[Player] Misja

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

[Player] Misja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Dwójka pracuje nad futurystycznym sitcomem "2050": http://[link zakazany]/artykul/tv ... ej-potedze Autorem scenariusza jest Marcin Baczyński, odpowiedzialny również za scenariusz do obu części Listów do M.
k+b
VIP Expert
Posty: 843
Rejestracja: 14 mar 2016, 15:27
x 54
x 38

[TVP2] 2050

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: k+b »

Jeżeli serial ten nie będzie politycznie ukierunkowany i nie będzie miał dziadowskiego budżetu, to może to być ciekawa propozycja, ale raczej nie na prime-time.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[TVP2] 2050

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

''Serial zaczyna się, gdy nasza drużyna narodowa w finale piłkarskiego mundialu pokonuje Brazylię''- to podoba mi się najbardziej i sam pomysł też, więc jak to będzie dobrze zrobione , to i pochwalę , jak pierwszą dobrą produkcję ''dobrej zmiany''.

To trochę martwi: pomysł Marcina Baczyńskiego, który napisał scenariusz ApS.
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2021
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 573

[TVP2] 2050

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

Pisania, to on za dużo nie miał, bo APS było polskim odpowiednikiem "Packed to Rafters"
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2016, 23:29 przez Direct, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunąłem zbędne cytowanie.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP2] 2050

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Pomysł zupełnie nie z naszego rynku, bardzo odważny. Jestem ciekaw wyniku. Nie chcę tutaj deprecjonować tzw. polskiego widza, niemniej mam obawy, czy zrozumie tę konwencję.
2009-2021
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1532
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 519
Kontakt:

[TVP2] 2050

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

A ja widzę, że Chmiel konsekwentnie podąża obraną przez siebie ścieżką kanału dla inteligentnego widza. Trzymam kciuki. Pomysł serialu bardzo ciekawy, innowacyjny, taki bym powiedział, trochę też w konwencji "ku pokrzepieniu serc". ;) Może wreszcie powstanie coś na światowym poziomie.
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[TVP2] 2050

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nie przesadzaj, że aspiruje programem do wyżyn umysłowych. Ostatnie wydarzenia: wprowadzenie "Sondy 2", programik fajny, ale stara się mówić o wszystkim i o niczym, nie wchodzi w szczegóły, pełno tematów w jednym odcinku, nie podejmuje się żadnej rzeczowej dyskusji... Kolejny niefart, to wypad z ramówki "Kocham Kino" - program ambitny, prezentowane filmy jeszcze bardziej. Niestety, nie dla widzów Telewizji Polskiej. Telewizja miała być z misją, a w zasadzie kontynuuje się politykę ubawu dla całej rodziny pozycjami typu "Kocham Cię Polsko". I nie żebym miał coś do tego programu.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

[TVP2] 2050

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Sonda jest ok, ale ma wady, m.in. to kolejny program dla wszystkich, a samo "Śniadanie na trawie" czy "Dzika muzyka" od razu nie plasują Dwójki na liście ambitnych kanałów, bo widać że to proste programy. Jak na razie Pan Maciej Chmiel nie robi niczego nowego, czego nie robiliby poprzedni szefowie Dwójki. Kapuściński też na początku uderzył z ambitnej nuty, a potem się mu odmieniło.

Nie sądzę, żeby akurat ta produkcja miała realizować jakąś sienkiewiczowską zasadę. Takie klimaty pasują mi zdecydowanie bardziej do szefa Jedynki, a do Pana Chmiela już nie za bardzo. Przestrzegałbym tutaj jak na razie przed jakimiś prześmiewczymi komentarzami o "Wielkiej Polsce", czy "propagandzie dobrej zmiany", bo Chmielowi nie o coś takiego chodzi. Będzie to raczej taka prześmiewcza i autoironiczna produkcja, z sarkastycznym humorem, ale też w pewnym stopniu pragmatyczna - takie mam odczucia. Podoba mi się pomysł serialu w klimacie futurystycznym, bo to byłoby coś zupełnie nowego na naszym rynku i na pewno skierowanego w kierunku bardziej ambitnego widza. Czy będzie pasować do obecnej formuły Dwójki? Nie, ale od czegoś trzeba zacząć. Oby przeciętny widz "M jak Miłość" czy "Barw szczęścia" nie był adresatem tego serialu (i pewnie by się na to nie pokusił). Pozostaje kwestia budżetu i samego pomysłu na to, jak tę opowieść przestawić, tak aby nie przesadzić.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

[TVP2] 2050

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Maciej Chmiel w wywiadzie opisuje pierwszą scenę tego 13-odcinkowego serialu, który na antenie ma pojawić się za rok, dwa:
Polska rodzina siedzi w pięknym futurystycznym domu i ogląda, jak Polacy wygrywają finał mundialu, drinki podaje im gastarbeiter z Niemiec, trawniki strzyże Belg, a Francuz przynosi zakupy. Tak zacznie się serial „2050” - mówi Maciej Chmiel, dyrektor TVP2.
Źródło: http://www.polskatimes.pl/opinie/a/maci ... d,9880021/
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

[TVP2] 2050

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Sensacyjna wiadomość: to TVN pracuje nad futurystycznym sitcomem "Polska 2050", potwierdza to Miszczak. No to jest spore zaskoczenie wg mnie:
https://businessinsider.com.pl/media/tv ... ka/7lk4ck4
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

Re: [TVN] Polska 2050

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Fajnie by było, jakby coś z tego dobrego wyszło, pod egidą TVN jest to możliwe :)
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

[TVN] Polska 2050

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Ciekawe co z serialem, bo znów cisza w tej sprawie, najpierw Dwójka miała to robić, a teraz projekt ma niby TVN. Jeśli nie w tym roku, to może ten futurystyczny sitcom (podobno 30-minutowy, a seriali komediowych ostatnio w TVN jak na lekarstwo) jest na 2021 rok planowany. A pomysł niewątpliwie intrygujący.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
tvtv21
Obserwator
Posty: 310
Rejestracja: 23 sty 2020, 21:07
x 3
x 6

[TVN] Polska 2050

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvtv21 »

A to miałby być taki codzienny serial ?
Awatar użytkownika
Captain_M
VIP Expert
Posty: 3918
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:51
x 27
x 317

[TVN] Polska 2050

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Captain_M »

Jak nazwa serialu wskazuje, zobaczymy go w 2050 :lol:

A na poważnie, to raczej nie jest to zawieszony projekt, słyszałem, że prace nadal trwają.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

[TVN] Polska 2050

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Czyżby się coś ruszyło?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości