem lepsze takie zabawne niuanse do wychwycenia niż, jak pisze przedmówca, przedobrzenie scenami komediowymi. Serial nie stracił nic na poziomie z 2015 roku, oby dalsze odcinki były równie udane ;) Ciekawie zapowiada się wątek poszukiwań znajomego Nowakowej do tego niezawodny duet Brejdygant-Segda, jest na czym pracować.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38182
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3645

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Drugi odcinek jest lepszy dużo od pierwszego, także produkcja wraca na dobre tory :) Jednak dobra ekipa wie jak się robi takie produkcje, a komediowe elementy w Polsce to ewenement, tym bardziej warto docenić ;)
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19323
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2219
x 13431

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Tak, drugi odcinek lepszy od pierwszego, nadal jest zachowana fajna równowaga między scenami komediowymi a "dramatycznymi" - Segda jest genialna w swojej roli,
[ Spoiler ]
milka89
Obserwator
Posty: 413
Rejestracja: 03 gru 2015, 17:08
x 53
x 31

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: milka89 »

Też mam wrażenie, że to nie aktorki grające główne rolę będą grały w tej serii pierwsze skrzypce, ale właśnie doświadczeni aktorzy, tak jak piszesz Segda nadal w formie, jak nie szarżuje - idealna! Bejdygant, Lipińska, Dziędziel - to zdecydowanie póki co najmocniejsze nazwiska tych nowych dwóch odcinków.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11285
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 660
x 1879

[TVP1] Dziewczyny ze Lwowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

W poprzednim sezonie także dzięki swojej wyrazistości wątki tych postaci były najbardziej interesujące i całe szczęście, że i w tym sezonie ich nie ograniczono.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kamo875 i 13 gości