[TVP1] Korona Królów

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11282
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

[TVP1] Korona Królów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Teraz telenowela rozhulała się na całego, intryga goni intrygę, historii tam jest coraz mniej, więc faktycznie pozycja bardziej dla 50+.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Korona Królów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

N-O-R-O-N pisze:Oglądalność po 25 odcinkach. Oj, chyba jednak sprawdza się to, że 1z10 niewiele serialowi pomaga... :P
[ Spoiler ]
Nie zmienia to faktu, że jak na te pasmo w Jedynce to wyniki "KK" są wciąż bardzo dobre. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3024
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 72
x 714

[TVP1] Korona Królów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Zobaczymy jak serial poradzi sobie gdy ruszą wiosenne nowości. A prawdziwym sprawdzianem dla niego będzie to, ilu widzów wróci jesienią po wakacyjnej przerwie. Jeśli wtedy nadal uda się notować średnie wyniki powyżej 2 milionów, to serial stanie się produkcją na lata.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Korona Królów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Akurat wiosenne nowości w tym paśmie w TVN-ie ruszyły dziś, a Polsat także nie przrerywa na zimę emisję premierowych odcinków "Pierwszej Miłości".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11282
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

[TVP1] Korona Królów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Jeśli widownia nie będzie odpowiadać Kurskiemu to poznamy to po nachalnej promocji serialu w każdym serwisie informacyjnym TVP. :)
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2248
x 2434

[TVP1] Korona Królów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Jeżeli widownia spadnie poniżej 2 mln widzów w marcu, to będą chyba musieli tak zrobić ;).

Swoją drogą jestem obecnie po 23 odcinkach, serial na 4-5/10. Średni serial, ale raczej da się go oglądać. Nie jest taki tragiczny, jak to niektórzy piszą. Ale Bryła w roli Anny zaniża mi ocenę swoją grą aktorską...
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11282
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

[TVP1] Korona Królów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Na szczęście jest także parę dobrych aktorów, jak choćby ostatnio Agnieszka Mandat w roli przebiegłej dwórki Katarzyny. :)
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

[TVP1] Korona Królów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

MATEUSZ MATYSZKOWICZ w wywiadzie o serialu:
Jest pan zaskoczony debatą wokół „Korony królów”?

W Polsce od lat nie wyprodukowano serialu sięgającego aż tak daleko wstecz – do Średniowiecza. „Korona królów” musiała więc być bacznie obserwowana. Zarazem formuła telenoweli bardzo odbiegała od seriali, które widzowie jeszcze pamiętają: „Królowej Bony”, „Królewskich snów”. Drżałem o oglądalność, ale Ilona Łepkowska mnie przekonała, że widz jest. To widz, który ogląda podobne tureckie seriale. Intelektualiści ekscytują się produkcjami Netfliksa czy HBO, tzw. serialami premium. One w telewizji naziemnej miałyby 3, 4 proc. oglądalności. Dla mnie „Korona królów” to lekcja pokory wobec masowego widza.

Pan ją ogląda ?

Wciągnąłem się. Jestem filozofem mediewistą, a nie podzielam wielu zastrzeżeń dotyczących historycznych realiów.

Postaci mówią współczesnym językiem, myślą współczesnymi kategoriami.

Średniowiecze pokazane takim, jakim było, mogłoby się okazać nie do oglądania. A przecież dużo osób zaczęło sięgać do źródeł, choćby po to, by krytykować. Osoby, które ogłaszają na Facebooku, że nie było w średniowieczu jakiegoś barwnika, dowiedziały się o tym dzięki serialowi.

Większa wystawność „Korony”, wyższy poziom aktorstwa byłyby jej atutem.

Telenowela ma cztery odcinki w tygodniu. To wielkie obciążenie dla budżetu telewizji. Trudno jest skupić znanych aktorów wokół telenoweli. To obciążenie czasowe, ci najbardziej rozrywani rzadko się na to decydują. Redbad Klijnstra mi opowiadał, że kiedy grał lekarza w „Na dobre i na złe”, na wsi ludzie prosili go o porady medyczne. To dla aktora szansa, ale czasem i przekleństwo.

Jaki jest horyzont czasowy „Korony”?

Na razie jest pomysł na trzy sezony. Ma dobrą widownię, 2,5 mln. Ci, którzy oglądali z ciekawości czy „dla beki”, raczej się już wykruszyli. Prezes Kurski żartował, że można by ją ciągnąć do czasów współczesnych.

Przy tak szczegółowej akcji to by trwało wieki.

Ona przyspieszy. Pierwszy sezon skończy się do czerwca śmiercią Kazimierza Wielkiego. Ideałem byłby jeden władca na jeden sezon.
Cały wywiad, także o innych serialach, tutaj:
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... cznej.html

O ile pamiętam, była mowa, że serial w czerwcu skończy się śmiercią pierwszej żony Kazimierza. Ciekawe, skąd taka zmiana. I jeśli rzeczywiście będą serial ciągnąć z historią jednego króla na sezon to serial będzie na dobre 20 lat, albo więcej - wystarczy policzyć władców Polski z reszty dynastii Piastów, całą dynastię Jagiellonów i królów elekcyjnych aż do rozbiorów Polski...
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

[TVP1] Korona Królów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Mi się ten pomysł podoba.

W sumie będzie to pierwszy taki dynamiczny codzienny serial obyczajowy w historii polskiej TV - jest szansa na niepopadnięcie w rutynę, jak to miało/ma miejsce z Klanem, Złotopolskimi czy Modą na Sukces (wymieniłem akurat tytuły, z którymi ja miałem dłuższy kontakt, najniżej jak dla mnie upadł pierwszy). Można łatwo podnieść, bądź obniżyć poziom serialu. Jak dla mnie powinni iść dalej i nawet totalnie wymieniać scenarzystów, ekipę co 1-2 władców.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19203
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13291

[TVP1] Korona Królów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

A dopiero co Łepkowska zarzekała się, że finałem 1 sezonu będzie śmierć Anny. No chyba że "superdyrektor" (co za debilna nazwa...) myli postaci... :lol:
Awatar użytkownika
komosa
Obserwator
Posty: 289
Rejestracja: 28 lut 2017, 2:08
x 34
x 12

[TVP1] Korona Królów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: komosa »

A tak na marginesie: tuż przed Koroną królów na TVP Historia leci Królowa Bona. Jak się przełączy z Bony na KK to dopiero widać, jak ten współczesny serial jest infantylny. Właśnie nie tandetne, nieautentyczne wnętrza najbardziej biją po oczach, nawet nie kiepskie aktorstwo, tylko przekaz jak dla siedmioletniego dziecka. Dodatkowo w KB zgrabnie poradzono sobie z problemem języków obcych: Bona po prostu mówi po polsku, wtrącając włoskie słówka; Habsburżanka zwraca się do służącej, odzywającej się do niej po niemiecku- mów po polsku (niby-to dla nauki języka),
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

[TVP1] Korona Królów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

To było w zasadzie do przewidzenia... Od najbliższego poniedziałku o godz. 5.40 emisja serialu od 1-go odcinka na TVP Seriale. Zostaje już tylko TVP HD bez emisji serialu, więc tylko patrzeć, jak i tu się pojawi.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11282
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

[TVP1] Korona Królów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

I tak jeszcze im daleko do pobicia ilości powtórek "Rodzinki.pl" :P

Dodam, że od odcinka 30 pojawia się stosowna informacja o numerze po czołówce, a także zapowiedź następnego odcinka występuje przed napisami końcowymi.
Pawel

[TVP1] Korona Królów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Nie ma nic niezwykłego w tym że powtórki serialu, który (jakby nie było) osiągnął sukces są wałkowane na powtórkowych antenach nadawcy.
Awatar użytkownika
Christianus
User of the Year 2022!
Posty: 1674
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:26
x 1213
x 1871

[TVP1] Korona Królów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Christianus »

Jantar pisze:To było w zasadzie do przewidzenia... Od najbliższego poniedziałku o godz. 5.40 emisja serialu od 1-go odcinka na TVP Seriale. Zostaje już tylko TVP HD bez emisji serialu, więc tylko patrzeć, jak i tu się pojawi.
No i wykrakałaś ;) "Korona królów" będzie emitowana od początku na antenie TVP HD od poniedziałku, 12 marca o godzinie 12:55.
Fame Is The Name of the Game :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości