Jazz

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
morus1000
Poster
Posty: 2087
Rejestracja: 05 cze 2006, 16:44
x 86
x 134

Jazz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: morus1000 »

Jazz - Kanał wyspecjalizowany muzyczno -kulturalny, informacyjno - publicystyczny. Kanał na początku będzie dostępny w sieci Vectra.

http://satkurier.pl/news/166560/wkrotce ... krrit.html
Lex

Jazz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lex »

Projekt ciekawy i ambitny, ale nie na polski rynek. Na pewno spojrzę na ten kanał, gdyż jestem fanem muzyki jazzowej
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Jazz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Projekt przygotowywany przez ludzi specjalizujących się w realizacji koncertów jazzowych. Wszystko ok, tylko, żeby nie okazało się, że kanał będzie dodatkowo płatny bo dobrze wiemy, że tematyka, której się podjął jest dość ciężka dla przeciętnego widza lub zwyczajnie tandetny, ponieważ jakość przekazu to temat rzeka dla niejednego nadawcy bez doświadczenia w emisji programu. Latami dystrybuowano Mezzo, wcześniej był Muzzik i BET on Jazz. Jakoś żaden z nich nie przyciągał widowni.

Swego czasu przeprowadzono szczegółowe badania widowni Wizji TV, gdzie Bet on Jazz cieszył się mniejszym zainteresowaniem niż taki amerykański CNN :)
betonjazz.png
źródło: http://tnsglobal.pl/archiv_files/M.1576.pdf
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Jazz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Już to kiedyś mówiłem - jak kanał dzielił czas z Fox Kids to go kompletnie olewałem i nawet dzisiaj dobrze nie pamiętam, czy miał pełną polską wersję, czy może tylko na początku był lektor, czy może wcale :D. Takich problemów nie miałem z TNT/TCM po Cartoon Network.

Zresztą jest jakieś nagranie z polskiego Bet on Jazz na yotube (z kanału, nie jakaś reklama z Atomic TV czy Twojej Wizji)? To chyba najlepiej świadczy, że nikogo ten kanał nie obchodził :D

Dla odmiany jak miałem Mezzo w UPC to często go oglądałem pomimo kompletnej ignorancji w tematyce. Służył mi jako kanał do relaksowania przy śniadaniu :)

Co do projektu Jazz, skoro obecnie tak wiele stacji kablowych potrafi utrzymać się na rynku, mając śladową oglądalność, to pewnie i dla tej stacji nie będzie to tak wielki problem. Przynajmniej, jeśli właściciel ma stałe źródła utrzymania. Pewnie i tak większość programu to będą emitowane w kółko powtórki.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Jazz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Tomek pisze:nawet dzisiaj dobrze nie pamiętam, czy miał pełną polską wersję, czy może tylko na początku był lektor, czy może wcale :D..
Chyba w ogóle nie miał polskiej wersji, no bo przecież to były lata, że człowiek szczerzył się do programów emitowanych po angielsku i niemiecku udając, że coś rozumie :) Kanał zawinął się z rynku dość szybko - nadawał jako Bet on Jazz i Bet International w platformach Tele+ (Włochy) i TPS (Francja). Według archiwów Satkuriera skończył na "egzotycznych" - dla naszej części Europy - satelitach: Telestarze 11 37,5W (dziś Telestar 11N i NSS10 - w zasadzie pusta pozycja satelitarna, raczej do przekazów) i Kopernikus 3 23,5E (dziś Astra 3B - pakiety kanałów dla Holandii i Czech), a i tak do końca był kodowany.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Jazz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Biorąc pod uwagę, że Avante - kanał, który go zastąpił wprowadził polską wersję dopiero po 2 miesiącach, prawdopodobnie Bet on Jazz w ogóle nie miało polskiej fonii.
Karol pisze:Chyba w ogóle nie miał polskiej wersji, no bo przecież to były lata, że człowiek szczerzył się do programów emitowanych po angielsku i niemiecku udając, że coś rozumie :)
Dzieci w takim okresie to w ogóle byli wielkimi lingwistami, oglądając te wszystkie angielskie Cartoon Network czy niemieckie RTL II i Super RTL :lol:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Lex

Jazz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lex »

Tomek pisze:Dzieci w takim okresie to w ogóle byli wielkimi lingwistami, oglądając te wszystkie angielskie Cartoon Network czy niemieckie RTL II i Super RTL :lol:
Ehh, to były czasy ;D
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
Posty: 3852
Rejestracja: 03 lut 2012, 22:41
x 252
x 412

Jazz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nina »

Tomek pisze:Dzieci w takim okresie to w ogóle byli wielkimi lingwistami, oglądając te wszystkie angielskie Cartoon Network czy niemieckie RTL II i Super RTL :lol:
Znam ludzi, którzy do dziś błogosławią Cartoon Network w wersji angielskiej, bo twierdzą, że nic ich tak nie zmotywowało do nauki angielskiego jak chęć zrozumienia o co w tych wszystkich kreskówkach chodzi :)
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Pawel

Jazz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Tomek pisze:Dzieci w takim okresie to w ogóle byli wielkimi lingwistami, oglądając te wszystkie angielskie Cartoon Network czy niemieckie RTL II i Super RTL :lol:
Pamiętam jak oglądałem na VHS Smerfy z niemieckiego (bodajże) Pro7 :D.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Jazz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Karol pisze: Latami dystrybuowano Mezzo, wcześniej był Muzzik i BET on Jazz. Jakoś żaden z nich nie przyciągał widowni.
W Toyi jest dostępny kanał DJAZZ.tv wraz z kanałami Brava i Classica - niestety w pakiecie dodatkowym za 15 zł miesięcznie. Pierwszy emituje różnego rodzaju koncerty jazzowe, drugi i trzeci - koncerty muzyki klasycznej i opery. Wszystkie trzy dystrybuuje Pasja. Wrzucałam nawet zapy z kanału Brava w temacie zapów, bo w ubiegłym roku miałam je dostępne na 2 tygodnie w otwartym oknie i załapałam się na kilka ciekawych koncertów, w tym koncert Sammy Davisa Jra czy koncert pieśni rosyjskich Anny Netrebko.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
Posty: 2400
Rejestracja: 16 lut 2010, 10:52
Lokalizacja: Kalisz
x 1703
x 67

Jazz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaciejOlek »

http://[link zakazany]/artykul/te ... na-odbiera - szczegóły nowego kanału Jazz, który ruszy we wtorek 20 lutego.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Jazz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Jazz nie wystartował zwalając winę na Vectrę :) Ciekawe, że informują o wygórowanych warunkach technicznych narzuconych przez operatora po terminie - nie wiedzieli o nich podpisując umowę dystrybucyjną? :lol: Poza tym ciekawe co to za warunki... nakaz bezwzględnego nadawania w HD? To już podrzędne lokalki z Radomia (bez obrazy @Zdzichu :P) nie miały problemu z wpięciem się do Vectry, a kanał dla wyższej kasty nie dał rady zmieścić się w terminie.

Kanał ma zadebiutować w nocy z 26 na 27 lutego br. i co ciekawe, na start dostępny będzie w pakiecie Platynowym, a po miesiącu spadnie do Podstawowego. Przyznam, że pierwszy raz spotykam się z taką kolejnością, także w Vectrze. Zawsze jest na odwrót.
Piotr88
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 21 kwie 2018, 13:51

Jazz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr88 »

Ten kanał już nadaje? Ktoś coś może o nim powiedzieć?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Jazz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nadaje. Nie interesuję się jazzem, więc ciężko odnieść się do jakości merytorycznej programu. Jednak chyba nie porywa :-P
Piotr88
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 21 kwie 2018, 13:51

Jazz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr88 »

A chociaż nadawany jest w HD?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości