[AXN] Ultraviolet

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Pawel

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

AtoMan pisze:Na pewno sugerowałbym zmianę pory, bo 22 w środku tygodnia to stanowczo za późno, z drugiej strony emisja przedostatniego odcinka w porze przygód chirurgów z Leśnej Dziury to czyste samobójstwo ;)
Myślę że w AXN akurat wielkiej różnicy to nie ma. Raz że jednak inny target tych seriali, dwa porównywanie stacji ogólnej do kablowej też nie ma większego sensu. Jednak u nas nie ma jeszcze tak jak w USA gdzie popularne seriale stacji kablowych czy nawet premium potrafią odebrać znaczną część widzów stacjom z wielkiej czwórki.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Oglądałem dwa finałowe epizody i muszę przyznać, że to całkiem "przyjemny" serial do oglądania, taki nieco w stylu "Zabójczych umysłów". Dałbym mu jeszcze szansę i tym samym drugi sezon.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Jak podaje portal NaEkranie.pl, prawa do produkcji kupił Netflix. Serial ma pojawić się na platformie w tym roku, ma być dostępny nie tylko w Polsce. Nie wiadomo jednak, czy oznacza to, że powstanie drugi sezon - AXN nadal ma prawa do kontynuacji. Więcej: https://naekranie.pl/aktualnosci/netfli ... et-3201752
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

I - zgodnie z informacją przekazaną przez poprzednika - serial trafił do oferty Netflixa.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16077
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3525
x 2827

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

https://teleshow.wp.pl/amerykanie-oglad ... 729716353a

A w USA opisują kontekst powstania, jak i chwalą produkcję. W ogóle PR dużo lepszy niż w Polsce, gdzie serial przeszedł prawie że bez echa.

Dodatkowo jeden z profili Łodzi na FB ujawnił pozytywne recenzje z krajów latynoskich (ba, wersja hiszpańska prócz napisów ma dubbing :o )

Ciekawe jakie wyniki notuje serial, bo "między słowami" producenci nie wykluczali kontynuacji, gdyby była potrzeba, a koszta UV raczej jakieś megaspore nie byłyby zwłaszcza dla Netflixa, bo mimo że prawa nadal ma AXN, to jakoś nie wierzę w ewentualny 2 sezon na ich antenie...
Pawel

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Dla mnie od początku serial był całkiem udany. O kontekście powstania gdzieś czytałem przed premierą i na pewno był to polski artykuł.
Ale fakt że w Polsce serial przeszedł bez większego echa. Może zabrakło jednak większej promocji ze strony AXN?
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Myślę, że serialowi przydałoby się dotarcie do szerszego grona odbiorców. Może ktoś powinien pomyśleć o podobnym zabiegu, jaki zastosowano w przypadku "Zbrodni" i puszczeniu go np. w Jedynce? Inna sprawa, że ten serial miał mieć swój trzeci sezon i nagle wszystko przycichło.
Obrazek
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Serial lekki i przyjemny. Mam nadzieję, że będzie kontynuowany przez Netflixa. Szkoda by było takiego potencjału.
Pawel

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

piciu pisze:Myślę, że serialowi przydałoby się dotarcie do szerszego grona odbiorców. Może ktoś powinien pomyśleć o podobnym zabiegu, jaki zastosowano w przypadku "Zbrodni" i puszczeniu go np. w Jedynce?
Też myślałem że pójdą tym śladem, ale tutaj postawili na inny temat. Kto wie czy na udostępnieniu tego serialu Netflixowi nie wyjdą na tym lepiej. W każdym razie liczę na kontynuację, bez znaczenia czy dalej robił by to AXN czy przejąłby to Netflix (jeśli w ogóle mają coś takiego w planach).
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13187
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2448

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Dobra wiadomość: będzie drugi sezon w AXN - start zdjęć w maju w Łodzi:
https://[link zakazany]/artykul/u ... tart-zdjec
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Tradycjonalista

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

12 odcinków. To dobrze że serial wraca. Premiera pewnie w przyszłym roku.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16077
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3525
x 2827

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Wspaniała wiadomość :D

Jeden z lepszych polskich seriali moim zdaniem w ostatnich latach. Nic górnolotnego, ale bardzo przyjemnie się oglądało.

Pewno czekali aż Nieradkiewicz odchowa troszkę malucha. Oby, bo nie wyobrażam sobie serialu bez niej i "mamusi" Kuleszy :D

Jeśli w maju ruszą, to mogą wyrobić się na jesień. 1 sezon też kręcili późną wiosną i dali jesienią.
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Bardzo dobra decyzja. Serial lekki i przyjemny. Mam nadzieję, że zdążą na jesień.
Pawel

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Dobry news. Całkiem fajny procedural. Oby 2 sezon zawitał też na Netflix.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13187
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2448

[AXN] Ultraviolet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Realizacja drugiego sezonu trwa. A w kontynuacji zagrają także Karolina Gorczyca i Piotr Stramowski. Główna obsada bez zmian praktycznie. Fajnie, czekam na jesień :)
https://[link zakazany]/artykul/k ... rugi-sezon
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości