[AXN] Ultraviolet

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Dźwięk to obecnie największa zmora polskiej kinematografii. Rokrocznie wykłada się na tym wiele produkcji i dalej nie wyciąga się wniosków. Kompletnie niezrozumiałe podejście.

Potencjał serialu uważam za zmarnowany. Parę sensownych scen ginie w natłoku trywializmu. Leitmotiv sieci społecznościowych to za mało, by zjednać sobie widownię (a i efekt bywa często odwrotny od zamierzonego), dziś liczy się przede wszystkim jakość. A AXN jest o kilka kroków za konkurencją.
Pawel

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę że AXN to inny target niż np. HBO czy Canal+. W AXN mamy dużo seriali z CBS, które przyciągają widzów i właśnie w podobny target celuje Ultraviolet. Oglądając pierwszy odcinek od razu skojarzenia miałem właśnie z proceduralami CBSu.

I moim zdaniem premiera całkiem udana, Wataha to to nie jest ale ogląda się przyjemnie.

Przydałyby się tylko napisy bo część dialagów zagłuszona przez muzykę.
Awatar użytkownika
Captain_M
VIP Expert
Posty: 3918
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:51
x 27
x 317

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Captain_M »

Oglądało mi się to lepiej niż 1 odcinek nowego "Belfra". Aktorsko jest dobrze, sprawa z początku ciekawa miała słabe zakończenie. Pierwsza połowa odcinka dużo lepsza. Nie ukrywam, że serial oglądałem z uśmiechem na twarzy - sporo znajomych mi twarzy z młodego pokolenia, których znam się tutaj przewinęło :)
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

2ep lepszy. Nieradkiewicz momentami jest niemożliwa po prostu XD

Sprawa lepsza, choć nadal nic zbytnio skomplikowanego.

Chyba nieco poprawili dźwięk, choć dalej głosy są ciszej od muzyki, ale chociaż słychać co mówią.

PS. Dialog dnia "- Piast Kołodziej", "- Królowa Jadwiga" :lol:
Awatar użytkownika
Captain_M
VIP Expert
Posty: 3918
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:51
x 27
x 317

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Captain_M »

Mam problem z tym serialem, niby wszystko jest spoko, ale odcinek skończył się w momencie, gdy myślałem, że będzie jakieś większe zawiązanie akcji. Nie powiem, zleciało szybko - nawet nie zauważyłem, że te 43 minuty już zleciały (oglądam online na AXN PLayer bez reklam).
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Dokładnie to jedyny mankament - drugi ep, a główny wątek nietknięty praktycznie... Mogli już dać jakieś poszlaki, a tu totalnie nic. Z tym się zgadzam.

Ogląda się to dobrze, ale mimo wszytko nieco potencjał jest niewykorzystany póki co.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Kolejny dość przewidywalny odcinek i bez żadnego kroku do przodu w głównym wątku. Chociaż temat na czasie dali i za to plus,

Podobała mi się gościnna rola Pniewskiego - rola faszystowskiego szefa grupy ala ONR naprawdę mu wyszła. A Damięcki był 3 sceny i chyba jeszcze się pojawi, a już pokazał więcej niż w Polsacie (nie tylko aktorsko ;) )

I tak szczerze UV ogląda mi się najlepiej z 3 nowości. Belfer 3ep nieco naprawia błędy 1-2, a Wataha to usypiacz.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Kolejne 3 odcinki za nami.

4 był naprawdę dobry. Wiadomo już, że megazaskakującej sprawy raczej się nie doczekamy, ale ta z tym "zamkniętym" haremem w głuszy był naprawdę dobrze zrobiony. Brawa zwłaszcza dla Kalarusa w tym odcinku.

5 odcinek obok 1 najsłabszy - nie wciągnęła mnie ta "nowoczesna gra", a i co do sprawcy byłem pewien już po kilkunastu minutach.

No i 6 odcinek też z całkiem interesującą sprawą. Trzeba przyznać, że w większości są to tematy na czasie i to spory plus. Natomiast główny wątek Oli nieco drgnął, chociaż nie tak jakbym chciał. No i dawno niewidziany Grzegorz Wons i z rzadka ostatnio pojawiająca się w TV Marta Klubowicz w naprawdę dobrych rolach :)

Nieradkiewicz jest tutaj bardzo dobra, Fabijańskiego idzie znieść. Szkoda, że Kuleszy tak mało, bo jej interakcje z Martą są ŚWIETNE najczęściej :)

Po 6/10 sezonu mówiąc wprost to Ultraviolet ogląda mi się najlepiej z 3 premier kanałów premium. Owszem jest to przewidywalny procedural, ale tak dobrze poprowadzony, zagrany, zmontowany, że każdy odcinek mija mi bardzo szybko. A piosenka tytułowa weszła mi do głowy i nie chce z niej wyjść.
Awatar użytkownika
Captain_M
VIP Expert
Posty: 3918
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:51
x 27
x 317

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Captain_M »

20 grudnia AXN pokaże dwa ostatnie odcinki - o godz. 22:00 i 23:00.
Let's play
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 24 lut 2017, 22:22
x 6
x 1

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Let's play »

Na pewno od 22? ;)
Przed momentem na AXN leciała zapowiedź finału sezonu: ŚRODA 21:00
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Ultraviolet oglądało 106 tysięcy widzów. AXN miał 0.89% w 4+, 0,92% w 16-49 i 1,02% w 16-59.

http://[link zakazany]/artykul/10 ... violet-axn

Tragedii nie ma, ale nie można tego nazwać specjalnie dobrymi wynikami...

Mnie jeszcze 2 epy zostały, więc opinię dodam później ;)
Tradycjonalista

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Czyli tak średnio, pomimo że AXN jest w tańszych pakietach większości operatorów. Ale sam serial, w mojej opinii, jest wciągający.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Obejrzałem niemal wszystkie odcinki - przewidywalny, ale całkiem niezły i wciągający procedural. Na koniec był "podwójny" odcinek. Oczywiście po pewnym czasie znów udało mi się przewidzieć, kto był prawdziwym sprawcą. Wedlug mnie, dla serialu można dać solidne 6,5/10 (w zasadzie tylko w pierwszym odcinku był dość mocny zgrzyt z dźwiękiem). Gdyby tak powstał drugi sezon, to raczej nie miałbym nic przeciwko. Oglądalność taka średnia, ale i tak dwa razy większa od średniej stacji. :)
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Na pewno sugerowałbym zmianę pory, bo 22 w środku tygodnia to stanowczo za późno, z drugiej strony emisja przedostatniego odcinka w porze przygód chirurgów z Leśnej Dziury to czyste samobójstwo ;)
dość
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Zauważyłem, że wątek śmierci brata przez cały sezon był tak naprawdę niemal nietknięty, więc może rozwiną to jakoś w ewentualnym 2 sezonie. Oglądalność nie jest wprawdzie najlepsza, jaką mogliby sobie wymarzyć, ale raczej dałbym serialowi szansę.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości